Slægten fra Lundgård i Eskelund i Brørup sogn

Herunder kan efter fødested fra A-Aa ses efterkommere og deres ægtefæller fra 1735-1920 til bonden Jens Sørensen Væver (1735-1804) fra Lundgaard i Brørup sogn.

Ønsker man at købe E-bogen ”Slægten fra Lundgård i Eskelund i Brørup sogn (6 generationer) - 252 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt over fødesteder fra A-Aa til efterkommere og deres ægtefæller

Navn

Født

Fødested

Johannes Hansen Lund

07 sep 1842

Agerskov

Jens Christian Lund

OMK 1844

Agerskov

Ingvard Lund

13 jul 1848

Agerskov

Hans Sørensen Lund

17 jan 1852

Agerskov

Kresten Johansen Lund

26 jun 1869

Agerskov

Kresten Johansen Lund

09 jun 1874

Agerskov

Peter Petersen Lund

23 okt 1875

Agerskov

Christian Lund

21 dec 1877

Agerskov

Oda Marie Grønvold

25 feb 1879

Agerskov

Jensine Sørensen

27-aug-05

Agerskov

Holger Sørensen

22-nov-15

Agerskov

Hans Clausen Lund

03 jun 1873

Agerskov (Gelsted Mark)

Hans Clausen Lund

10 apr 1871

Agerskov (Gelstrup Mark)

Mette Marie Lund

23 aug 1867

Agerskov (Kjærsgaard)

Mariane Lund

26 okt 1878

Agerskov (Rangstrup Mark)

Laura Madsen

31-dec-09

Aggersborg (Aggersund)

Alfred Knutsson

01 aug 1897

Almind

Kristine NN

16 jan 1861

Als

Astrid Thora Katrine Grue

03 mar 1896

Amager (Sundby sogn, Amagervej, Sofiehøj

Mads Christian Hansen

26 apr 1876

Andst

Christian Peter Hansen

25 sep 1879

Andst

Christian Jacobsen Christensen

11 jul 1895

Andst

Kristian Frederik Lund Jepsen

18-sep-03

Andst

Agnes Petrea Hoffensetz

16 okt 1881

Andst (Gejsing)

Kristen Peter Hoffensetz

14 feb 1884

Andst (Gejsing)

Karen Lauridsen

14 nov 1894

Andst (Gejsing)

Marine Lauridsen

14 nov 1894

Andst (Gejsing)

Anders Gamborg Lauridsen

21 mar 1898

Andst (Gejsing)

Ane Kirstine Hansen

11 nov 1868

Andst (Lille Andst)

Jensine Nielsen

19 okt 1894

Ansager

Jens Iversen Nielsen

05 feb 1897

Ansager

Ellen Marie Pedersen

10-maj-12

Ansager

Niels Kristian Kristiansen

23 nov 1887

Ansager (Kvie)

Peder Jensen

24-feb-07

Ansager (Kvie)

Mette Marie Pedersen

18 nov 1892

Ansager (Lavborg)

William Harry Cherry

22 okt 1882

Arkansas

Svend Melbye

22-jan-02

As

Frederik Karl Kristian Melbye

17 nov 1863

Asperup (Præstegaarden)

Henrik Kristian Sofus Nielsen

10 jan 1842

Assens

Merret Pedersen

29 jul 1849

Bevtoft

Jensine Marie Jørgensen

05 okt 1880

Bjerager (Dyngby)

Nicoline NN

16-maj-04

Blære

Ebba Gregersen

21-maj-05

Bramming

Anne Westergaard

08 mar 1828

Branderup

Peder Ferdinand Pedersen

OMK 1849

Bredsted

Karen Kirstine Friis Christensen

17-jan-04

Bregnet (Rønde)

Pouline Hansine Hansen

15 jun 1866

Bryndum

Aage Nielsen

14-apr-00

Bryndum

Ingrid Nielsen

09-dec-01

Bryndum

Frode Nielsen

12-okt-03

Bryndum

Aksel Nielsen

30-apr-05

Bryndum

Rigmor Nielsen

22-maj-07

Bryndum

Marie Nielsen

14-aug-09

Bryndum

Thorvald Nielsen

14-sep-10

Bryndum

Astrid Nielsen

30-jun-12

Bryndum (Skolen)

Gerda Nielsen

23-apr-15

Bryndum (Skolen)

