Fem 1600-tals slægter fra Kvong sogn

Herunder kan efter fødesteder fra A- Aa ses efterkommere og deres ægtefæller til fem slægter fra Kvong sogn, som alle har deres udgangspunkt i 1600-tallet.

Ønsker man at købe E-bogen ”Fem 1600-tals slægter fra Kvong sogn” - 733 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt efter fødesteder fra A-Aa (der er dubletter, men kun i oversigten)

Jacob Jørgensen Refslund

11 nov 1859

Agerskov

Bodil Marie Appel

06 jan 1866

Agerskov

Bodil Marie Appel

06 jan 1866

Agerskov

Kresten Refslund

27 dec 1830

Agerskov (Bovlund)

Magdalene Thomsen

04 sep 1880

Agerskov (Bovlund)

Hans Thomsen

22 feb 1882

Agerskov (Bovlund)

Hans Iversen Appel

13 nov 1857

Agerskov (Geestrup)

Hans Iversen Appel

13 nov 1857

Agerskov (Geestrup)

Anne Helene Refslund

25 jul 1858

Agerskov (Vellerup)

Hans Christian Refslund

14 maj 1862

Agerskov (Vellerup)

Salomon Refslund

04 mar 1870

Agerskov (Vellerup)

Else Margrethe Buhl

17-sep-17

Almind (Almind Mark)

Margrethe Jørgensen

01 feb 1894

Als

Inger Marie Nielsen

08 jun 1854

Alslev

Inger Marie Nielsen

08 jun 1854

Alslev

Sonja Pauline Rødtnes

31-dec-16

Alslev

Pernille Bondesen

1852

Alslev (Toftnæs)

Christian Nicolai Christensen

03 mar 1868

Alslev (Toftnæs)

Anna Kristine Larsen

1898

Alsønderup (Bendstrup)

Hans Christian Grue

05 okt 1892

Andst (Damhus)

Christen Christensen

16 jul 1884

Ansager

Laust Peder Knudsen

29 okt 1889

Ansager (Kvie Hede)

Ellen Katrine Knudsen

25 maj 1887

Ansager (Kærbæk)

Niels Ekknud Eriksen

07 jun 1871

Ansager (Lærkeholt)

Niels Ekknud Eriksen

07 jun 1871

Ansager (Lærkeholt)

Niels Jensen Plauborg

17 mar 1881

Ansager (Lærkeholt)

Peder Plauborg

20 dec 1882

Ansager (Lærkeholt)

Karen Plauborg

24 feb 1885

Ansager (Lærkeholt)

Anna Plauborg

15 dec 1887

Ansager (Lærkeholt)

Ingrid Plauborg

25 okt 1889

Ansager (Lærkeholt)

Marie Plauborg

09 maj 1894

Ansager (Lærkeholt)

Jens Mølby Knudsen

21 mar 1897

Ansager (Lærkeholt)

Sigrid Plauborg

15 dec 1898

Ansager (Lærkeholt)

Ruth Mathilde Ovnbøl

07-nov-07

Argentina

Simon Christensen Lauritzen

24 nov 1829

Arrild (Øbjerg)

Frederik Børgesen

20 dec 1855

Assens

Hans Kristensen Grønbæk

10 sep 1870

Aulum

Hans Kristensen Grønbæk

10 sep 1870

Aulum

Olive Annie Ruth Chapple

1919

Australien (New South Wales)

Olive Annie Ruth Chapple

1919

Australien (New South Wales)

John Joseph Byrne

20 jan 1884

Australien (New South Wales, St Leonards

John Joseph Byrne

20 jan 1884

Australien (New South Wales, St Leonards

Patricia Mary D'Arcy-Burke

15-feb-15

Australien (New South Wales, Sydney)

Patricia Mary D'Arcy-Burke

15-feb-15

Australien (New South Wales, Sydney)

Barbara Dermott Byrne

08-maj-20

Australien (New South Wales, Sydney)

John Dermott Byrne

18-aug-13

Australien (New South Wales, Sydney, Sum

John Dermott Byrne

18-aug-13

Australien (New South Wales, Sydney, Sum

Dennis Dermott Byrne

06-nov-18

Australien (New South Wales, Sydney, Sur

Dennis Dermott Byrne

06-nov-18

Australien (New South Wales, Sydney, Sur

Frank Ernest Binstead

24-mar-19

Australien (Victoria, Brunswick)

