Efterslægten til Niels Hansen i Aastrup sogn

Herunder kan efter fødested ses efterkommere og deres ægtefæller fra 1672-1920 til fæstebonden Niels Hansen (* ca. 1672 – 1732) fra Aastrup.

Ønsker man at købe E-bogen ”Efterslægten til Niels Hansen i Aastrup sogn” (9 generationer) - 394 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt over efterkommere og deres ægtefæller efter fødested

Mette Sofie Mortensen

26 dec 1842

Agedrup

Niels Peder Nielsen

20 maj 1864

Alminde

Andreas Andersen Bech

6 apr 1870

Alslev

Ane Kristine Madsen

16-mar-10

Alslev

Anton Bech

4 jul 1867

Alslev

Christine Bech

28 jul 1862

Alslev

Jens Madsen

20-aug-15

Alslev

Jens Peder Andersen Bech

27 okt 1864

Alslev

Marie Guldager

6 maj 1860

Alslev

Meta Madsine Hjerrild

13 feb 1891

Alslev

Niels Andersen Bech

7 apr 1860

Alslev

Olga Bastiane Madsen

18-aug-12

Alslev

Thomas Thomsen

28 jan 1876

Alslev

Hans Christian Grue

5 okt 1892

Andst (Damhus)

Elna Nielsine Christensen

09-jul-04

Andst (Gamst)

Andreas Kristensen

05-maj-03

Ansager

Ane Elisabeth Ibsen Hansen

10 jul 1897

Ansager

Ane Kirstine Madsen

2 dec 1878

Ansager

Ane Marie Johnsen

14-sep-11

Ansager

Christen Johnsen Hansen

OMK 1821

Ansager

Dagmar Vilhelmine Kristensen

20-dec-11

Ansager

Elna Viola Kristensen

20-sep-14

Ansager

Herdis Hansen

31-dec-11

Ansager

Jenny NN

27-jan-10

Ansager

Jenny Thomasine Kirstine Hansen

9 sep 1890

Ansager

Jes Nybro Johnsen

16-feb-02

Ansager

Jes Nybro Johnsen

02-jun-09

Ansager

Jørgen Kristian Jensen

3 jul 1883

Ansager

Karen Hansen

2 mar 1885

Ansager

Karen Pedersen

28-mar-17

Ansager

Karl Magnus Koch Eskildsen

26-mar-11

Ansager

Kirsten Nielsen Johnsen

19-sep-15

Ansager

Kirsten Nielsine Johnsen

1900

Ansager

Kirstine Johnsen

03-feb-18

Ansager

Knud Johnsen

15 jun 1887

Ansager

Kristian Johnsen

19-apr

Ansager

Lilly Helene Kristensen

17-maj-15

Ansager

Maren Hansen

28 nov 1887

Ansager

Marius Hammelef Johnsen

26-jun-12

Ansager

Mary Kirstine Madsen

15-jan-17

Ansager

Meta Kirstine Koed Eskildsen

08-aug-14

Ansager

Metha Madsen

14-sep-15

Ansager

Mette Kathrine Kristensen

05-feb-05

Ansager

Mette Thomsen

25 dec 1853

Ansager

Ole Jensen Johnsen

19-okt-18

Ansager

Olga Hansen

01-maj-06

Ansager

Peder Madsen

28-jan-10

Ansager

Sigurd Johnsen

24-mar-09

Ansager

Mette Marie Johanne Jensen

9 mar 1884

Ansager (Kvie Hede)

Jeppe Christian Christensen

9 feb 1869

Ansager (Kvie Mark)

Peder Kristian Jensen

22-jan-04

Ansager (Kvie Mark)

Else Methea Kristine Kristensen

27-aug-04

Ansager (Kvie)

Jens Johnsen

05-maj-03

Ansager (Kvie)

Kristian Kjær Madsen

7 jan 1894

Ansager (Kvie)

Peter Jensen Kristensen

2 jul 1879

Ansager (Kvie)

Christian Emil Christensen

22-apr-04

Ansager (Kvie, Lilleholt)

Mads Hansen Madsen

17 dec 1884

Ansager (Lauborg)

Petrea Mathea Madsen

9 mar 1890

Ansager (Lauborg)

Thomas Madsen

21 sep 1887

Ansager (Lauborg)

Anna Mathilde Kristensen

16-apr-10

Ansager (Lavborg)

Hans Peder Madsen

4 mar 1875

Ansager (Lavborg, Lavborggaard)

Maren Madsen

14 sep 1872

Ansager (Lavborg, Lavborggaard)

