Fem 1600-tals slægter fra Kvong sogn

Herunder kan efter fødeår fra 1879 -1920 ses efterkommere og deres ægtefæller til fem slægter fra Kvong sogn, som alle har deres udgangspunkt i 1600-tallet.

Ønsker man at købe E-bogen ”Fem 1600-tals slægter fra Kvong sogn” - 733 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Efterkommerne født fra 1601 - 1878 kan ses på Oversigt 1.

Oversigt 2 efter fødselsår fra 1879-1920 (der er dubletter, men kun i oversigten)

Tøste Nielsen Bakkensen

13 jun 1879

Kvong (Hallum)

Frederik Petrus Bohnsen

12 jan 1879

Fredericia

Anna Marie Christensen

10 maj 1879

Vester Nebel

Kathrine Christensen

03 maj 1879

Egvad

Kristence Christensen

11 jun 1879

Faaborg (Vrenderup)

Mette Katrine Christensen

01 okt 1879

Horne (Bounum)

Klara Marie Clausen

12 mar 1879

Ovtrup

Hans Nielsen Debel

22 sep 1879

Horne (Fruerlund)

Ane Jensine Karoline Eskesen

23 nov 1879

Janderup (Nørre Hebo)

Hanne Kirstine Nørgaard Eskildsen

04 okt 1879

Bølling (Nørgaard)

Jørgen Thorlund Haahr

10 feb 1879

Tistrup (Galtho, Fruergaard)

Christian Julius Hansen

03 jul 1879

Vemb

Hans Jørgen Hansen

21 okt 1879

Egvad

Hans Søren Hansen

OMK 1879

Sønder Vium

Hans Søren Hansen

OMK 1879

Sønder Vium

Jørgen Smith Damgaard Hansen

07 dec 1879

Ubberud

Jes Marinus Henriksen

03 maj 1879

Kvong

Hansine Margrethe Jensen

25 sep 1879

Thorstrup (Ovnbøl, Østergaard)

Christian Jørgensen

08 dec 1879

Tistrup (Hungerbjerg Mark)

Kristen Kristensen

OMK 1879

Ølgod

Kristen Kristensen

OMK 1879

Ølgod

Jensigne Kubel

04 apr 1879

Øse (Haltrup)

Karen Bagge Nielsen

19 jan 1879

Aadum

Mette Kirstine Nielsen

1879

Egvad

Ane Kirstine Olesen

30 apr 1879

Sønder Gørding (Sønder Lourup)

Ane Kirstine Olesen

30 apr 1879

Sønder Gørding (Sønder Lourup)

Ellen Marie Kirstine Olesen

OMK 1879

Ølgod

Ellen Marie Kirstine Olesen

OMK 1879

Ølgod

Kristen Olesen

28 sep 1879

Strellev (Kærgaard)

Birgitte Pedersen

10 dec 1879

Thorstrup (Sig)

Birgitte Pedersen

10 dec 1879

Thorstrup (Sig)

Johannes Pedersen

OMK 1879

Henne

Karen Petrea Pedersen

31 jul 1879

Kvong (Hallum)

Karen Petrea Pedersen

31 jul 1879

Kvong (Hallum)

Niels Christian Pedersen

OMK 1879

Lønne

Peder Christian Pedersen

OMK 1879

Tjele

Petra Pedersen

26 jan 1879

Kvong (Aasted)

Petra Pedersen

26 jan 1879

Kvong (Aasted)

Sørine Jensine Henriette Pedersen

23 sep 1879

Kvong

Sørine Jensine Henriette Pedersen

23 sep 1879

Kvong

Frederik Ferdinand Petersen

04 feb 1879

Bogø

Frederik Ferdinand Petersen

04 feb 1879

Bogø

Gunnar Schmidt

09 sep 1879

Vistoft (Bogensholm)

Gunnar Schmidt

09 sep 1879

Vistoft (Bogensholm)

Magdalene Schultz

26 feb 1879

Bevtoft

Magdalene Schultz

26 feb 1879

Bevtoft

Mette Kirstine Marie Søndergaard

19 maj 1879

Thorstrup

Mette Sørensen

23 okt 1879

Oksby (Blaavand)

Mette Sørensen

23 okt 1879

Oksby (Blaavand)

Søren Nielsen Sørensen

25 mar 1879

Oksby (Blaavand)

Søren Nielsen Sørensen

25 mar 1879

Oksby (Blaavand)

Ane Thomsen

30 dec 1879

Grindsted (Kroen)

Thomas Christian Thomsen

16 jan 1879

Lyne (Uldbæk)

Thomas Christian Thomsen

16 jan 1879

Lyne (Uldbæk)