Frank Ernest Binstead

24-mar-19

Australien (Victoria, Brunswick)

Otto Marinus Mortensen

04 mar 1890

Avnslev

Gyde Marie Christine Nielsen

11 jul 1849

Ballum

Ole Mikkelsen

24-jan-04

Barrit

Magdalene Schultz

26 feb 1879

Bevtoft

Magdalene Schultz

26 feb 1879

Bevtoft

Anne Kirstine Schultz

09 nov 1885

Bevtoft

Anne Kirstine Schultz

09 nov 1885

Bevtoft

Kjerstine Sørine Christensen

01 mar 1886

Bevtoft

Kjerstine Sørine Christensen

01 mar 1886

Bevtoft

Nis Peter Schultz

29 jan 1888

Bevtoft

Nis Peter Schultz

29 jan 1888

Bevtoft

Jørgen Christian Schultz

15 aug 1890

Bevtoft

Jørgen Christian Schultz

15 aug 1890

Bevtoft

Christian Peder Schultz

04 sep 1893

Bevtoft

Christian Peder Schultz

04 sep 1893

Bevtoft

Marie Bertelsen

06 jan 1898

Bevtoft

Marie Bertelsen

06 jan 1898

Bevtoft

Jørgen Nissen Schultz

07-aug-12

Bevtoft

Andreas Schultz

24-feb-15

Bevtoft

Ingward Schultz

18-nov-18

Bevtoft

Elly Pedersen Schultz

20-maj-20

Bevtoft

Marie Nissine Schultz

13 okt 1883

Bevtoft (Hjartbro)

Marie Nissine Schultz

13 okt 1883

Bevtoft (Hjartbro)

Ingewardt Hansen Brink

20-nov-04

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Hansine Margrethe Brink

13-jan-07

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Karl Frederik Brink

09-nov-08

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Einar Brink

23-jul-10

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Hans Christian Brink

25-jan-13

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Otto Brink

08-jun-14

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Holger Brink

02-mar-20

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Ingeborg Marie Brink

 

Bevtoft (Hjartbrofeld)

Arne Jensen

23 jan 1887

Billum

Arne Jensen

23 jan 1887

Billum

Hans Jensen

20-aug-12

Billum

Hans Jensen

20-aug-12

Billum

Frede Bjergaard Bloch-Nielsen

23-feb-14

Billum (Tarp)

Kirsten Marie Kjær Olsen

1894

Blaahøj

Elionora Jensen

13-apr-00

Blaahøj

Elionora Jensen

13-apr-00

Blaahøj

Mette Rahbek Larsen

23 dec 1893

Blaahøj (Omvraa Mark)

Nanna NN

07 aug 1873

Bogø

Klara Hansine Illum

29 nov 1878

Bogø

Frederik Ferdinand Petersen

04 feb 1879

Bogø

Frederik Ferdinand Petersen

04 feb 1879

Bogø

Niels Jensen

24 jun 1895

Borre (S-Vestud)

Niels Jensen

24 jun 1895

Borre (S-Vestud)

William Amandus Sønderballe

02 apr 1897

Bramming

Nicoline NN

27 maj 1895

Branderup

Astid Pauline NN

26-feb-02

Branderup

Hansine Katrine Madsen

25-okt-12

Branderup

Jens Sørensen

OMK 1828

Brede

Jens Sørensen

OMK 1828

Brede

Karoline Andersen

08 jan 1862

Brede

Karen Marie NN

11 maj 1869

Bredsten

Niels Peder Jensen Ballerup

25 jan 1864

Brejning

Anders Nesgaard Jensen

18 jul 1872

Brejning (Langagergaard)

Hans Damgaard Jensen

24 mar 1876

Brejning (Langagergaard)

Marie Nesgaard Jensen

16 maj 1876

Brejning (Langagergaard)

Matilda Marie Jensen

29 aug 1880

Brejning (Langagergaard)

Søren Mathias Jensen

14 dec 1882

Brejning (Langagergaard)

Kresten Refslund Thomsen

19 aug 1884

Broager

Andreas Marius Hansen

11-jun-08

Broager

Margrethe Marie Zachariassen

10-sep-02

Broager (Mølmark

Peder Lambert Lauridsen

19 mar 1850

Bryndum

Peder Lambert Lauridsen

19 mar 1850

Bryndum

Peder Lambert Lauridsen

19 mar 1850

Bryndum

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Metellus Marinus Madsen

01 apr 1875

Bryndum (Forum)