Anne Pedersdatter

11 nov 1767

Brørup

Anne Katrine Jensdatter

25 feb 1781

Brørup

Jens Sørensen

25 okt 1789

Brørup

Anna Cathrine Sørensdatter

31 mar 1791

Brørup

Malene Sørensdatter

1792

Brørup

Anne Kirstine Sørensdatter

03 feb 1794

Brørup

Kirsten Marie Sørensdatter

1795

Brørup

Peder Sørensen

02 jul 1797

Brørup

Apolonia Sørensdatter

01 dec 1801

Brørup

Lisbeth Sørensdatter

27 apr 1801

Brørup

Ingeborg Kirstine Sørensdatter

27 jun 1803

Brørup

Hans Sørensen

08 sep 1805

Brørup

Ellen Kirstine Jensdatter

25 feb 1821

Brørup

Ane Marie Jensdatter

22 nov 1825

Brørup

Kirstine Marie Jensdatter

04 apr 1829

Brørup

Nis Jensen

19 sep 1831

Brørup

Jens Peter Hansen

16 okt 1833

Brørup

Jesper Pedersen Jørgensen

05 aug 1838

Brørup

Thomas Thomsen Frydendahl

23 jan 1847

Brørup

Jens Jørgen Hansen

26 sep 1847

Brørup

Søren Lauridsen

19 jun 1847

Brørup

Ane Katrine Elisabeth Jensdatter

25 feb 1851

Brørup

Hans Pedersen

09 nov 1851

Brørup

Elisabeth Jensdatter

26 sep 1853

Brørup

Mads Peder Jensen

1856

Brørup

Andreas Termansen

16 dec 1856

Brørup

Hans Christian Jensen

1858

Brørup

Andreas Peder Sørensen

01 jun 1862

Brørup

Ingeborg Kirstine Sørensen

22 dec 1864

Brørup

Ane Katrine Kirstine Hansen

30 jan 1866

Brørup

Laurine Marie Lauridsen

03 jun 1866

Brørup

Anne Margrethe Sørensen

01 maj 1867

Brørup

Marcus Hansen

20 jun 1868

Brørup

Ane Kirstine Nielsen

02 jan 1868

Brørup

Ellen Kirstine Bendine Marie Sørensen

12 jul 1869

Brørup

NN Nielsen

02 apr 1871

Brørup

Sørine Christine Sørensen

27 nov 1871

Brørup

Maren Lauridsen

23 aug 1874

Brørup

Magdalene Sørensen

16 apr 1874

Brørup

Søren Christensen Sørensen

30 okt 1876

Brørup

Ane Kirstine Frydendahl

25 sep 1877

Brørup

Apolonia Rømer Sørensen

09 feb 1878

Brørup

Ane Thomsen Frydendahl

03 mar 1879

Brørup

Laurids Rasmussen

23 sep 1879

Brørup

Karen Sørensen

04 dec 1879

Brørup

Karen Thomsen Frydendahl

22 okt 1880

Brørup

Morten Thomsen Frydendahl

15 feb 1882

Brørup

Jens Thomsen Frydendahl

13 jan 1884

Brørup

Niels Jørgensen Thomsen Frydendahl

09 sep 1886

Brørup

Hans Christian Thomsen Frydendahl

1889

Brørup

Valborg Margrethe Schmidt

01 aug 1889

Brørup

Peder Christian Pedersen

09 apr 1890

Brørup

Andreas Pedersen

15 aug 1891

Brørup

NN Thomsen Frydendahl

11 mar 1892

Brørup

Karoline Dorthea Sørensen Nørgaard

07 jun 1893

Brørup

Martha Schmidt

25 aug 1894

Brørup

Marie Magdalene Lindemeyer

19 nov 1895

Brørup

Astrid Bang Lindemeyer

05 nov 1896

Brørup

Astrid Sørine Nielsen

16 mar 1899

Brørup

Martin Sørensen Nørregaard

18 okt 1899

Brørup

Thomas Thomsen

28-mar-00

Brørup

Harald Jessen Hansen

11-jul-01

Brørup

Jens Mortensen Laugesen Korsager

21-feb-01

Brørup

Thorvald Kristian Nielsen

30-jun-01

Brørup

Gudrun Jessen Hansen

20-nov-02

Brørup

Terman Bang Termansen Lindemeyer

28-okt-02

Brørup

Holger Nielsen

16-aug-02

Brørup

Helga Astrid Sørine Nielsen

24-okt-03

Brørup

Olga Sernie Nielsen

06-jan-05

Brørup

Ejnar Frederik Nielsen

03-jun-06

Brørup

Thomas Frydendahl Petersen

09-aug-07

Brørup

Anne Elisabeth Frydendahl Rasmussen

22-sep-07

Brørup

Niels Peter Nielsen

12-okt-08

Brørup

Knud Frydendahl Petersen

23-aug-09

Brørup