Kristen Madsen Hermansen

20 nov 1878

Ansager (Lund Mark)

Anna Hermine Guldager

03-dec-09

Ansager (Lund)

Gerda Sørensen

08-apr-20

Ansager (Lund)

Niels Vad Sørensen

05-jan-12

Ansager (Lund)

Olga Sørensen

22-okt-16

Ansager (Lund)

Thyra Johanne Strebøl

14-feb-07

Ansager (Lund)

Anna Kirstine Madsen

05-dec-13

Ansager (Lærkeholt)

Helga Augusta Hansen

2 aug 1899

Ansager (Lærkeholt)

Jens Brørup Hansen

12 mar 1895

Ansager (Lærkeholt)

Kamma Kristine Madsen

23-sep-10

Ansager (Lærkeholt)

Kirsten Nielsen

8 okt 1845

Ansager (Lærkeholt)

Laurids Bernhard Madsen

24-jan-06

Ansager (Lærkeholt)

Methinus Madsen

03-maj-17

Ansager (Lærkeholt)

Mette Kirstine Hansen

1 jan 1893

Ansager (Lærkeholt)

Otilia Hansen

30-apr-03

Ansager (Lærkeholt)

Peder Madsen

18-okt-08

Ansager (Lærkeholt)

Petrea Bothilde Madsen

20-apr-04

Ansager (Lærkeholt)

Aage Madsen

11-jun-15

Ansager (Lærkeholt)

Martha Julie Knudsen

23-dec-18

Ansager (Lærkeholt, Lærkehøjgaard)

Alfred Pedersen

28-feb-05

Ansager (Skovlund)

Anton Johnsen

24 dec 1873

Ansager (Skovlund)

Arne Andreas Larsen

15-okt-16

Ansager (Skovlund)

Christen Johnsen

14 feb 1871

Ansager (Skovlund)

Erling Breum Ankersen

25-nov-20

Ansager (Skovlund)

Gerda Emilie Larsen

08-aug-14

Ansager (Skovlund)

Hans Haahr Larsen

04-jun-08

Ansager (Skovlund)

Inger Marie Johnsen

17 aug 1875

Ansager (Skovlund)

Jens Larsen

06-sep-01

Ansager (Skovlund)

Jes Nybro Pedersen

17-aug-08

Ansager (Skovlund)

Jørgine Ankersen

22-dec-08

Ansager (Skovlund)

Kirsten Marie Breum Ankersen

07-jun-19

Ansager (Skovlund)

Kirstine Ankersen

01-jun-05

Ansager (Skovlund)

Kirstine Jensine Pedersen

01-maj-01

Ansager (Skovlund)

Kristian Johnsen

14 maj 1878

Ansager (Skovlund)

Kristian Magnus Larsen

30-dec-03

Ansager (Skovlund)

Kristian Pedersen

20-okt-05

Ansager (Skovlund)

Kristine Johnsen

11 okt 1879

Ansager (Skovlund)

Lars Peder Haahr Larsen

14 dec 1899

Ansager (Skovlund)

Niels Haahr Larsen

27-jul-12

Ansager (Skovlund)

Niels Johnsen

9 mar 1868

Ansager (Skovlund)

Niels Kristian Ankersen

13-aug-10

Ansager (Skovlund)

Peder Evald Pedersen

13 sep 1898

Ansager (Skovlund)

Peder Kristian Larsen

02-apr-06

Ansager (Skovlund)

Ragnhild Breum Ankersen

28-jul-17

Ansager (Skovlund)

Regner Larsen

17-jul-19

Ansager (Skovlund)

Aage Marinus Larsen

26-jul-10

Ansager (Skovlund)

Jens Gejl Uhd

20-apr-18

Ansager (Skovlund, Uddegaard)

Niels Jørgensen

OMK 1708

Ansager (Skovlund, Aalling)

Ane Kirstine Johnsen

18 maj 1883

Ansager (Stenderup)

Frederik Christensen

01-maj-04

Ansager (Stenderup)

Jens Knudsen

15 jan 1894

Ansager (Stenderup)

Jens Peder Knudsen

11 jun 1895

Ansager (Stenderup)

Kathrine Marie Jensen

20-feb-13

Ansager (Stenderup)

Enne Margrete Mortensen

13 feb 1886

Ansager (Vestermarken)

Bodil Marie Jensen

30-jul-18

Ansager (Aalling)

Dagmar Vad Jensen

30-dec-14

Ansager (Aalling)

Metha Vad Jensen

23-maj-08

Ansager (Aalling)