Peder Jessen Kuntz

19 sep 1864

Bryndum (Kærsing)

Mary Kristine Terp

11 apr 1889

Brøns

Mary Kristine Terp

11 apr 1889

Brøns

Jens Terp Olesen

28-jul-15

Brøns

Jens Terp Olesen

28-jul-15

Brøns

Karen Marie Terp Olesen

13-aug-18

Brøns

Phygerine Sophie Amalie Jepsen

24 feb 1869

Brøns (Havervad)

Peder Nielsen

03 maj 1837

Brørup

Ane Kirstine Nielsen

02 jan 1868

Brørup

Holger Nielsen

21 feb 1878

Brørup

Else Johanne Marie Nielsen

09 jun 1881

Brørup

Mads Peter Nielsen

14 sep 1885

Brørup

Johanne Schødt

25-okt-04

Brørup

Peter Willum Vedde Nielsen

10-dec-17

Brørup

Hans Christian Vedde Nielsen

20-okt-19

Brørup

Aksel Damgaard Hansen

 

Brørup

Laurids Hansen

18 jul 1892

Brørup (Damgaard)

Agnes Damgaard Hansen

 

Brørup (Damgaard)

Ane Hansdatter

28 jan 1837

Brørup (Eskelund)

Magdalene Refslund

16 feb 1892

Brørup (Eskelund)

Poul Refslund

30 okt 1893

Brørup (Eskelund)

Kirstine Refslund

11 jul 1896

Brørup (Eskelund)

Ingeborg Madsen

18 apr 1846

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Anne Kirstine Nielsen

06 maj 1870

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Niels Willumsen Nielsen

29 aug 1871

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Karen Nielsen

24 okt 1872

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Mads Nielsen

04 maj 1875

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Åge Nielsen

21 feb 1878

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Kirstine Marie Willumsdatter

19 okt 1801

Brørup (Hulvad)

Niels Willumsen

05 dec 1805

Brørup (Hulvad)

Hans Christian Salomonsen Nielsen

05 apr 1835

Brørup (Hulvad)

Willum Pedersen Nielsen

10 aug 1833

Brørup (Nørre Hulvad)

Kristen Nissen

OMK 1845

Burkal

Christine Marie Edlefsen

17-mar-20

Burkal (Rensmark)

Johanne Catrine Andersen

1824

Bølling

Ole Jens Hansen Damgaard

13 aug 1853

Bølling

Jens Rærup Eskildsen

03 jan 1862

Bølling

Eskild Eskildsen Nørgaard

03 nov 1863

Bølling

Mette Bendtsen

09 jan 1865

Bølling

Else Marie Eskildsen

29 mar 1866

Bølling

Kristiane Andrea Pedersen

07 dec 1867

Bølling

Hanne Marie Eskildsen

17 sep 1868

Bølling

Hans Damgaard Eskildsen

19 feb 1871

Bølling

Hansine Kirstine Damgaard Eskildsen

22 okt 1892

Bølling

Magnus Morten Eskildsen Rærup

06 sep 1894

Bølling

Marie Sofie Houline Eskildsen Rærup

07 apr 1897

Bølling

Johannes Eskildsen Rærup

24 okt 1899

Bølling

Osvald Bernghard Dalgaard Nielsen

25-sep-00

Bølling

Aage Christen Lauridsen Vig

02-dec-01

Bølling

Agnes Kirstine Knudsen

03-feb-06

Bølling

Anders Damgaard Nørgaard Andersen

28-aug-11

Bølling (Bjerg)

Marie Kirstine Houline Nørgaard Andersen

23-sep-13

Bølling (Bjerg)

Engeline Nørgaard Andersen

07-sep-15

Bølling (Bjerg)

Holger Nørgaard Andersen

02-jul-18

Bølling (Bjerg)

Henny Nørgaard Andersen

31-jul-20

Bølling (Bjerg)

Mads Agger

09-sep-14

Bølling (Bøllinglide)

Chr. Nielsen Dalgaard

16 mar 1859

Bølling (Dalgaard)

Niels Dalgaard

19 aug 1889

Bølling (Dalgaard)

Houle Nørgaard Dalgaard

1892

Bølling (Dalgaard)