Mary Frydendahl Petersen

23-dec-11

Brørup

Helga Pors Eriksen

16-maj-12

Brørup

Svend Frydendahl Petersen

24-jan-14

Brørup

Kathrine Elisabeth Thomsen Frydendahl

23 aug 1890

Brørup (Eskelund Kær)

Maren Nisdatter

1791

Brørup (Eskelund)

Maren Sørensdatter

19 jun 1799

Brørup (Eskelund)

Mette Marie Jensdatter

21 apr 1815

Brørup (Eskelund)

Søren Jensen

09 mar 1817

Brørup (Eskelund)

Ane Jensdatter

24 apr 1819

Brørup (Eskelund)

Magdalene Jensdatter

29 mar 1823

Brørup (Eskelund)

Søren Hansen

09 jul 1835

Brørup (Eskelund)

Ane Hansdatter

28 jan 1837

Brørup (Eskelund)

Wilhelm Karl August Schmidt

18 jan 1887

Brørup (Eskelund)

Aksel Frydendahl Petersen

06-sep-16

Brørup (Eskelund)

Vagn Frydendahl Petersen

19-aug-20

Brørup (Eskelund)

Peter Jepsen

06 jul 1827

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Else Elisabeth Jeppesdatter

23 feb 1833

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Johannes Julius Jensen

30 apr 1872

Brørup (Gjerndrup)

Ernst Kristian Julius Jensen

14 jan 1898

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Doris Marie Jensen

22 apr 1899

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Andreas Jensen

01-sep-02

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Kirstine Jensen

22-jul-03

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Gustav Jensen

15-apr-05

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Caroline Kirstine Holm

29 okt 1840

Brørup (Hulkjær Mølle)

Niels Kristian Sørensen

14-maj-14

Brørup (Hulkjær)

Hans Christian Salomonsen Nielsen

05 apr 1835

Brørup (Hulvad)

Søren Christensen

01 maj 1800

Brørup (Klegvanggaard)

Jens Sørensen

14 feb 1808

Brørup (Tirslund)

Magdalene Lauridsen

28 nov 1868

Brørup (Tirslund)

Hans Nielsen Staal

26 maj 1874

Brørup (Tuesbøl)

Ane Kirstine Vedstesen

01 okt 1864

Brørup (Tveraad)

Anna Kathrine Kirstine Jensen

19 aug 1895

Burkal

Anne Hansdatter

17 mar 1818

Bække

Laurids Rasmussen

1824

Bække

Ane Marie Nissen

04 feb 1829

Bække

Ane Dorthea Poder Hansen

02 mar 1840

Bække

Peder Jørgensen

10 feb 1856

Bække

Magdalene Mikkelsen

02 jul 1860

Bække

Ane Kirstine Pedersen

21 jun 1861

Bække

Maren Jørgensen Hellesø

01 jan 1862

Bække

Karen Maria Sørensen

10 jul 1862

Bække

Nielsine Kirstine Mikkelsen

07 jan 1863

Bække

Jens Nielsen Sørensen

11 apr 1864

Bække

Magdalene Sørensen

19 aug 1866

Bække

Mette Tonnesen

17 sep 1867

Bække

Ane Sørensen

11 sep 1868

Bække

Karen Kjær

20 feb 1871

Bække

Niels Jakob Mortensen

03 nov 1879

Bække

Jørgen Kristian Jørgensen

19 okt 1881

Bække

Johanne Jørgine Hellesø Jørgensen

16 nov 1884

Bække

Krestine Marie Laugesen

13 jan 1885

Bække

Karen Marie Steffensen

18 mar 1885

Bække

Søren Nielsen Schmidt

03 sep 1887

Bække

Sørine Marie Steffensen

25 sep 1887

Bække

Ane Dorthea Hellesø Jørgensen

14 okt 1889

Bække

Frederikke Elisabeth Schmidt

25 mar 1890

Bække

Ingeborg Steffensen

10 jul 1894

Bække

Anna Jørgine Steffensen

11 aug 1896

Bække

Signe Marie Schmidt

12-mar-00

Bække

Henrik Jørgensen Birk

20-aug-04

Bække

Harry Stagelund

15-dec-06

Bække

Meta Martine Stagelund

17-jun-08

Bække

Vagner Pedersen

01-okt-10

Bække

Simon Henrik Smidt

26 dec 1859

Bække (Kragelund)