Thomas Poulsen Thomsen

18 jul 1879

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Thomas Poulsen Nielsen Østergaard

02 okt 1879

Filskov (Filskov Kro)

Andreas Arentzen

10 okt 1880

 

Andreas Arentzen

10 okt 1880

 

Martin Frederik Berg

17 jul 1880

Bøvling

Martin Frederik Berg

17 jul 1880

Bøvling

Andreas Sofus Christensen

11 nov 1880

Egvad

Christen Jørgensen Christensen

23 aug 1880

Kvong

Christen Jørgensen Christensen

23 aug 1880

Kvong

Kirstine Catrine Andrea Christensen

24 jun 1880

Vester Nebel

Anders Clausen

09 maj 1880

Føvling (Tobøl)

Anders Clausen

09 maj 1880

Føvling (Tobøl)

Maren Katrine Clausen

12 jan 1880

Lunde (Frøstrup Hede)

Maren Katrine Clausen

12 jan 1880

Lunde (Frøstrup Hede)

Ane Hansen

24 jun 1880

Stauning (Østertoft)

Kristen Karl Hansen

31 maj 1880

 

Carl Jacobsen

23 okt 1880

Grindsted (Tusborg)

Ane Kirstine Jensen

08 aug 1880

Silkeborg

Christen Søndergaard Jensen

09 feb 1880

 

Hans Peter Jensen

29 sep 1880

Ovtrup

Matilda Marie Jensen

29 aug 1880

Brejning (Langagergaard)

Ingvard Marinus Jessen

01 mar 1880

Kvong

Adamine Henriette Frederikke Johansen

23 aug 1880

Lunde (Søndertarp)

Peter Michael Kubel

24 nov 1880

 

Gertrud Lauridsen

21 feb 1880

Ribe (Sankt Catharinæ sogn)

Pouline Olivia Middelboe

10 dec 1880

Givskud (Harresø)

Jens Kristian Mortensen

27 jul 1880

Egvad (Foersom)

Jens Kristian Mortensen

27 jul 1880

Egvad (Foersom)

Ane Katrine Nielsen

15 aug 1880

Aadum

Jens Bech Nielsen

23 jan 1880

Lydum

Jens Christian Nielsen

01 aug 1880

Aal (Vester Vrøgum)

Signe Margrethe Amalie Nielsen

22 okt 1880

Ravsted (Korup)

Johanne Katrine Nissen

24 okt 1880

Filskov (Hjortlundgaard)

Ane Kirstine Maria Olsen

30 okt 1880

Varde

Ane Kirstine Maria Olsen

30 okt 1880

Varde

Magdalene Thomsen

04 sep 1880

Agerskov (Bovlund)

Marie Elisabeth Thomsen Uhre

16 jan 1880

Tistrup (Uhre, Uhre Nygaard)

Villadsine Villadsen

28 jan 1880

 

Abeline Brynningsen

28 jan 1881

Horne (Bovnum)

Julie Christensen

01 jul 1881

Lyne (Sønder Diger)

Kirsten Marie Christensen

28 maj 1881

Thorstrup (Sig)

Nikoline Marie Christensen

10 mar 1881

Jerne (Nourup)

Andreas Magnus Nielsen Debel

11 maj 1881

Horne (Fruerlund)

Hans Hjerrild

23 feb 1881

Vester Nykirke

Frederikke Petrine Holtsø

18 okt 1881

Kauslunde

Marinus Jensen Høj

19 okt 1881

Kvong (Hallum)

Dagmar Juliette Hansen Jagd

13 feb 1881

Vester Nebel

Christen Kristensen

20 jul 1881

Malt (Maltbæk)

Henning Kubel

21 sep 1881

Øse (Haltrup)

Hans Peder Larsen

06 jan 1881

Lyne (Glibstrup)

Hans Peder Larsen

06 jan 1881

Lyne (Glibstrup)

Peter Christensen Lund

15 okt 1881

Nustrup (Gabøl)

Peter Christensen Lund

15 okt 1881

Nustrup (Gabøl)

Else Johanne Marie Nielsen

09 jun 1881

Brørup

Hans Christian Nielsen

21 maj 1881

Maarslet (Testrup)

Hans Damgaard Nielsen

04 feb 1881

Skjern (Kjærgaard)

Jensine Petrea NN

23 maj 1881

Gjern

Ane Marie Olesen

25 okt 1881

Jernved (Jernvedlund)

Ane Marie Olesen

25 okt 1881

Jernved (Jernvedlund)

Christen Olesen

16 jul 1881

Grene (Ankelbo)

Ole Frandsen Olesen

06 jan 1881

Strellev

Hans Laurids Pedersen

02 jun 1881

Thorstrup (Sig)