Mette Marie Dalgaard

13 maj 1894

Bølling (Dalgaard)

Jenny Dalgaard

29 jul 1898

Bølling (Dalgaard)

Marie Sofie Engeline Dalgaard

1901

Bølling (Dalgaard)

Otto Bernhard Dalgaard

17-sep-03

Bølling (Dalgaard)

Niels Andersen

1826

Bølling (Gammel Toftgaard)

Christen Bølling Christensen Hindbo

1884

Bølling (Hindbo)

Peder Nørgaard Christensen Hindbo

1895

Bølling (Hindbo)

Jens Rærup Jensen

15 okt 1868

Bølling (Hvirvelgaard)

Poul Toftgaard Pedersen

07 nov 1865

Bølling (Kragemosehus)

Poul Toftgaard Pedersen

07 nov 1865

Bølling (Kragemosehus)

Johannes Eskildsen Nørgaard

02 maj 1872

Bølling (Nørgaard)

Hanne Marie Eskildsen

31 okt 1874

Bølling (Nørgaard)

Jens Søren Eskildsen Nørgaard

10 apr 1877

Bølling (Nørgaard)

Hanne Kirstine Nørgaard Eskildsen

04 okt 1879

Bølling (Nørgaard)

Ane Kirstine Mathilde Nørgaard Eskildsen

10 maj 1882

Bølling (Nørgaard)

Christian Johannes Celian Georg Nørgaard

27 nov 1885

Bølling (Nørgaard)

Martin Frederik Berg

17 jul 1880

Bøvling

Martin Frederik Berg

17 jul 1880

Bøvling

Nancy Larsen

18-okt-16

Danmark

Nancy Larsen

18-okt-16

Danmark

Elisabeth Jørgine Aakjær

16-apr-01

Darum

Noah Starup

22-dec-02

Darum

Jens Andersen Nesgaard

03 sep 1844

Dejbjerg

Maren Jensen

21 dec 1852

Dejbjerg

Maren Jensen

21 dec 1852

Dejbjerg

Jenny Starke Jensen

09-apr-17

Dejbjerg

Karen Elise Andersen

28 jan 1893

Dejbjerg (Alkjærsig)

Erna Katrine Nielsen

08-jan-10

Dejbjerg (Lilbæk)

Erna Katrine Nielsen

08-jan-10

Dejbjerg (Lilbæk)

Johan Jensen

25 apr 1867

Dejbjerg (Lyager)

Anne Kirstine Madsen

1834

Dejbjerg (Uglbjerg Mark)

Maren Jensen

31 okt 1899

Drejø (Hjortø)

Peder Nissen Hansen

19-okt-00

Drejø (Skarø)

Rasmine Kirstine Nielsen Blok

06 mar 1894

Dybvad

Dorthea Bertramsen

23 jan 1877

Egtved

Dorthea Bertramsen

23 jan 1877

Egtved

Petrea Andersen Hallum

06 jun 1883

Egtved

Hans Sigvald Spaabæk Jensen

10-nov-18

Egtved (Bølling)

Søren Christian Hansen

OMK 1848

Egvad

Søren Christian Hansen

OMK 1848

Egvad

Jens Rærup Jensen

09 dec 1869

Egvad

Mette Kirstine Frederikke Christensen

16 aug 1876

Egvad

Kathrine Christensen

03 maj 1879

Egvad

Hans Jørgen Hansen

21 okt 1879

Egvad

Mette Kirstine Nielsen

1879

Egvad

Andreas Sofus Christensen

11 nov 1880

Egvad

Andreas Sofus Christensen

12 apr 1882

Egvad

Hans Anton Christensen

18 jul 1883

Egvad

Jens Christian Nielsen

01 aug 1883

Egvad

NN Christensen

14 nov 1884

Egvad

Marius Nielsen

03 feb 1890

Egvad

Ane Kirstine Vestergaard

27 aug 1894

Egvad

Jens Jensen Damgård

02 feb 1895

Egvad

Hans Nielsen

13-aug-00

Egvad

Augustinus Pedersen

06-jan-00

Egvad

Augustinus Pedersen

06-jan-00

Egvad

Maren Thomsen

 

Egvad

Maren Thomsen

 

Egvad

Emma Thomsen

 

Egvad

Andreas Vestergaard

28 sep 1895

Egvad (Bisgaard)