Christian Christensen

OMK 1774

Arrild

Kirstine Nielsen

28 okt 1862

Asp

Laurits Chr. Vendler

14 okt 1876

Asperup

Thorvald Klein

13 okt 1894

Barrit (Breth Mark)

Elma Marthea Nielsen

11-jan-14

Billum

Thue Nielsen

25 dec 1879

Billum

Thyra Nielsen

23-okt-06

Billum

Tage Geckler

13-dec-20

Binderup (Store Binderup)

Maren NN

31 jul 1854

Birket

Aksel Andersen

28-sep-18

Blaahøj

Arne Elmer Andersen

26-okt-15

Blaahøj

Dagny Andersen

05-jun-12

Blaahøj

Erna Kristine Andersen

04-aug-14

Blaahøj

Georg Ingemann Andersen

02-mar-13

Blaahøj

Jens Kristian Andersen

17-feb-20

Blaahøj

Svend Aage Andersen

30-jul-16

Blaahøj

Thorvald Kristian Andersen

12-sep-17

Blaahøj

Magnus Immanuel Andersen

11-sep-11

Blaahøj (Omvraa Mark)

Karla Margrethe Andersen

01-mar-11

Blaahøj (Omvraa)

Ane Tobiasen

21 sep 1879

Borre

Carl Kragh Nielsen

1846

Bramming

Hans Hansen Munch

25 aug 1899

Bramming

Hansine Nielsen

2 feb 1848

Bramming

Holger Hansen Munch

23-aug-01

Bramming

Johanne Severine Hansen Munch

9 jul 1897

Bramming

Katrine Henriette Jensen

26-okt-00

Bramming

Magnus Christensen

10 nov 1895

Bramming

Mette Marie Nielsen

OMK 1802

Bramming

Peder Andersen

 

Bramming

Selma Munch

05-maj-10

Bramming

Aage Hansen Munch

13-okt-05

Bramming

Hans Christian Hansen

11 jan 1807

Bramming (Borre)

Kirsten Hansdatter

7 maj 1809

Bramming (Borre)

Niels Hansen

10 feb 1815

Bramming (Borre)

Anna Birgitte Nielsen

25 sep 1855

Bramming (Brammingborg)

Anna Johanne Kragh Nielsen

28 jan 1854

Bramming (Brammingborg)

Anne Johanne Kragh Hansen

29 mar 1860

Bramming (Brammingborg)

Astrid Elisabeth Nielsen

18-okt-13

Bramming (Brammingborg)

Christen Nielsen

28 dec 1857

Bramming (Brammingborg)

Jenny Marie Nielsen

12-sep-09

Bramming (Brammingborg)

Johanne Nielsen

25-jul-07

Bramming (Brammingborg)

Nelly Kirstine Nielsen

05-dec-16

Bramming (Brammingborg)

Ane Marie Sørensen

26 mar 1873

Bramming (Nøraa)

Søren Morten Sørensen

9 jun 1884

Bramming (Nøraa)

Mads Hansen

9 sep 1804

Bramminge

Bodil Marie Jensen

15-jan-11

Bryndum

Jens Peder Pedersen

26 maj 1839

Bryndum

Laust Henriksen

8 mar 1855

Bryndum

Hans Johnsen

21-aug-17

Bryndum (Forum)

Andreas Christian Petersen

18 dec 1852

Bryndum (Gjesing)

Inger Marie Jesdatter

1813

Bryndum (Ormsiggaard)

Christian Ibsen

17 okt 1878

Brønderslev

Peder Kristian Pedersen

1 jan 1867

Brøns (Søndernæs)

Jens Thomsen Hansen

12 jan 1830

Brørup

Johan Laurids Berthelsen

31 dec 1844

Brørup

Magda Jensen

12-jul-16

Brørup

Niels Ibsen Nielsen

25 jun 1875

Brørup

Peter Jensen

30-apr-18

Brørup

Roed Jensen

01-okt-20

Brørup

Johannes Emanuel Toft

14 jan 1898

Børglum

Christian Sørensen

16 feb 1897

Bøvling

Aage Eskesen

29 maj 1884

Bøvling

Christine G. Mathisen

OMK 1888

Canada

Ane Marie Schaffard

1815

Dalby (Dalby Mølle)

Laura Elisabeth Kragelund

2 jan 1896

Dalby (Straarup Skov)