Hans Laurids Pedersen

02 jun 1881

Thorstrup (Sig)

Hedvig Kirstine Elise Pedersen

25 sep 1881

København (Johannes sogn)

Klaus Kristian Pedersen

06 sep 1881

Kvong (Hallum)

Klaus Kristian Pedersen

06 sep 1881

Kvong (Hallum)

Peder Jensen Pedersen

27 jul 1881

Aadum

Peder Kristian Pedersen

02 jun 1881

Thorstrup (Sig)

Peder Kristian Pedersen

02 jun 1881

Thorstrup (Sig)

Niels Jensen Plauborg

17 mar 1881

Ansager (Lærkeholt)

Ejner Oscar Prip-Bonnesen

29 okt 1881

Middelfart

Morten Hansen Ravnkjær

12 jun 1881

Lyne (Raunkjærgaard)

Ane Marie Søndergaard

12 jul 1881

Thorstrup

Mette Kirstine Marie Søndergaard

12 jul 1881

Thorstrup

Søren Nielsen Sørensen

20 sep 1881

Oksby (Blaavand)

Søren Nielsen Sørensen

20 sep 1881

Oksby (Blaavand)

Jens Thomsen

13 jul 1881

Kvong (Aasted)

Jens Thomsen

28 feb 1881

Grindsted (Kroen)

Hans Hansen Thorning

14 mar 1881

Grindsted

Jens Christian Aakjær

08 jun 1882

Fly (Åkær)

Andreas Sofus Christensen

12 apr 1882

Egvad

Cecilie Christensen

09 maj 1882

 

Ane Kirstine Mathilde Nørgaard Eskildsen

10 maj 1882

Bølling (Nørgaard)

Hans Jørgen Georg Hansen

19 dec 1882

Vemb

Henrik Nielsen Henriksen

20 feb 1882

Kvong (Hallum)

Jørgen Madsen Hermansen

07 dec 1882

Øse

Dagmar Erikka Jensen

07 okt 1882

Strellev (Adsbøl)

Søren Mathias Jensen

14 dec 1882

Brejning (Langagergaard)

Ingvard Marinus Jessen

28 feb 1882

Kvong

Henriette Andrea Johansen

12 jan 1882

Lunde (Søndersig)

Thorvald Gudmund Jørgensen

23 jul 1882

Tistrup (Hungerbjerg Mark)

Maren Kristensen

06 aug 1882

Malt (Maltbæk)

Jens Jensen Kubel

12 feb 1882

Hviding (Høgsbro)

Christen Larsen

06 nov 1882

Hjørring

Lauge Jensen Laugesen

06 jan 1882

Tistrup (Gødsvang)

Niels Mølby

27 apr 1882

 

Marius Møller-Jakobsen

04 jul 1882

Hals

Elise Marie Jensine Nielsen

14 okt 1882

Aadum

Ingerline Nissen

06 jan 1882

Henne (Hennegaard)

Mette Marie Nissen

11 dec 1882

Filskov (Hjortlundgaard)

Peder Plauborg

20 dec 1882

Ansager (Lærkeholt)

Hans Thomsen

22 feb 1882

Agerskov (Bovlund)

Hans Christian Thomsen

12 nov 1882

Kvong (Aasted)

Ole Thomsen

15 jul 1882

Grindsted

Karen Thomsen Uhre

13 jan 1882

Tistrup (Uhre, Uhre Nygaard)

Villum Hansen Vassard

25 jan 1882

Lunde (Lundtang)

Frederik Rasmus Arvø

13 okt 1883

Odense

Elisa Cicilie Christensen

07 feb 1883

Lyne (Sønder Diger)

Hans Anton Christensen

18 jul 1883

Egvad

Jørgen Christian Christensen

15 feb 1883

Varde (Vestermarken)

Jørgen Christian Christensen

15 feb 1883

Varde (Vestermarken)

Hansa Johanne Kirstine Kathrine Damgaard

13 jan 1883

Grædstrup (Vingumgaard)

Jens Nielsen Debel

31 maj 1883

Horne (Fruerlund)

Jens Offer Bang From

12 okt 1883

Stepping

Petrea Andersen Hallum

06 jun 1883

Egtved

Christian Johannes Holm

17 feb 1883

Skjern (Marup)

Alfred Jacobsen

07 dec 1883

 

Ane Jensen

04 nov 1883

Lunde (Dybvadsgaarde)

Ane Jensen

04 nov 1883

Lunde (Dybvadsgaarde)

Jens Madsen Gade Jensen

05 aug 1883

Horne (Malle)

Hanne Marie Jessen

19 dec 1883

 

Niels Horsbøl Kristensen

08 aug 1883

Tistrup (Assenbæk Mølle)