Niels Pallesen Pedersen

1847

Egvad (Foersom)

Jens Kristian Mortensen

27 jul 1880

Egvad (Foersom)

Jens Kristian Mortensen

27 jul 1880

Egvad (Foersom)

Anna Mortensen

18-sep-14

Egvad (Foersom)

Anna Mortensen

18-sep-14

Egvad (Foersom)

Poul Gunnar Pedersen

11-jul-17

Egvad (Foersom)

Kristen Aage Pedersen

 

Egvad (Foersom)

Karl Kjærgaard Aasberg

04-mar-04

Egvad (Foersom, Lynggaard)

Elva Koch

OMK 1907

Egvad (Tarm)

Otto Johannes Nielsen

26 apr 1877

Elsø

Karen Marie Hansen

23 feb 1875

Eltang

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Otto Jensen

1899

Emmerlev

Evelyn Burtenshow

1903

England

Anna Frederikke Thomsen

02-jun-01

Engum

Arnold Thomsen

19-nov-02

Engum (Assendrup)

Jenny Cecilie Jensen

15 dec 1889

Esbjerg

Jenny Cecilie Jensen

15 dec 1889

Esbjerg

Kristine Pouline Olsen

04 maj 1889

Esbjerg

Kristine Pouline Olsen

04 maj 1889

Esbjerg

Oline Christine Olsen

29 aug 1890

Esbjerg

Oline Christine Olsen

29 aug 1890

Esbjerg

Olga Kristine Olesen

1891

Esbjerg

Olga Kristine Olesen

1891

Esbjerg

Ove Valdemar Olesen

17 jul 1893

Esbjerg

Ove Valdemar Olesen

17 jul 1893

Esbjerg

Oscar Robert Olesen

07 sep 1895

Esbjerg

Oscar Robert Olesen

07 sep 1895

Esbjerg

Ole Christian Olesen

22 okt 1896

Esbjerg

Ole Christian Olesen

22 okt 1896

Esbjerg

Sørine Christiane Christiansen

11 okt 1899

Esbjerg

Sørine Christiane Christiansen

11 okt 1899

Esbjerg

Carl Johannes Olesen

01 jun 1899

Esbjerg

Carl Johannes Olesen

01 jun 1899

Esbjerg

Pouline Kirstine Olesen

13 sep 1899

Esbjerg

Pouline Kirstine Olesen

13 sep 1899

Esbjerg

Ingvardt Arentzen

27-nov-00

Esbjerg

Ingvardt Arentzen

27-nov-00

Esbjerg

Laurids Christian Lauridsen

02-sep-00

Esbjerg

Alfred Olesen

16-okt-00

Esbjerg

Alfred Olesen

16-okt-00

Esbjerg

Christian Marinus Sørensen

18-apr-00

Esbjerg

Clara Ovidia Høeg Thomsen

28-mar-00

Esbjerg

Clara Ovidia Høeg Thomsen

28-mar-00

Esbjerg

Hertha Berntsine NN

09-jul-02

Esbjerg

Cecilie Marie Olesen

01-apr-02

Esbjerg

Cecilie Marie Olesen

01-apr-02

Esbjerg

Aage Hellemann Sørensen

15-aug-02

Esbjerg

Aage Emil Arndtsen

28-jun-04

Esbjerg

Aage Emil Arndtsen

28-jun-04

Esbjerg

Birthe Marie Olesen

04-okt-04

Esbjerg

Birthe Marie Olesen

04-okt-04

Esbjerg

Dagny Sørensen

14-sep-04

Esbjerg

Maren Anna Wolff

10-feb-04

Esbjerg

Chresten Lyhne Jensen

26-okt-05

Esbjerg

Richard Larsen

14-feb-07

Esbjerg

Henry Vagner Sørensen

31-maj-10

Esbjerg

Rigmor Christensen

13-jul-12

Esbjerg

Egon Charles Christensen

18-dec-17

Esbjerg

Arthur Villiam Christensen

24-okt-19

Esbjerg

Helen Margarethe Pedersen

16-jul-20

Esbjerg

Anna Bathilde Olesen

 

Esbjerg

Anna Bathilde Olesen

 

Esbjerg

Anna Margrethe Christensen

 

Esbjerg

Richard Lauridsen

 

Esbjerg

Viola Christiane Olesen

 