Anders Hansen Munch

9 nov 1864

Dalbyover

Mathias Pedersen

OMK 1839

Daler

Mildred M. Mathisen

OMK 1892

Danmark

Anders Eskesen

17 jun 1843

Darum

Ebba Eskesen

23 dec 1888

Darum

Else Eskesen

30-apr-15

Darum

Hans Eskesen

14 feb 1858

Darum

Louise Eskesen

2 nov 1889

Darum

Marie Jepsen

08-mar-02

Darum

Mathilde Marie Hjerrild

1878

Darum

Peder Christian Eskesen

2 mar 1852

Darum

Peder Christian Eskesen

23 apr 1853

Darum

Thomas Jensen

16 aug 1830

Darum

Viggo Eskesen

22 nov 1891

Darum

Ane Margrethe Eskesen

30 maj 1879

Darum (Lille Darum)

Anne Hansen

29 okt 1890

Darum (Lille Darum)

Ebbe Eskesen

21 feb 1841

Darum (Lille Darum)

Emil Eskesen

13-jul-16

Darum (Lille Darum)

Eske Andreas Kryger Eskesen

28 jan 1884

Darum (Lille Darum)

Eske Eskesen

19 apr 1877

Darum (Lille Darum)

Ingeborg Dorthea Eskesen

1 okt 1870

Darum (Lille Darum)

Kirsten Thomsen

19 dec 1862

Darum (Lille Darum)

Louise Eskesen

4 sep 1875

Darum (Lille Darum)

Niels Quist Eskesen

30 jul 1855

Darum (Lille Darum)

NN Eskesen

1886

Darum (Lille Darum)

Thyra Emilie Eskesen

17 mar 1882

Darum (Lille Darum)

Tobias Eskesen

20 maj 1872

Darum (Lille Darum)

Tobias Eskesen

19 apr 1873

Darum (Lille Darum)

Tobias Eskesen

28 feb 1874

Darum (Lille Darum)

Holger Adolf Frederik Hansen

20-feb-16

Eggerslevmagle

Karen Brørup Hansen

 

Ejstrup (Ejstrupholm, Virkelyst)

Kristen Nielsen Aagaard

16 nov 1896

Eltang (Nørre Bjert)

Lars Christensen Aagaard

26 maj 1874

Eltang (Nørre Bjert)

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Johannine Kirstine Johansen

13 jan 1872

Engum

Niels Iversen Lassen

10 nov 1893

Erritsø

Agnes Guldager Bech

15 sep 1899

Esbjerg

Ejnar Christian Thomsen

10 jan 1892

Esbjerg

Henry Kronborg Thomassen

11-jun-15

Esbjerg

Ivar Guldager Bech

27 sep 1897

Esbjerg

Jens Christian Dalsgaard Christensen

03-maj-20

Esbjerg

Karen Isidora Thomsen

25 sep 1870

Esbjerg (Guldager, Ravnsbjerg)

Dorthea Thobiasen

4 mar 1836

Farup

Knud Jensen Thomsen

18 feb 1847

Farup (Kærbøl Mark)

Kresten Mathiesen Thomsen

24 apr 1852

Farup (Kærbøl Mark)

Thomas Mikkelsen Thomsen

13 nov 1849

Farup (Kærbøl Mark)

Carl Thomsen

28 sep 1854

Farup (Nørre Farup)

Kristian Peter Christensen

14-nov-03

Felsted

Emma Eleonora Moustgaard

09-dec-08

Filskov

Erna Jensine Andersen

15-jun-20

Filskov

Emil Holger Madsen

24-apr-09

Filskov (Hjortlund)

Kristian Madsen

04-sep-04

Filskov (Hjortlund)

Maren Maarupgaard Nielsen

9 okt 1875

Fjaltring

Cecilie Kirstine Madsen

14 dec 1885

Fjaltring (Vester Norby)

Kristen Pedersen

22 dec 1868

Fodby

Christen Pedersen

OMK 1830

Folding

Christoffer Thuesen

4 jun 1897

Folding

Hanne M. Thuesen

15 maj 1887

Folding

Hans E. Thuesen

24-maj-00

Folding

Karen Hansine Thuesen

20 jun 1895

Folding

Kristen Peder Hansen Riis

17 apr 1875

Folding

Marie K. Thuesen

24 apr 1891

Folding

Thue K. Thuesen

8 maj 1893

Folding

Karen Nielsdatter

OMK 1801

Folding (Nørbølling)

Lauritz Pedersen Hundebøl

22 dec 1860

Fole (Ganderup)

Aage Horner

17-jul-08

Fredericia

Eigil Horner

15-feb-17

Fredericia (Trinitatis sogn)

Landry Godtfred Thomsen

19 jun 1898

Fredericia (Trinitatis sogn)