Kirstine Sørensen

22 mar 1890

Bække (Kragelund)

Annie Catherine Lakin

20 dec 1875

Canada (British Columbia)

Hans Peder Jepson

24 dec 1891

Canada (British Columbia, Victoria)

Merentha Eugenie Jepson

19 mar 1895

Canada (British Columbia, Victoria)

Vera Alberta Bishop

15 mar 1899

Canada (Ontario, Leeds, Elizabeth Townsh

Anton Marius Nielsen

09 nov 1890

Dronninglund

Laurids Thuesen Nielsen

28 maj 1846

Egtved

Maren Andersen Lund

10 maj 1871

Egtved

Jens Ove Ravnholt

11 apr 1888

Egtved (Hjelmdrup)

Hans Jørgen Ratzer

30 sep 1822

Egvad

Thomas Kristian Jepsen

19 nov 1892

Egvad (Tarm)

Ebba Therese Nicolaisen

26 jan 1885

Ejby

Herman Iversen

28 apr 1887

Elling

Anne Iversen

01-okt-15

Elling

Karen Iversen

12-jul-17

Elling

Thomas Hansen

24 maj 1820

Eltang

Mette Cathrine Rosenmaj

08 jun 1864

Endrupskov

Jens Jensen Østergaard

13 jun 1877

Erritsø

Hans Gregersen

10-feb-04

Esbjerg

Else Marie Nielsen

05 dec 1883

Esbjerg (Guldager, Ravnsbjerg)

NN Nielsen

08-jul-11

Esbjerg (Sankt Josef Hospital)

Aage Ebbesen Frydendahl

1916

Espe (Krarup)

Anna Elisabeth Ebbesen Frydendahl

1918

Espe (Krarup)

Signe Ebbesen Frydendahl

1920

Espe (Krarup)

Ingrid Ebbesen Frydendahl

 

Espe (Krarup)

Preben Kristensen Lind

25-dec-00

Estruplund (Sjørup)

Rigmor Lind

12-okt-02

Estruplund (Sjørup)

Christian Sørensen Lund

1794

Fabjerg

Abeline Kirstine Sørensen

07 jul 1871

Farup

Sørine Knudine Sørensen

18 nov 1873

Farup

Magnus Sylverius Sørensen

10 sep 1875

Farup

NN Sørensen

15 feb 1877

Farup

Agnes Sylvie Sørensen

05 feb 1879

Farup

Marine Klemmensdatter

01 okt 1839

Fjelstrup (Knud)

Maximilian Pedersen

25 mar 1880

Flade

Marie Frederikke Augusta Pedersen

01 feb 1882

Flade

Ane Magdalene Pedersen

23 dec 1883

Flade

Nikoline Marie Iversen

23-jan-07

Flade

Ella Iversen

10-feb-12

Flade

Jens Jensen

31 jul 1885

Flemløse (Voldtofte)