Esbjerg

Elmer M. Berthelsen

17-feb-04

Esbjerg (Hostrup, Marbækgaard)

Birde Ingrid Appel

10-sep-11

Esbjerg (Nygaardsvej 40)

Birde Ingrid Appel

10-sep-11

Esbjerg (Nygaardsvej 40)

Erna Nielsine Jensen

16-mar-18

Esbjerg (Vesterhavsgade 19)

Erna Nielsine Jensen

16-mar-18

Esbjerg (Vesterhavsgade 19)

Eigil Robert Høeg Olesen

29-dec-19

Esbjerg (Vor Frelser sogn)

Ulla Lillian Olesen

 

Esbjerg (Vor Frelser sogn)

Karen Petersen

29-aug-11

Fanefjord (Haarbølle)

Karen Petersen

29-aug-11

Fanefjord (Haarbølle)

Ester Petersen

29-aug-20

Farup (Hillerup)

Kjeld Damgaard Eskildsen

07 sep 1895

Faster

Hans Ole Damgaard Eskildsen

08 feb 1897

Faster

Dina Madsen

24-maj-02

Faster

Thorvald Kjeldstrup Jessen

25-sep-04

Faster

Hans Kjeldstrup Jessen

16-maj-06

Faster

Elly Marie Nørgaard Holm

24-apr-10

Faster

Peder Nørgaard Holm

24-nov-11

Faster

Søren Nielsen

30 jul 1867

Faster (Fasterkjær)

Ida Valdborg Kjær

20-apr-06

Faster (Fasterkjær)

Ninna Horsbøl Ravnkjær

13-feb-10

Faster (Handerup, Handerupgaard)

Christen Kjeldstrup Jessen

05 nov 1875

Faster (Kjelstrup)

Christen Nielsen Østergaard

01 sep 1830

Filskov

Sidsel Karoline Nissen

06 apr 1895

Filskov

Jens Peder Marinus Nissen

02 maj 1897

Filskov

Karsten K. Nissen

03 mar 1899

Filskov

Alvilda D. Nissen

06-nov-00

Filskov

Hans Egeskov Jensen

26-aug-08

Filskov

Hans Egeskov Jensen

26-aug-08

Filskov

Thomas Poulsen Nielsen Østergaard

02 okt 1879

Filskov (Filskov Kro)

Christian Nielsen Østergaard

04-apr-20

Filskov (Filskov Kro)

Herluf Ermit Østergaard

 

Filskov (Filskov Kro)

Hans Sørensen Nissen

04 jul 1878

Filskov (Hjortlundgaard)

Johanne Katrine Nissen

24 okt 1880

Filskov (Hjortlundgaard)

Mette Marie Nissen

11 dec 1882

Filskov (Hjortlundgaard)

Poul Horsbøl Nissen

19 mar 1885

Filskov (Hjortlundgaard)

Thomas Kjær

OMK 1817

Fjelstrup

Thomas Kjær

OMK 1817

Fjelstrup

Anne Kirstine Kjær

OMK 1856

Fjelstrup

Anne Kirstine Kjær

OMK 1856

Fjelstrup

Jens Peter Thomsen Kjær

25 apr 1859

Fjelstrup

Jens Peter Thomsen Kjær

25 apr 1859

Fjelstrup

Rasmus Thomsen

02 aug 1849

Fjelstrup (Store Anslet)

Jens Christian Aakjær

08 jun 1882

Fly (Åkær)

Anna Skadhede

19-nov-01

Flynder

Søren Peder Andersen

28 mar 1891

Fraugde

Maria Margrethe Mathiesen

16 jul 1847

Fredericia

Maria Margrethe Mathiesen

16 jul 1847

Fredericia

Maria Margrethe Mathiesen

16 jul 1847

Fredericia

Maria Margrethe Mathiesen

16 jul 1847

Fredericia

Maria Margrethe Mathiesen

16 jul 1847

Fredericia

Hans Peter Holtsø

OMK 1873

Fredericia

Jørgen Marius Christian Madsen

04 maj 1873

Fredericia

Peter Wilhelm Bohnsen

11 aug 1875

Fredericia

Thomas Andreas Bohnsen

17 sep 1876

Fredericia

Christian Marius Holtsø

03 sep 1878

Fredericia

Frederik Petrus Bohnsen

12 jan 1879

Fredericia

Jens Christian Alfred Bohnsen

10 jul 1884

Fredericia

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Alfred Viggo Holtsø

02 apr 1885

Fredericia

Laura Bolette Bohnsen

20 sep 1886

Fredericia

Albert Marius Lauritz Bohnsen

maj 1890

Fredericia

Carlo Christen Bohnsen

25-jan-16

Fredericia

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Elisabeth Johanne Lodewika Fredericia