Arne Eskesen

17-nov-09

Frederiksberg

Bodil Kierulff

03-dec-19

Frederiksberg

Erik Christensen

07-aug-05

Frederiksberg

Helga Christensen

28-jul-03

Frederiksberg

Anna Aurora Knudsen

4 jan 1884

Frederiksberg (De Classenske Boliger)

Anna Kristine NN

1 okt 1881

Frederikssund

Christen Nielsen Hauge

13 sep 1870

Fur

Navn

Født

Fødested

Jørgen Madsen

18-apr

Føvling

Lucie Marie Bryde

27 dec 1871

Føvling

Charlotte Helena Lindvig

1 jul 1854

Føvling (Bobøl)

Niels Christian Lindvig

16 nov 1851

Føvling (Bobøl)

Andreas Kristian Petersen

21-dec-19

Føvling (Lundtofte)

Johannes Sørensen

11 mar 1852

Føvling (Sorrild)

Karen Sørensen

1 okt 1854

Føvling (Sorrild)

Søren Nissen Christensen

14 jun 1817

Føvling (Sorrild)

Frederik Karl Albert

26 nov 1894

Føvling (Stenderup Fællesmark)

Lavra Marie Albert

29 sep 1891

Føvling (Stenderup Fællesmark)

Christian Karl Albert

19 dec 1865

Føvling (Tirslund)

Ane Kristine Hansen

25 jun 1896

Faaborg

Ane Marie Hansine Christensen

7 mar 1870

Faaborg

Ane Marie Pedersen

24 feb 1846

Faaborg

Ane Marie Østergaard Nielsen

24 jul 1884

Faaborg

Axel Laurs Pedersen

19 dec 1884

Faaborg

Christen Thuesen Christensen

30 aug 1875

Faaborg

Christine Rasmine Christensen

23 jan 1872

Faaborg

Dorthea Christensen

18 mar 1827

Faaborg

Ergine Marie Christensen

18 okt 1846

Faaborg

Erikke Christensdatter

21 maj 1843

Faaborg

Gudrun Andrea Sørensen

17-jul-15

Faaborg

Hans Haahr Hansen

04-mar-04

Faaborg

Jens Peder Hansen

24-apr-06

Faaborg

Kaj Lykke Sørensen

22-maj-13

Faaborg

Karen Pedersen

11 okt 1881

Faaborg

Kirstine Marie Hansen

20 sep 1894

Faaborg

Kirstine Marie Pedersen

30 apr 1877

Faaborg

Kristen Hansen Ibsen

20 jun 1856

Faaborg

Lars Peder Hansen

17 dec 1897

Faaborg

Mads Hansen Pedersen

15 dec 1872

Faaborg

Maren Pedersen

9 aug 1879

Faaborg

Maria Andrea Jensen

3 jan 1865

Faaborg

Marinus Hansen

23-apr-08

Faaborg

Niels Lauridsen

1789

Faaborg

Niels Madsen Christensen

16 okt 1850

Faaborg

Niels Peder Pedersen

28 nov 1842

Faaborg

Peder Johnsen Pedersen

9 nov 1870

Faaborg

Søren Lauridsen

23 maj 1805

Faaborg

Aksel Marinus Pedersen

13 aug 1894

Faaborg (Agerbæk)

Anna Marie Pedersen

22-jul-09

Faaborg (Agerbæk)

Bodil Marie Jensdatter

19 jan 1839

Faaborg (Agerbæk)

Christen Hinkbøl Pedersen

02-apr-04

Faaborg (Agerbæk)

Christine Marie Pedersen

31 dec 1882

Faaborg (Agerbæk)

Gerda Marie Pedersen

07-jan-17

Faaborg (Agerbæk)

Marius Marinus Pedersen

2 okt 1874

Faaborg (Agerbæk)

Niels Peder Pedersen

08-feb-02

Faaborg (Agerbæk)

Peder Nielsen

1841

Faaborg (Agerbæk)

Alfred Christian Nielsen

03-apr-08

Faaborg (Avtrup)

Ane Marie Sørensdatter

7 aug 1838

Faaborg (Avtrup)

Hans Sørensen

21 maj 1836

Faaborg (Avtrup)

Hans Wulf Nielsen

28-feb-04

Faaborg (Avtrup)

Laurids Sørensen

17 jun 1840

Faaborg (Avtrup)

Maren Sørensdatter

17 apr 1844

Faaborg (Avtrup)

Peder Martinus Nielsen

23-apr-06

Faaborg (Avtrup)

Ane Marie Lauridsen

31-dec-02

Faaborg (Debel)