Ellen Sørensen

22 nov 1824

Folding

Christen Sørensen

14 jul 1829

Folding

Ane Kathrine Lauridsen

15 sep 1830

Folding

Christen Lauridsen

20 sep 1832

Folding

Terman Sørensen

28 dec 1832

Folding

Lene Lauridsen

24 nov 1834

Folding

Inger Marie Andersen

12 nov 1836

Folding

Andreas Sørensen

12 aug 1836

Folding

Mads Lauridsen

06 mar 1837

Folding

Hans Lauridsen

12 apr 1839

Folding

Niels Poder Sørensen

17 feb 1839

Folding

Hans Sørensen

14 nov 1840

Folding

Hans Jørgen Lauridsen

30 mar 1842

Folding

Hans Frandsen Sørensen

12 mar 1843

Folding

Kjerstine Marie Louise Kjær

16 nov 1845

Folding

Anne Sørensen

23 jul 1846

Folding

Ane Margrethe Thygesen

05 sep 1858

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

26 jun 1859

Folding

Hans Peder Sørensen Bro

08 okt 1860

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

01 sep 1860

Folding

Søren Christensen Sørensen Bro

04 sep 1862

Folding

Søren Sørensen

01 feb 1862

Folding

Anne Marie Nielsen

15 jan 1864

Folding

Jørgen Sørensen

06 okt 1864

Folding

Hans Henrik Sørensen Bro

20 jul 1866

Folding

Ellen Kirstine Nielsen

01 maj 1866

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

16 feb 1867

Folding

Jørgen August Sørensen

17 maj 1867

Folding

Søren Jeppe Nielsen

19 jun 1869

Folding

Karen Augusta Sørensen

21 dec 1869

Folding

Hans Jørgen Lauridsen

08 maj 1871

Folding

Søren Peder Rømer Sørensen

30 aug 1872

Folding

Ingeborg Kirstine Eline Sørensen

02 aug 1873

Folding

Lene Marie Lauridsen

31 okt 1875

Folding

Ane Katrine Lauridsen

12 nov 1877

Folding

Søren Peder Burkal Sørensen

02 maj 1886

Folding

Jeppe Nielsen Schmidt

OMK 1888

Folding

Lorens Peter Burkal Sørensen

11 sep 1888

Folding

Andreas Skjold Burkal Sørensen

20 feb 1891

Folding

Hans Jakob Nielsen

11 jan 1892

Folding

Gustav Burkal Sørensen

06 feb 1893

Folding

Peter Nielsen

29 sep 1894

Folding

Marie Margrethe Nielsen

05 mar 1896

Folding

Botillis Burkal Sørensen

28 jan 1896

Folding

Katrine Bro

28 aug 1898

Folding

Eleonore Mathilde Nielsen

23 maj 1898

Folding

Niels Jepsen

28-jul-00

Folding

Arthur Christian Jepsen

12-okt-05

Folding

Anne Katrine Bro

04 sep 1890

Folding (Bromindegaard)

Andrea Bro

28 aug 1895

Folding (Bromindegaard)

Petrea Søberg Bro

20 jan 1899

Folding (Bromindegaard)

Peder Søberg Bro

09-feb-00

Folding (Bromindegaard)

Krestense Bro

06-mar-01

Folding (Bromindegaard)

Astrid Bro

13-dec-02

Folding (Bromindegaard)

Christian Bro

16-sep-07

Folding (Bromindegaard)

Abel Kirstine Pedersen

1842

Folding (Folding Gaarde)

Carolina Augusta Høher

14 jan 1873

Folding (Langeskov)

Søren Peder Sørensen

14 jun 1829

Folding (Midtgaard)

Kristine Kathrine Nielsen

08 maj 1897

Folding (Nørbølling Mark)

Sine Lund Termansen

25 jul 1831

Folding (Nørbølling)

Karen Pedersdatter

1802

Folding (Sønderskov Mølle)

Karen Augusta Jørgensen

06 aug 1829

Folding (Sønderskov Mølle)

Christen Hansen Lind

03 maj 1821

Fole (Ganderup)

Inge Landboe-Christensen

01-aug-11

Forlev

Evald Lorenz Knudsen

03-feb-01

Fredericia (Trinitatis sogn)

Anna Margrethe Hoffensetz Jensen

22-nov-03

Fredericia (Trinitatis sogn)

Max Peter Hoffensetz Jensen

17-mar-06

Fredericia (Trinitatis sogn)

Signe Cathrine Johanne NN

11 mar 1867

Frederiksberg

Søren Gregersen

04 okt 1869

Frederiksberg

Agnes Camilla Olsen

02 okt 1898

Frederiksberg

Margrethe Agnethe Viola Grue

07-jun-05

Frederiksborg (Frederiksborgvej 1)

Olga Marie NN

31 mar 1881

Frederikshavn

Carl Petersen

20 nov 1887

Frederikshavn

Christian Pedersen

08 aug 1891

Frederikshavn

Astrid Gudrun Pedersen

14-feb-14

Frederikshavn

Edel Helga Pedersen

24-jan-18

Frederikshavn

Ida Fernanda Pedersen

23-okt-19

Frederikshavn

Gerda Margrethe Pedersen

08-aug-10

Frederikshavn (Danmarksgade 33)

Anne Lise Petersen

16-nov-19

Frederikshavn (Søgade 25)