Ane Cathrine Larsen

27 sep 1883

Lyne (Glibstrup)

Ane Cathrine Larsen

27 sep 1883

Lyne (Glibstrup)

Maren Madsen

05 jan 1883

Ølgod (Agersnap)

Jens Christian Nielsen

01 aug 1883

Egvad

Kristen Nielsen

26 jun 1883

Tistrup (Hesselho)

Mette Ingerline Nielsen

03 apr 1883

Aal (Vester Vrøgum)

Niels Emil Nielsen

18 feb 1883

Øse

Hans Peder Pedersen

24 jun 1883

Hostrup (Myrtue, Myrtuegaard)

Karen Mathilde Pedersen

18 aug 1883

Kvong (Hallum)

Karen Mathilde Pedersen

18 aug 1883

Kvong (Hallum)

Niels Ejner Pedersen

13 jan 1883

Kvong

Niels Ejner Pedersen

13 jan 1883

Kvong

Olaf Sigfred Pedersen

15 mar 1883

Tjele

Peder Kristian Pedersen

15 maj 1883

Thorstrup (Sig)

Peder Kristian Pedersen

15 maj 1883

Thorstrup (Sig)

Svend Aage Pedersen

1883

 

Marie Nissine Schultz

13 okt 1883

Bevtoft (Hjartbro)

Marie Nissine Schultz

13 okt 1883

Bevtoft (Hjartbro)

Ane Dorthea Karoline Jensen Skovgaard

06 dec 1883

Sindbjerg

Ane Kirstine Sørensen

08 okt 1883

Oksby (Blaavand)

Ane Kirstine Sørensen

08 okt 1883

Oksby (Blaavand)

Maren Sørensen

14 dec 1883

Tistrup (Tistrup Møllegaard)

Kristian Væver Thomsen

18 dec 1883

Kvong (Aasted)

Lars Thomsen

11 dec 1883

Grindsted (Kroen)

Jens Hansen Thorning

30 mar 1883

Grindsted

Niels Kristian Thomsen Uhre

27 mar 1883

Tistrup (Uhre, Uhre Nygaard)

Marie Sofie Amalie Jensen Vedde

15 jun 1883

Munke Bjergby (Vedde)

Laura Marie Arentzen

11 okt 1884

 

Laura Marie Arentzen

11 okt 1884

 

Jens Christian Alfred Bohnsen

10 jul 1884

Fredericia

John Joseph Byrne

20 jan 1884

Australien (New South Wales, St Leonards

John Joseph Byrne

20 jan 1884

Australien (New South Wales, St Leonards

Christen Christensen

16 jul 1884

Ansager

Elisabeth Jensine Christensen

13 aug 1884

Fredericia

Kirsten Aaby Laura Christensen

02 sep 1884

Vorgod

Mads Christian Christensen

02 jan 1884

Velling (Astrup)

NN Christensen

14 nov 1884

Egvad

Sigrid Christensen

17 feb 1884

Vester Nebel

Laurita Christiansen

1884

Lydum (Rærup)

Niels Peder Andersen Damgaard

08 mar 1884

Sædding

Jens Kristian Hansen

18 okt 1884

Sønder Broby (Sønder Broby Mark)

Jens Kristian Hansen

18 okt 1884

Sønder Broby (Sønder Broby Mark)

Ane Marie Dorthea Henriksen

22 sep 1884

Kvong (Hallum)

Christen Bølling Christensen Hindbo

1884

Bølling (Hindbo)

Niels Holbak

09 feb 1884

Tistrup (Hesselho)

Jørgen Kristian Ingvardsen

30 jul 1884

Kvong

Jørgen Kristian Ingvardsen

30 jul 1884

Kvong

Ane Kirstine Mathilde Nesgaard Jensen

26 apr 1884

Holstebro

Hans Christian Jensen

27 feb 1884

Stakkebjerg

Ane Ingeborg Johnsen

03 maj 1884

Lunde (Hølvad)

Ane Ingeborg Johnsen

03 maj 1884

Lunde (Hølvad)

Marie Johnsen

12 feb 1884

Korsør

Kristian Jørgensen

23 dec 1884

Tistrup (Hungerbjerg Mark)

Mathilda Marie Jørgensen

22 sep 1884

Grindsted (Horsbøl)

Peder Thomsen Kjær

27 jan 1884

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Peder Thomsen Kjær

27 jan 1884

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Niels Horsbøl Kristensen

10 aug 1884

Malt (Maltbæk)

Harald Kubel

28 jun 1884

Viborg

Niels Christian Kubel

06 jul 1884

Øse (Haltrup)