Maren Nielsen

6 feb 1876

Faaborg (Debel)

Niels Hansen

OMK 1672

Faaborg (Debel)

Petilde Kirstine Pedersen

29 dec 1894

Faaborg (Outrup)

Else Nielsdatter

1839

Faaborg (Over Slebsager)

Laurids Nielsen

9 jul 1867

Faaborg (Over Slebsager)

Laurits Nielsen

30 sep 1834

Faaborg (Over Slebsager)

Marius Abel Nielsen

13 nov 1874

Faaborg (Over Slebsager)

Niels Peder Nielsen

11 aug 1869

Faaborg (Over Slebsager)

Peder Johnsen Nielsen

5 maj 1872

Faaborg (Over Slebsager)

Anders Jensen

28 jun 1885

Faaborg (Rodebæk)

Hans Peder Amandus Jensen

04-mar-20

Faaborg (Rodebæk)

Kristian Marinus Jensen

08-jul-14

Faaborg (Rodebæk)

Mette Kirstine Knudsen

09-sep-17

Faaborg (Rodebæk)

Hans Nielsen Jensen

28 mar 1869

Faaborg (Rolighed)

Karen Jensen

1 feb 1895

Faaborg (Rolighed)

Peder Jensen

5 nov 1899

Faaborg (Rolighed)

Alfred Thomsen

23-feb-18

Faaborg (Slebsager)

Ane Else Johanne Nielsen

25 sep 1858

Faaborg (Slebsager)

Dagmar Margrethe Thomsen

19-okt-14

Faaborg (Slebsager)

Hans Peter Thomsen

6 nov 1881

Faaborg (Slebsager)

Karen Thomsen

06-jul-16

Faaborg (Slebsager)

Mathilde Thomsen

22-maj-12

Faaborg (Slebsager)

Peder Thomsen

19 mar 1889

Faaborg (Slebsager)

Johannes Thomsen

23-aug-19

Faaborg (Tampmølle)

Anna Maria Thomasdatter

4 apr 1798

Faaborg (Vrenderup)

Ejner Magnus Lauridsen

9 jun 1899

Faaborg (Vrenderup)

Elly Rasmussen

09-aug-20

Faaborg (Vrenderup)

Gerda Rasmussen

29-okt-17

Faaborg (Vrenderup)

Hans Pedersen

8 apr 1843

Faaborg (Vrenderup)

Inga Rasmussen

09-aug-20

Faaborg (Vrenderup)

Jacob Pedersen

25 jun 1850

Faaborg (Vrenderup)

Jacob Thomsen

26 aug 1795

Faaborg (Vrenderup)

Kirsten Pedersdatter

7 maj 1838

Faaborg (Vrenderup)

Kirsten Thomasdatter

19 nov 1806

Faaborg (Vrenderup)

Lambert Thomsen

25 nov 1792

Faaborg (Vrenderup)

Laust Jacob Pedersen

7 maj 1849

Faaborg (Vrenderup)

Maren Thomasdatter

11 jun 1803

Faaborg (Vrenderup)

Peder Thomsen

14 feb 1810

Faaborg (Vrenderup)

Thomas Pedersen

8 feb 1840

Faaborg (Vrenderup)

Viggo Rasmussen

10-dec-15

Faaborg (Vrenderup)

Gudrun Hansine Hansen

30-jul-20

Faaborg (Vrenderup, Vangsbo)

Ane Marie Larsen

26 jul 1854

Faaborg (Aalunde)

Hans Peder Larsen

3 mar 1867

Faaborg (Aalunde)

Hans Peder Madsen

10 jul 1875

Faaborg (Aalunde)

Hansine Larsen

10 apr 1869

Faaborg (Aalunde)

Kirsten Marie Larsen

15 sep 1859

Faaborg (Aalunde)

Laura Karelia Sørensen

26 apr 1891

Faaborg (Aalunde)

Mads Larsen

2 jan 1858

Faaborg (Aalunde)

Mathilde Amalie Mathiasen

16 maj 1863

Faaborg (Aalunde)

Mette Petrea Larsdatter

1855

Faaborg (Aalunde)

Niels Haahr Larsen

14 mar 1872

Faaborg (Aalunde)

Niels Larsen

6 apr 1865

Faaborg (Aalunde)

Peder Haahr Larsen

14 maj 1863

Faaborg (Aalunde)