Andreas Madsen Møller

26 dec 1826

Frørup

Peder Christian Pedersen

29 maj 1839

Føvling

Kristine Hansigne Madsen

08 okt 1891

Føvling

Kristian Hansen Lind

03 apr 1899

Føvling

Camila Staal

06 maj 1899

Føvling

Jens Pedersen

23-okt-01

Føvling

Kristian Nielsen

18-jan-04

Føvling

Alfred Kristian Poulsen

25 apr 1894

Føvling (Holleskov)

Ane Dorthea Kristiansen

05 maj 1871

Føvling (Sorrild)

Gudmund Grue Jepsen

10-maj-11

Føvling (Stenderup, Sønderager)

Villandt Elvin Sørensen

03 okt 1879

Føvling (Tirslund)

Marie Hansine NN

20 apr 1887

Føvling (Tobøl)

Ane Marie Nielsen

02 aug 1858

Faaborg

Ane Jensine Johansen

20 jan 1880

Faaborg

Kristiane Augustine Hansen

13 dec 1881

Faaborg

Ane Kristine Nielsen

16 feb 1881

Faaborg

Maren Kirstine Jessen

21 jul 1891

Faaborg

Inger Jensdatter

17 nov 1829

Faaborg (Agerbæk)

Dorthea Sine Nielsen

16 okt 1874

Faaborg (Agerbæk)

Niels Olesen Nielsen

17 feb 1876

Faaborg (Agerbæk)

Christen Nielsen

11 sep 1877

Faaborg (Agerbæk)

Cathrine Marie Nielsen

13 maj 1879

Faaborg (Agerbæk)

Kirsten Nielsen

10 dec 1882

Faaborg (Agerbæk)

Ane Christine Nielsen

09 nov 1884

Faaborg (Agerbæk)

Morten Nielsen

18 jul 1886

Faaborg (Agerbæk)

Simon Nielsen

14 jul 1888

Faaborg (Agerbæk)

Marie Nielsen

08 okt 1890

Faaborg (Agerbæk)

Jørgen Nielsen

03 jul 1892

Faaborg (Agerbæk)

Hansine Marie Nielsen

19 okt 1894

Faaborg (Agerbæk)

Agnes Kirstine Nielsen

31 mar 1898

Faaborg (Agerbæk)

Andreas Marius Jensen

08 jan 1895

Faaborg (Agerbæk, Kærbjerg)

Hans Wilhelm Nielsen Schmidt

15 maj 1864

Faaborg (Debel)

Peter Jørgensen Iversen

10 apr 1879

Faaborg (Rodebæk)

Amandus Iversen

29 apr 1886

Faaborg (Rodebæk)

Niels Hansen Nielsen

12 aug 1876

Faaborg (Vrenderup)

Anne Mette Sørensen

26 mar 1849

Gadbjerg

Iver Jepsen Damgaard

18 jul 1866

Gammel Haderslev (Langkær)

Olga Martina NN

16 feb 1883

Gentofte

Mads Peder Madsen

22 okt 1881

Gesten

Hans Kristian Hansen Levesen

19 apr 1884

Gesten

Kirstine Jensen

13 jan 1894

Gesten

Hans Aksel Levesen

07-mar-09

Gesten

Signe Andrea Levesen

25-feb-12

Gesten

Søren Stagelund Levesen

15-maj-14

Gesten

Åge Andreas Levesen

28-mar-16

Gesten

Gerda Margrethe Levesen

29-okt-18

Gesten

Hans Peter Villumsen

13 maj 1885

Gesten (Mosehuse)

Karen Christensen Andersen

01 nov 1868

Gesten (Vester Gesten)

Aksel Peter Mortensen

29 maj 1898

Gesten (Vester Gesten)

Thorvald Emanuel Andersen

17-mar-09

Glæsborg (Stenvad)

Kirstine Stub

28 jan 1842

Gram

Johan Hansen

27 sep 1885

Gram

Ingeborg Marie Sørensen

30 nov 1871

Gram (Hindballe)

Søren Erik Sørensen

30 nov 1871

Gram (Hindballe)

Niels Madsen Sørensen

16 dec 1875

Gram (Thiset)

Ingemann Christian Sørensen

29 sep 1877

Gram (Thiset)