Kristen Larsen

11 jun 1884

Lønborg

Laust Horsbøl Lauridsen

10 jul 1884

Grindsted (Jerrig, Arnegaard)

Carl Christensen Lave

13 maj 1884

Nødager

Jensine Marie Nielsen

08 sep 1884

Aadum

Kirsten Nielsen

02 feb 1884

Ølgod (Gammelgaard)

Maria Christine Nielsen

17 maj 1884

Storring

Mette Ingerline Nielsen

02 mar 1884

Aal (Vester Vrøgum)

Niels Medum Nielsen

01 jan 1884

Ølgod (Agersnap)

Birthe Marie Olesen

25 apr 1884

Grene (Ankelbo)

Ole Kristian Olesen

17 jul 1884

Jernved (Jernvedlund)

Ole Kristian Olesen

17 jul 1884

Jernved (Jernvedlund)

Mary Johanne Olsen

04 apr 1884

Varde

Mary Johanne Olsen

04 apr 1884

Varde

Nikoline Olsen

OMK 1884

 

Nikoline Olsen

OMK 1884

 

Laura Jenny Petrea Pedersen

31 dec 1884

København

Abelone Thomsen Starbech

02 sep 1884

Kvong (Starbæk Mølle)

Kirstine Benedikte Emilie Søndergaard

12 apr 1884

Thorstrup

Christian Peter Sørensen

08 maj 1884

Kolding

Christian Peter Sørensen

08 maj 1884

Kolding

Meta Cathrine Dorthea Sørensen

04 jun 1884

Fredericia (Sankt Michaelis sogn)

Kresten Refslund Thomsen

19 aug 1884

Broager

Bollerup Christensen

13 sep 1885

Thorstrup

Ingeborg Christensen

06 jul 1885

Næsbjerg

Signe Christensen

18 aug 1885

Lyne (Sønder Diger)

Christian Larsen Christiansen

03 okt 1885

Ølgod (Vallund)

Bodil Knudine Nielsen Debel

10 jul 1885

Horne

Andreas August Hansen

24 aug 1885

Vemb

Mette Hansen

30 jan 1885

Lyne (Nørhede)

Uarda Margrethe Damgaard Hansen

20 feb 1885

Sønder Bork

Alfred Viggo Holtsø

02 apr 1885

Fredericia

Ingeborg Kirstine Jensen

OMK 1885

 

Jens Christian Jensen

31 jul 1885

Ormslev

Ane Marie Jessen

17 okt 1885

 

Anna Knudsen

17 jun 1885

Grene

Ædel Kirstine Kristensen

09 mar 1885

Tistrup (Assenbæk Mølle)

Laurits Jessen Kuntz

21 mar 1885

Ovtrup

Amanda Helene Larsen

16 sep 1885

Slagelse

Laurids Lauridsen

18 mar 1885

Lunde

Christian Laursen

23 feb 1885

Silkeborg

Mads Peter Nielsen

14 sep 1885

Brørup

Poul Horsbøl Nissen

19 mar 1885

Filskov (Hjortlundgaard)

Sofie NN

09 sep 1885

Kolding

Christian Johannes Celian Georg Nørgaard

27 nov 1885

Bølling (Nørgaard)

Eli Bernhard Marinus Olesen

03 maj 1885

Strellev

Ole Anton Vilhelm Olesen

27 mar 1885

Vindum (Skaun Huse)

Helga Pedersen

1885

 

Magnus Pedersen

10 mar 1885

Tjele

Peder Pedersen

08 jun 1885

Lønborg (Vostrup)

Peder Steffensen Pedersen

04 aug 1885

Horne (Bjerremose)

Karen Plauborg

24 feb 1885

Ansager (Lærkeholt)

Anne Kirstine Schultz

09 nov 1885

Bevtoft

Anne Kirstine Schultz

09 nov 1885

Bevtoft

Anna Smidt

28 aug 1885

Ovtrup

Axel Hansen Spangsberg

05 nov 1885

Jerne

Jørgen Peter Stald

02 okt 1885

Nørre Nebel (Nebel)

Jørgen Peter Stald

02 okt 1885

Nørre Nebel (Nebel)

Peder Andreasen Sørensen

06 nov 1885

Oksby (Blaavand)

Peder Andreasen Sørensen

06 nov 1885

Oksby (Blaavand)

Ane Marie Kirstine Thomsen

05 jan 1885

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Dorthea Thomsen

06 okt 1885

Kvong

Dorthea Thomsen

06 okt 1885

Kvong

Lars Marinus Thomsen

21 dec 1885

Grindsted (Kroen)

Niels Sigfred Thomsen

20 jun 1885

Kvong (Aasted)

Marie Frederikke Tønsberg

19 jul 1885

 