Ane Christensdatter

OMK 1791

Gadbjerg

Carl Christian Kjeldsen

14 okt 1895

Gammel Ry

Anna NN

24 sep 1879

Gavnø

Nis Kristian Hansen

19 aug 1867

Gesten

Frederik Jacobsen

29 maj 1838

Give

Morten Andersen

24 feb 1835

Give

Terkild Kidde Pedersen

28 feb 1869

Give (Farre Mølle)

Aksel Jensen

07-sep-06

Give (Højgaard)

Agnes Mathilde Troelsen

1 maj 1898

Give (Store Horslunde)

Dorthinus Troelsen

21 sep 1867

Give (Store Horslunde)

Marie Signe Solvejg Troelsen

22 okt 1899

Give (Store Horslunde)

Jacobine Jacobsen

15 aug 1835

Givskud

Kristen Olesen

13 jul 1881

Grene

Maren Mikkelsen

25 nov 1877

Grene

Kirsten Marie Nielsen

29 apr 1889

Grene (Billund)

Niels Kristian Jakobsen

02-nov-00

Grene (Elkjær)

Else Kirstine Nielsdatter

1847

Grimstrup

Hans Christensen

3 jan 1850

Grimstrup

Hans Jørgen Hansen

9 nov 1887

Grimstrup

Lene Johansen

27 sep 1879

Grimstrup

Niels Nielsen Østergaard

11 apr 1846

Grimstrup

Agnes Lauridsen

04-aug-06

Grimstrup (Hinkbøl)

Ib Sørensen

1764

Grimstrup (Hjortkær)

Anders Kristian Nielsen

22 nov 1855

Grimstrup (Rousthøje)

Andreas Bastian Johnsen

1 okt 1876

Grimstrup (Rousthøje)

Ane Marie Magdalene Johnsen

24 jul 1882

Grimstrup (Rousthøje)

Christen Peder Christensen Vestergaard

19 nov 1853

Grimstrup (Rousthøje)

Christian Christensen Vestergaard

28 aug 1886

Grimstrup (Rousthøje)

Christine Christensen

29 jan 1897

Grimstrup (Rousthøje)

Dorthe Christensen

9 apr 1889

Grimstrup (Rousthøje)

Dorthea Christensen Vestergaard

11 nov 1890

Grimstrup (Rousthøje)

Helene Christensen Vestergaard

2 okt 1887

Grimstrup (Rousthøje)

Johanne Johnsen

10 maj 1884

Grimstrup (Rousthøje)

Johanne Marie Christensen

3 apr 1886

Grimstrup (Rousthøje)

Karen Mette Ida Christensen

9 sep 1887

Grimstrup (Rousthøje)

Kirstine Johnsen

25 maj 1886

Grimstrup (Rousthøje)

Lambert Nielsen Christensen

27 jan 1861

Grimstrup (Rousthøje)

Magdalene Christensen Vestergaard

27 jan 1889

Grimstrup (Rousthøje)

Marie Adam Jepsen

12-dec-07

Grimstrup (Rousthøje)

Martha Simonina Christensen

2 jul 1892

Grimstrup (Rousthøje)

Mette Marie Hansine Christensen

5 maj 1882

Grimstrup (Rousthøje)

Mette Marie Madsen

31 mar 1861

Grimstrup (Rousthøje)

Wilhelmine Johanne Johnsen

18 jul 1880

Grimstrup (Rousthøje)

Christen Christensen

10 maj 1878

Grimstrup (Spangsdale)

Karen Nielsen

23 nov 1850

Grimstrup (Spendale)

Jenny Katrine Jensen

05-jan-17

Grindsted (Eeg)

Ingeborg Oline Kristine Thomsen

04-aug-15

Grindsted (Morsbøl)

Ketty Knudsen

16-mar-18

Grindsted (Nollund)

Anna Laura Valborg NN

25 okt 1884

Gudum

Ane Dorthea Henriksen

8 okt 1885

Guldager

Arnold Sørensen

08-sep-11

Guldager

Jens Andersen

18-maj

Guldager

Karen Margrethe Henriksen

5 maj 1888

Guldager

Magnus Henriksen

2 apr 1896

Guldager

Maren Kirstine Andersen

18 maj 1860

Guldager

Maren Thomsen

OMK 1833

Guldager

Peder Laurids Henriksen

8 dec 1892

Guldager

Søren Michaelsen

1 jun 1829

Guldager

Claus Andreas Jensen

9 feb 1852

Guldager (Ravnsbjerg)

Claus Andreas Jensen

15 aug 1857

Guldager (Ravnsbjerg)

Kirstine Kristensen

16 sep 1883

Gørding (Nørre Lourup)