30 jul 1878

Frederiksberg

Erik Rasmussen

03-jul-15

Frederiksberg

Holger Florman Thomsen

 

Frederiksberg (Solbjerg sogn)

Johannes Marius Hoyer Hauschildt

25 nov 1886

Frederikshavn

Anna Nicoline Henriette Christensen

OMK 1900

Fyn

Anna Jacobsen

 

Færøerne

Navn

Født

Fødested

Otto Stokbæk

23-jun-04

Føvling

Niels Peder Sørensen

18-feb-05

Føvling

Willum Nielsen Sørensen

21-okt-06

Føvling

Ingeborg Marie Sørensen

01-apr-10

Føvling

Anders Clausen

09 maj 1880

Føvling (Tobøl)

Anders Clausen

09 maj 1880

Føvling (Tobøl)

Vibække Hansine Sørensen

16 sep 1895

Faaborg

Kristence Christensen

11 jun 1879

Faaborg (Vrenderup)

Hilda Christiane Christensen

22 jun 1889

Faaborg (Vrenderup)

Laurids Pedersen

15-aug-04

Faarup (Mundelstrup)

Jørgen Nissen Schultz

24 jun 1841

Gammel Haderslev

Jørgen Nissen Schultz

24 jun 1841

Gammel Haderslev

Anna Jensen

06-maj-05

Gauerslund

Sigrid Kirstine Pedersen

12-feb-11

Gauerslund (Brejning)

Anne Kathrine Kirstine Lauridsen

25 maj 1867

Gesten

Pouline Olivia Middelboe

10 dec 1880

Givskud (Harresø)

Katrine Kristine Vind

31 mar 1860

Gjedstrup

Katrine Kristine Vind

31 mar 1860

Gjedstrup

Jensine Petrea NN

23 maj 1881

Gjern

Salomon Lauridsen

14 mar 1859

Gram

Laurids Nissen Lauridsen

24 nov 1861

Gram

Jacob Jørgen Lauridsen

23 mar 1864

Gram

Anders Jørgensen Rosendahl

12 jan 1897

Gram

Anders Hansen Brink

08-maj-01

Gram

Jørgen Nissen Brink

03-jan-03

Gram

Inga Marie Behrens

28-jan-06

Gram

Ingeborg Christine Christensen

17-sep-06

Gram

Helga Ellen Behrens

15-jan-09

Gram

Anton Hansen Christensen

13-sep-12

Gram

Laurids Lund

21-aug-14

Gram

Peter Christensen Lund

15-nov-15

Gram

Klara Christine Lund

16-sep-17

Gram

Valdemar Lund

06-apr-20

Gram

Alfred Lund

 

Gram (Jenning)

Erik Dusias Lund

 

Gram (Jenning)

Marie Christine Huusmand

 

Gram (Tiset)

Mathilde Erikgine Bjerregaard

21-feb-12

Gram (Vester Lindet)

Anna Knudsen

17 jun 1885

Grene

Christen Olesen

16 jul 1881

Grene (Ankelbo)

Birthe Marie Olesen

25 apr 1884

Grene (Ankelbo)

Ane Larsdatter

13 feb 1815

Grene (Løvlund Mølle)

Agnete Nordahl Petersen

16-maj-01

Grenaa (Lyngby)

Berthel Olesen

27 jul 1862

Grimstrup

Berthel Olesen

27 jul 1862

Grimstrup

Ane Marie Pedersen

03 mar 1869

Grimstrup

Ane Marie Pedersen

03 mar 1869

Grimstrup

Ane Marie Pedersen

03 mar 1869

Grimstrup

Niels Madsen Pedersen

19 aug 1873

Grimstrup

Niels Madsen Pedersen

19 aug 1873

Grimstrup

Niels Madsen Pedersen

19 aug 1873

Grimstrup

Karl K. Hansen

29 sep 1893

Grimstrup

Karl K. Hansen

29 sep 1893

Grimstrup

Karl K. Hansen

29 sep 1893

Grimstrup

Kirstine Marie Hansen

12 jun 1895

Grimstrup

Kirstine Marie Hansen

12 jun 1895

Grimstrup

Kirstine Marie Hansen

12 jun 1895

Grimstrup

Jensine Julia Madsen

30 dec 1895

Grimstrup

Jensine Julia Madsen

30 dec 1895

Grimstrup

Dagmar Jenny NN

19 jan 1899

Grimstrup

Dagmar Jenny NN

19 jan 1899

Grimstrup

Maren Thomasdatter

19 sep 1834

Grimstrup (Rousthøje)