Jensine Thomsen Uhre

17 maj 1885

Tistrup (Uhre)

Karen Jensen Østergaard

22 jul 1885

Tistrup (Snorup)

Mathias Thomsen Appel

19 feb 1886

Vester Nykirke

Mathias Thomsen Appel

19 feb 1886

Vester Nykirke

Laura Bolette Bohnsen

20 sep 1886

Fredericia

Thomas Martin Brofeldt

14 aug 1886

København

Asta Christensen

19 okt 1886

Lyne (Sønder Diger)

Kirsten Marie Christensen

16 apr 1886

Varde (Vestermarken)

Kirsten Marie Christensen

16 apr 1886

Varde (Vestermarken)

Kjerstine Sørine Christensen

01 mar 1886

Bevtoft

Kjerstine Sørine Christensen

01 mar 1886

Bevtoft

Hans Hjalmar Hansen

28 feb 1886

Sverige (Stockholm, Skærum sogn)

Johannes Marius Hoyer Hauschildt

25 nov 1886

Frederikshavn

Jørgen Christian Ingvardsen

16 feb 1886

Lunde (Hølvad)

Jørgen Christian Ingvardsen

16 feb 1886

Lunde (Hølvad)

Jens Peder Eg Jensen

12 jun 1886

Grindsted (Eg, Bybækgaard)

Jes Jensen Jessen

27 mar 1886

Horne (Lervad)

Therkild Peder Jørgensen

05 nov 1886

Lunde

Therkild Peder Jørgensen

05 nov 1886

Lunde

Karl Thomsen Kjær

17 jun 1886

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Karl Thomsen Kjær

17 jun 1886

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Kirstine Kristensen

26 feb 1886

Malt (Maltbæk)

Elise Kristiane Kubel

26 okt 1886

Øse (Haltrup)

Mette Kirstine Kubel

1886

Ribe

Henriette Larsen

31 aug 1886

Lyne (Glibstrup)

Henriette Larsen

31 aug 1886

Lyne (Glibstrup)

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Laurids Klausen Lauridsen

10 okt 1886

Bryndum

Martinus Johannes Mathiasen

14 mar 1886

Nørre Bork (Østerby)

Jens Eli Marinus Nielsen

10 apr 1886

Aadum

Matilde Kirstine Nielsen

08 jun 1886

Sønder Bork (Bork Mærsk)

Niels Christian Nielsen

10 dec 1886

Aal (Vester Vrøgum)

Dorthea Katrine NN

28 sep 1886

Lunde

Ane Maria Olsen

24 jul 1886

 

Ane Maria Olsen

24 jul 1886

 

Peter Nielsen Alfred Pedersen

11 jul 1886

Kvong (Hallum)

Peter Nielsen Alfred Pedersen

11 jul 1886

Kvong (Hallum)

Sine Karoline Pedersen

21 aug 1886

Thorstrup (Sig)

Sine Karoline Pedersen

21 aug 1886

Thorstrup (Sig)

Helene Christine Sørensen

05 jan 1886

Kolding

Helene Christine Sørensen

05 jan 1886

Kolding

Lars Sørensen

22 dec 1886

Horne (Stundsig)

Ingeborg Kirstine Debore Thomsen

31 okt 1886

Kvong (Aasted)

Kristjan Marinus Hansen Thorning

20 apr 1886

Grindsted

Oluf Christian Appel

14 jun 1887

Vester Nykirke

Oluf Christian Appel

14 jun 1887

Vester Nykirke

Maren Hungerberg Christiansen

21 jul 1887

Ølgod (Vallund)

Thomas Odderup Frandsen

15 nov 1887

Aadum (Odderup)

Metha Kirstine Henriksen

30 jul 1887

Kvong (Hallum)

Arne Jensen

23 jan 1887

Billum

Arne Jensen

23 jan 1887

Billum

Jens Eg Jensen

02 jun 1887

Grindsted (Eg)

Niels Thomsen Jessen

28 jul 1887

 

Ane Margrethe Johansen

25 apr 1887

Lunde (Søndertarp)

Karen Jørgensen

02 maj 1887

Grindsted (Horsbøl)

Nielsine Christine Knigge

22 aug 1887

Kolding (Sankt Nikolaj sogn)

Nielsine Christine Knigge

22 aug 1887

Kolding (Sankt Nikolaj sogn)

Ellen Katrine Knudsen

25 maj 1887

Ansager (Kærbæk)

Kristen Jensen Kristensen

29 jun 1887

Hodde (Assenbæk)

Ane Johanne Kristiansen

24 sep 1887

Kvong (Aasted)

Frederik Jessen Kuntz

19 dec 1887

Kolding (Sankt Nikolaj sogn)