Charlotte Thomsen

23-dec-19

Gørding (Sønder Gørding)

Holger Jørgensen

24-apr-07

Gørding (Sønder Gørding)

Wilhelm Friedrich Sophus Braatz

26-feb-03

Haderslev

Otto Henry Bjerregaard

15-nov-08

Hadsten

Kirsten Marie Christensdatter

4 okt 1830

Hanning

Dagny Pauline Nielsen

20-okt-02

Hatting (Nørhuse)

Viggo Søren Peter Jørgensen

31 jan 1892

Heden

Mette Cathrine Jensen

5 mar 1851

Hejnsvig

Søren Peder Mathisen

31 mar 1892

Hejnsvig

Kirstine Juliane Margrethe Knudsen

11 jan 1888

Hejnsvig (Fugdal)

Signe Marie Margrethe Knudsen

2 dec 1890

Hejnsvig (Fugdal)

Hans Peder Knudsen

17 feb 1877

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Jensine Marie Knudsen

29 sep 1884

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Johanne Knudsen

13 mar 1879

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Maren Knudsen

11 jan 1882

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Mathies Peder Mathiesen

1 feb 1888

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Peder Hansen Andersen

10 okt 1891

Hejnsvig (Kathrinebjerg)

Ernst Ansgarius Kristensen

26-mar-16

Hejnsvig (Refshøj)

Ove Eskesen

22-jul-19

Hellerup

Ragnhild Johanne Signe Schultz

24-jul-04

Helsingør (Sankt Olai sogn)

Jens Peder Andreasen

18-nov-05

Hemmet

Rud Thomsen

01-sep-19

Herning

Karl Jespersen

19 jun 1876

Hjerk (Vium)

Jens Frederiksen

17 sep 1830

Hjerting

Hans Eliasen

OMK 1788

Hjortlund

Nis Peder Varming

30 okt 1868

Hjortlund

Kirstine Jensine Brørup Hansen

24 jan 1889

Ho (Vesterballe)

Sofus Tyget Madsen

8 apr 1891

Hobro

Andreas Balslev Knudsen

03-jun-10

Hodde

Christen Knudsen

11 mar 1851

Hodde

Esther Mathilde Nissen

15 maj 1868

Hodde

Hansine Nikoline Jensen

4 maj 1873

Hodde

Jens Christensen Jensen

2 jan 1871

Hodde

Johannes Jensen

5 mar 1876

Hodde

Kirsten Pedersdatter

17 apr 1811

Hodde

Peder Jensen

18 sep 1869

Hodde

Magnus Martinus Tranberg

13 dec 1884

Hodde (Hessel)

Ester Hansen

01-jun-20

Hodde (Hoddeskov)

Jens Kristensen Urup

29-jul-17

Hodde (Hoddeskov)

Johanne Tranberg

06-dec-11

Hodde (Hoddeskov)

Christiane Knudsen

29 dec 1842

Hodde (Hulvig)

Jensine Kirstine Knudsen

6 nov 1844

Hodde (Hulvig)

Knud Knudsen

15 sep 1847

Hodde (Hulvig)

Marius Peter Knudsen

1 maj 1857

Hodde (Hulvig)

Sophie Margrethe Knudsen

23 jan 1839

Hodde (Hulvig)

Alma Andersen

03-jun-12

Holsted

Anders Iversen

16 apr 1821

Holsted

Andreas Nielsen

15 nov 1880

Holsted

Ane Cathrine Dinesen

12 sep 1893

Holsted

Ane Elisabeth Nielsen

31 mar 1866

Holsted

Ane Elisabeth Nielsen

9 sep 1883

Holsted

Ane Ibsen

21 aug 1847

Holsted

Ane Ibsen

10 maj 1874

Holsted

Ane Jepsen

31 jul 1850

Holsted

Ane Kirstine Madsen

13-aug-07

Holsted

Ane Marie Clausdatter

9 nov 1842

Holsted

Anne Elisabeth Berthelsen

11 apr 1881

Holsted

Anne Lisbeth Mortensdatter

13 nov 1808

Holsted

Anton Magnus Ibsen

16 feb 1876

Holsted

Astrid Andersen

06-apr-06

Holsted

Cathrine Mortensen

14 dec 1881

Holsted

Christen Ibsen

18 jul 1873

Holsted

Claus Jensen

19 sep 1804

Holsted

Edel Marie Madsen

27-mar-03

Holsted

Elisabeth Møller

19 apr 1882

Holsted

Ellen Marie Jepsen

8 feb 1847

Holsted

Else Grundahl

29-jul-14

Holsted