Maren Thomasdatter

19 sep 1834

Grimstrup (Rousthøje)

Maren Thomasdatter

19 sep 1834

Grimstrup (Rousthøje)

Peder Thomsen Pedersen

11 dec 1863

Grimstrup (Rousthøje)

Peder Thomsen Pedersen

11 dec 1863

Grimstrup (Rousthøje)

Peder Thomsen Pedersen

11 dec 1863

Grimstrup (Rousthøje)

Søren Bagge Hansen

1807

Grindsted

Ane Katrine Sørensdatter

10 apr 1829

Grindsted

Poul Dall Sørensen

11 mar 1837

Grindsted

Karen Møller Thomsen

06 mar 1838

Grindsted

Karen Sørensdatter

20 feb 1839

Grindsted

Ide Marie Thomsen

12 okt 1840

Grindsted

Sidsel Elise Cathrine Sørensen

30 nov 1844

Grindsted

Lars Thomsen

01 feb 1844

Grindsted

Else Hansen Thorning

18 feb 1878

Grindsted

Hans Hansen Thorning

14 mar 1881

Grindsted

Ole Thomsen

15 jul 1882

Grindsted

Jens Hansen Thorning

30 mar 1883

Grindsted

Kristjan Marinus Hansen Thorning

20 apr 1886

Grindsted

Rigmor Bjerg Nørgaard

16-mar-02

Grindsted

Eskild Karl Eskildsen

20-mar-05

Grindsted

Klara Kirstine Jensen

11-jun-05

Grindsted

Emil Pedersen

09-apr-07

Grindsted

Magnus Kristian Jensen

18-feb-09

Grindsted

Anna Catrine Poulsdatter

1800

Grindsted (Dal)

Christen Poulsen

1804

Grindsted (Dal)

Karen Hansdatter

09 nov 1836

Grindsted (Dal)

Peder Thorning Hansen

19 jun 1838

Grindsted (Dal)

Sidsel Poulsdatter

1798

Grindsted (Dal, Grindsteddal kro)

Thomas Poulsen

11 aug 1807

Grindsted (Dal, Grindsteddal kro)

Ane Margrethe Poulsdatter

01 aug 1810

Grindsted (Dal, Grindsteddal kro)

Hans Thorning Poulsen

18 jun 1815

Grindsted (Dal, Grindsteddal kro)

Poul Thomsen

02 sep 1835

Grindsted (Dal, Grindsteddal kro)

Erna Emilie Jensen

15-jul-13

Grindsted (Eeg)

Søren Jørgensen

15 mar 1826

Grindsted (Eg)

Jørgen Jørgensen

09 okt 1858

Grindsted (Eg)

Mette Jørgensen

24 feb 1861

Grindsted (Eg)

Thomas Andreas Jørgensen

14 dec 1864

Grindsted (Eg)

Niels Marius Jensen

05 aug 1868

Grindsted (Eg)

Ane Karen Møller Jørgensen

09 jul 1870

Grindsted (Eg)

Elisa Jørgensen

08 feb 1873

Grindsted (Eg)

Jens Eg Jensen

02 jun 1887

Grindsted (Eg)

Jens Thorvald Jensen

05-sep-02

Grindsted (Eg)

Jens Peder Eg Jensen

12 jun 1886

Grindsted (Eg, Bybækgaard)

Niels Jørgen Jensen

21 maj 1893

Grindsted (Eg, Bybækgaard)

Søren Holger Jensen

24-maj-08

Grindsted (Eg, Bybækgaard)

Thomas Poulsen Thomsen

18 jul 1879

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Ane Marie Kirstine Thomsen

05 jan 1885

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Peder Vind Thomsen

1889

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Niels Nielsen Horsbøl

21 apr 1791