Helene Marie Lauridsen

06 nov 1887

Grindsted (Jerrig)

Laurids Lauridsen

27 jul 1887

Ølgod

Mette Lauridsen

11 jan 1887

Ovtrup

Lise Kirstine Nielsen

08 nov 1887

Kvong

Niels Adolf Marius Nielsen

06 jul 1887

Lydum (Nørgaard)

Peder Larsen Nielsen

08 aug 1887

Lønne (Kragelund)

Dorthea NN

28 dec 1887

Varde Landsogn (Orten)

Dorthea NN

28 dec 1887

Varde Landsogn (Orten)

Karen Kirstine Olesen

21 jul 1887

Jernved (Jernvedlund)

Karen Kirstine Olesen

21 jul 1887

Jernved (Jernvedlund)

Jørgen Pedersen

1887

 

Anna Plauborg

15 dec 1887

Ansager (Lærkeholt)

Christian Georg Steen

14 dec 1887

Hunseby (Maglemer)

Søren Ankjær Sønderby

22 feb 1887

Tistrup (Gødsvang)

Kathrine Mathilde Søndergaard

25 maj 1887

Thorstrup

Niels Sørensen

27 apr 1887

Oksby (Blaavand)

Niels Sørensen

27 apr 1887

Oksby (Blaavand)

Niels Tønning Sørensen

16 aug 1887

Øse

Søren Christian Sørensen

05 nov 1887

 

Søren Christian Sørensen

05 nov 1887

 

Abelone Thomsen

OMK 1887

Lyne

Carl Christian Georg Thygesen

23 jun 1887

Middelfart

Maren Thomsen Uhre

11 maj 1887

Tistrup (Uhre, Uhre Nygaard)

Thomas Uhre

13 jun 1887

Tistrup (Uhregaard)

Kristian Alkjærsig

16 jun 1888

Tistrup

Kirsten Marie Andersen

1888

 

Niels Bagge

08 dec 1888

Aadum

Hans Peder Carl Brofeldt

06 aug 1888

København

Alma Christensen

1888

Vester Nebel

Antonius Christensen

14 sep 1888

Varde (Vestermarken)

Antonius Christensen

14 sep 1888

Varde (Vestermarken)

Inger Marie Clausen

30 sep 1888

Lyne

Inger Marie Clausen

30 sep 1888

Lyne

Anne Margrethe Nielsen Debel

18 nov 1888

Horne (Fruerlund)

George Fritz

07 jan 1888

USA (Illinois)

George Fritz

07 jan 1888

USA (Illinois)

Peter Gylden Haahr

04 feb 1888

USA (Iowa, Odibun County)

Lene Marie Hansen

05 sep 1888

Stavning

Mette Kirstine Marie Horsbøl

03 nov 1888

Øse (Nordenskov)

Niels Ingvard Ingvardsen

11 maj 1888

Lunde (Hølvad)

Niels Ingvard Ingvardsen

11 maj 1888

Lunde (Hølvad)

Laurine M. Iversen

10 mar 1888

Lønborg (Lavstrup)

Laurine M. Iversen

10 mar 1888

Lønborg (Lavstrup)

Frederik Horsbøl Jessen

05 mar 1888

Horne (Lervad)

Mette Kirstine Marie Jørgensen

14 jan 1888

Tistrup (Hungerbjerg Mark)

Simon August Kubel

06 aug 1888

Ribe

Anna Mathiasen

07 jun 1888

Lintrup

Jens Christian Olesen

1888

 

Jens Christian Olesen

1888

 

Bertel Nielsen Pagaard

20 aug 1888

Horne (Bjalderup)

Alma Pedersen

03 nov 1888

Kvong (Hallum)

Alma Pedersen

03 nov 1888

Kvong (Hallum)

Jens Pedersen

16 mar 1888

Lunde (Skjedsbøl)

Niels Kristian Bertram Pedersen

11 apr 1888

Thorstrup (Sig)

Niels Kristian Bertram Pedersen

11 apr 1888

Thorstrup (Sig)

Nis Peter Schultz

29 jan 1888

Bevtoft

Nis Peter Schultz

29 jan 1888

Bevtoft

Ane Knudsine Sørensen

26 dec 1888

Oksby (Blaavand)

Ane Knudsine Sørensen

26 dec 1888

Oksby (Blaavand)

Karoline Mathilde Benedicte Sørensen

05 jan 1888

Varde

Meta Kristine Sørensen

12 feb 1888

Kolding

Meta Kristine Sørensen

12 feb 1888

Kolding

Jensine Thomsen

17 jun 1888

Kvong (Aasted)