Agnes Hertha Burgdorff

08-sep-03

Grindsted

Anne Dorthea Nissen

23-mar-03

Grindsted

Maren Sørensen

19 sep 1853

Guldager

Jørgen Marius Johansen

28 okt 1860

Guldager

Jørgine Maria Johansen

29 maj 1862

Guldager

Ane Cathrine Johansen

24 sep 1886

Guldager

Jens Peder Johansen

17 dec 1863

Guldager (Ravnsbjerg)

Ane Johansen

30 sep 1884

Guldager (Ravnsbjerg)

Johannes Johansen

10 okt 1889

Guldager (Ravnsbjerg)

Martha Charlotte Pedersen

08 maj 1868

Gærum

Mads Kristian Lauridsen

01-maj-05

Gærum

Ane Kirstine Hansen

22 aug 1863

Gørding

Hans Severin Schmidt Hansen

21 sep 1865

Gørding

Ane Hansen

21 jan 1868

Gørding

Johanne Hansen

28 apr 1870

Gørding

Dagmar Hansen

17 apr 1875

Gørding

Hansine Kirstine Hansen

20 jul 1876

Gørding

Anders Block Hansen

22 okt 1877

Gørding

Jon Hansen

27 maj 1881

Gørding

Peter Lauridsen

04 jul 1885

Gørding

Søren Viggo Skjøtt Hansen

08-maj-03

Gørding

Hans Jessen Hansen

16 nov 1872

Gørding (Nørre Lourup)

Marie Pedersen

02 apr 1897

Gørding (Nørre Lourup)

Marie Bloch Hansen

13-dec-07

Gørding (Nørre Lourup)

Peder Kristian Pedersen

 

Gørding (Nørre Lourup)

Nis Thomsen Hansen

16 nov 1871

Hajstrup

Søren Jensen

17 aug 1853

Hammer

Søren Ejnar Tarp

16 jul 1893

Harte

Alma Margrethe Ingerde Tarp

12-feb-01

Harte

Helga Tarp

06-aug-12

Harte

Jenny Kathrine Jensen

13-jul-10

Harte (Kirkedalhus)

Jens Frederik Pedersen

21 apr 1890

Havrebjerg

Katrine Marie Jensine Terp

09-okt-06

Hejnsvig

Jens Andersen

 

Hejnsvig (Fugdal)

Thomas Hansen Gregersen

26 feb 1875

Hejnsvig (Gilbjerg, Gilbjerg Mark)

Peder Christian Kristensen

29 jun 1894

Hejnsvig (Klink)

Hans Bertel Gregersen

05 aug 1864

Hejnsvig (Klink, Klink Mark)

Ane Risbøl Jørgensen

30 jul 1844

Hejnsvig (Risbøl)

Christen Jørgensen

11 mar 1848

Hejnsvig (Risbøl)

Lene Marie Jørgensen

15 aug 1850

Hejnsvig (Risbøl)

Niels Bennetzen Jørgensen

27 dec 1855

Hejnsvig (Risbøl)

Anne Cathrine Toft

13 maj 1824

Hellevad (Sønderjyllands Amt)

Camilla Juliane Johanne NN

27 feb 1888

Helsingør

Arne Holger Tarp

10 jul 1895

Hjerm

Kristian Aage Marius Tarp

03 jun 1897

Hjerm

Gunder Kirstine Jespersen

04 mar 1851

Hjerting

Inger Marie Jørgine Petersen

09 aug 1860

Hjerting

Niels Jeppe Nielsen

08 mar 1862

Hjerting

Mette Kirstine Bondesen

19 feb 1877

Hjortlund (Stens)

Hans Mathias Jensen

13 apr 1881

Ho

Therman Jens Christian Jepsen

20 jun 1898

Holstebro

Kirsten Margrethe Jepsen

19-sep-00

Holstebro

Poul Christiansen

29 nov 1897

Holstebro (Østergade 27)