Karl Thomsen

21 sep 1888

Grindsted (Kroen)

Sigurd Refslund Thomsen

03 jan 1888

Nybøl

Johanne Thomsen Uhre

19 dec 1888

Tistrup (Uhre)

Thomas Nielsen Urup

11 jul 1888

Hodde (Hulvig)

Bothilde Marie Appel

21 maj 1889

Vester Nykirke

Bothilde Marie Appel

21 maj 1889

Vester Nykirke

Henning Berentzen

1889

 

Albert Georg Brofeldt

10 okt 1889

København

Aage Christian Horsbøl Børgesen

25 aug 1889

København

Hilda Christiane Christensen

22 jun 1889

Faaborg (Vrenderup)

Rigmor Christensen

11 dec 1889

Vester Nebel

Mads Christoffersen

08 jul 1889

Lyne

Niels Dalgaard

19 aug 1889

Bølling (Dalgaard)

Agnes Astrid Vilhelmine Fredericia

28 maj 1889

København

Olga Kirstine Hansen

06 mar 1889

Vemb

Andreas Wilhelm Heiberg

20 maj 1889

København

Jenny Cecilie Jensen

15 dec 1889

Esbjerg

Jenny Cecilie Jensen

15 dec 1889

Esbjerg

Ane Marie Jessen

18 maj 1889

Kvong (Hallum)

Anna Kirstine Marie Johansen

02 mar 1889

Skibet

Anna Mouritsine Johansen

18 jun 1889

Turup

Carl Christian Jæhger

25 sep 1889

Svendborg

Carl Christian Jæhger

25 sep 1889

Svendborg

Adolf Jørgensen

10 maj 1889

 

Adolf Jørgensen

10 maj 1889

 

Otto Vilhelm Jørgensen

23 maj 1889

Oksby (Vejrs)

Otto Vilhelm Jørgensen

23 maj 1889

Oksby (Vejrs)

Karen Marie Knigge

18 aug 1889

Varde

Karen Marie Knigge

18 aug 1889

Varde

Laust Peder Knudsen

29 okt 1889

Ansager (Kvie Hede)

Kristine Kristensen

16 dec 1889

Tistrup (Assenbæk Mølle)

Laura Hansine Nicoline Kristensen

06 dec 1889

 

Anna Kruse

1889

 

Juliane Petrea Kubel

10 jan 1889

Øse

Juliane Petrea Kubel

10 jan 1889

Øse

Juliane Petrea Kubel

10 jan 1889

Øse

Juliane Petrea Kubel

10 jan 1889

Øse

Juliane Petrea Kubel

10 jan 1889

Øse

Jens Peder Larsen

13 okt 1889

Lyne (Glibstrup)

Jens Peder Larsen

13 okt 1889

Lyne (Glibstrup)

Ane Kirstine Nielsen

02 apr 1889

Ølgod (Medum)

Carl Kristian Nielsen

29 mar 1889

Refsvindinge

Niels Johansen Nielsen

30 jul 1889

Lønne

Søren Peder Nielsen

05 jul 1889

Aal (Vester Vrøgum)

Karen NN

19 feb 1889

 

Kirstine NN

14 maj 1889

Hoven

Larsine Laura NN

11 jul 1889

Roskilde

Larsine Laura NN

11 jul 1889

Roskilde

Larsine Laura NN

11 jul 1889

Roskilde

Larsine Laura NN

11 jul 1889

Roskilde

Larsine Laura NN

11 jul 1889

Roskilde

Kristine Pouline Olsen

04 maj 1889

Esbjerg

Kristine Pouline Olsen

04 maj 1889

Esbjerg

Ole Christensen Olsen

OMK 1889

Jerne

Ole Christensen Olsen

OMK 1889

Jerne

Niels Peder Pedersen

21 okt 1889

Tistrup (Hesselho)

Ingrid Plauborg

25 okt 1889

Ansager (Lærkeholt)

Peder Plauborg

23 nov 1889

Tistrup (Bredho)

Signe Thomsen Starbech

01 dec 1889

Kvong (Starbæk Mølle)

Jens Peter Christian Sørensen

23 feb 1889

Øse

Mary Kristine Terp

11 apr 1889

Brøns

Mary Kristine Terp

11 apr 1889

Brøns

Else Cathrine Thomsen

17 apr 1889

Kvong

Else Cathrine Thomsen

17 apr 1889

Kvong

Gunnar Refslund Thomsen

12 jan 1889

USA (Iowa, Fredsville)

Peder Vind Thomsen

1889

Grindsted (Eg, Egs Mølle)

Thomas Thomsen

14 nov 1889

Kvong (Aasted)

Thomas Jensen Thomsen

27 apr 1889

Lyne