Thomas Christensen Lind

14 okt 1871

Holsted

Elisabeth Katrine Pedersen

16 jul 1877

Holsted

Anders Mathiassen Dinesen

05 jan 1885

Holsted

Jeppe Nielsen Haulrik

27 jul 1889

Holsted

Maren Alfrida Haulrik

23 sep 1891

Holsted

Anders Iversen Jensen

10 nov 1892

Holsted

Marie Margrethe Haulrik

28 okt 1893

Holsted

Marie Pedersen

25 feb 1893

Holsted

Else Elisabeth Kalle

22 mar 1894

Holsted

Carl Pedersen

21 feb 1895

Holsted

Jens Mikkelsen Haulrik

18 maj 1896

Holsted

Ebbe Jørgensen

01 dec 1897

Holsted

Theodor Pedersen

17 mar 1897

Holsted

Ejnar Ebbesen

19 jul 1899

Holsted

Morten Hansen Pedersen

25 maj 1899

Holsted

Alma Kirstine Haulrik

27-feb-01

Holsted

Elisabeth Pedersen

17-maj-01

Holsted

Peter Staal

06-jul-01

Holsted

Hans Christian Pedersen

15-maj-03

Holsted

Dagmar Haulrik

24-mar-04

Holsted

Martha Lind

14-sep-04

Holsted

Karoline Clara Staal

25-apr-06

Holsted

Dagmar Staal

15-nov-07

Holsted

Johanne Mathilde Lind

26-jul-13

Holsted

Andreas Staal

30-mar-13

Holsted

Hans Nielsen

29 jan 1842

Holsted (Lintrup)

Kristian Marius Christensen Lind

25 mar 1869

Holsted (Lintrup)

Marius Nissen

03 aug 1874

Holsted (Lintrup)

Ane Lind

07-okt-07

Holsted (Lintrup)

Kathrine Marie Lind

27-mar-10

Holsted (Lintrup)

Bodil Marie Jørgensen

28 sep 1899

Holsted (Sekjær)

Kristen Hansen Lind

10 nov 1889

Holsted (Sønder Holsted)

Hans Pedersen

OMK 1833

Hoptrup

Jens Pedersen

20 okt 1853

Hoptrup

Edith Hansen

02-feb-20

Horne (Hjørring Amt)

Aksel Georg Jørgensen

26 jun 1891

Hov (Lohals)

Maren Hansen

28 maj 1834

Hunderup (Kærgaards Mølle)

Kirsten Margrethe Knudsen Staal

07 jun 1845

Hunderup (Sejstrup)

Sofie Kirstine NN

24 aug 1878

Højbjerg

Jens Jensen Ravn

18 aug 1865

Højrup

Ane Larsine Johansen

25 dec 1894

Hørmested (Annexgaardens Hus)

Marie Kirstine Andreasen

24 maj 1856

Hørup

Sidse Marie NN

25 apr 1876

Haarlev (Taarnby)

Bertel Pedersen Lund

05 jul 1833

Jels (Grønnebæk)

Mette Kjestine Top

15 dec 1882

Jels (Grønnebæk)

Marius Jensen

25 mar 1888

Jerlev

Ole Nissen Jepsen

12 jul 1872

Jernved

Anton Jepsen

24 nov 1873

Jernved

Ane Kirstine Marie Jepsen

1878

Jernved

Ingeborg Karstensen

18 jan 1897

Jernved (Jernvedlund)

Kirstine Martine Johansen

18 jul 1877

Jerslev (Milbak)

Kirstine Bang Termansen

OMK 1898

Kalundborg

Niels Jokum Termansen

10 aug 1899

Kalundborg

Peter Bang Termansen

10-mar-01

Kalundborg

Esbern Bang Termansen

20-maj-05

Kalundborg

Edvin Nielsen

17 dec 1898

Kerteminde

Anna Baagøe

22 sep 1856

Kolding

Frandsine Katrine Hoffensetz

20 maj 1878

Kolding

Karoline Hoffensetz

08 mar 1886

Kolding

Ane Elisabeth Hoffensetz

20 maj 1888

Kolding

Karl Kristian Hoffensetz

01 sep 1890

Kolding

Karen Marie Hoffensetz

09 maj 1894

Kolding

Karl Kristian Hoffensetz Jensen

01-sep-02

Kolding

Henry Magnus Østergård

10-mar-08

Kolding

Agnes Gudrun Fischer

29-dec-13

Kolding

Poul Pedersen Juhl

16-dec-17

Kolding

Arne Jørgensen

22-mar-17

Kolding

Inger Kristine Hoffensetz Fischer

06-aug-18

Kolding

Terman Termansen

07 mar 1859

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Niels Termansen

18 feb 1861

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Kirsten Marie Termansen

27 jun 1863

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Hans Termansen

09 aug 1865

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Karna Frederikke Fischer

21-aug-09

Kolding (Østerbrogade 8)

Hans Andersen

25 dec 1893

Korning

Karl Kristian Schou