Slægten fra Iversminde i Lille Andst i Andst sogn

Herunder kan ses fra 1700-1920 efterkommere, opdelt efter fødested, til rytterbonden Hans Carstensen (1700-1751) på Iversminde i Andst sogn.

Ønsker man at købe E-bogen ”Slægten fra Iversminde i Lille Andst i Andst sogn (7 generationer) - 357 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt, opdelt efter fødested

Anders Bergholdt

26 sep 1892

Agerskov (Geestrup)

Else Marie Sørensen

16 okt 1871

Aidt ( Aidt Nordre Hede)

Ane Karoline Marie Nyboe

26 dec 1893

Allerslev

Michael Eriksen

4 maj 1897

Allinge

Ane Katrine Andersen

6 dec 1891

Almind

Else Hansdatter

22 jun 1727

Andst

Peder Iversen

1730

Andst

Carsten Hansen

10 aug 1730

Andst

Carsten Hansen

1731

Andst

Søren Hansen

7 apr 1734

Andst

Lauritz Hansen

1735

Andst

Mathias Hansen

1738

Andst

Hans Pedersen

1752

Andst

Anne Marie Pedersdatter

1754

Andst

Maren Pedersdatter

1758

Andst

Iver Pedersen

1761

Andst

Kirsten Pedersdatter

1764

Andst

Anna Pedersdatter

1768

Andst

Mads Nielsen

1773

Andst

Jens Hansen Glibstrup

1780

Andst

Carsten Hansen

1784

Andst

NN Hansen

4 jun 1786

Andst

Hans Hansen

1787

Andst

NN Hansen

2 nov 1789

Andst

NN Hansdatter

7 nov 1790

Andst

Peder Iversen

1791

Andst

NN Hansdatter

19 dec 1791

Andst

Else Maria Iversdatter

1793

Andst

Niels Iversen

1795

Andst

Maren Iversdatter

29 dec 1797

Andst

Maren Iversdatter

17 feb 1799

Andst

Hans Iversen

9 jan 1803

Andst

Iver Iversen

5 sep 1804

Andst

Elisabeth Iversdatter

31 jan 1808

Andst

Hans Møller Nielsen

1813

Andst

Niels Hansen Carstensen

1822

Andst

Mads Hansen

19 jun 1823

Andst

Kirstine Magdalene Rohr

19 feb 1825

Andst

Mette Kirstine Carstensdatter

7 nov 1826

Andst

Anna Cathrine Rohr

29 nov 1829

Andst

Else Margrethe Jørgensen Dam

28 jan 1833

Andst

Hans Nielsen Lauritzen

26 jan 1836

Andst

Carsten Knudsen Hansen

31 dec 1837

Andst

Margrethe Lovise Beedske Lauritsen

24 feb 1838

Andst

Ane Cecilie Lauritzen

6 mar 1842

Andst

Anders Hansen

18 aug 1844

Andst

Mette Catrine Lauritzen

27 apr 1845

Andst

Hans Andersen

24 dec 1847

Andst

Hardemine Lauritzen

14 mar 1848

Andst

Else Andersen

1 feb 1851

Andst

Hartvig Nielsen Lauritsen

25 mar 1851

Andst

Chresten Andersen

1853

Andst

Laust Jensen

1855

Andst

Else Marie Christiansen

1 mar 1856

Andst

Niels Hartvig Møller

13 jun 1858

Andst

Maren Andreasen

10 apr 1860

Andst

Hans Lauritzen Gellert

22 sep 1860

Andst

Laues Hartvig Gellert

1 jun 1862

Andst

Jørgen Carstensen

11 jun 1862

Andst

Jens Peder Paaske Andreasen

30 aug 1863

Andst

Maren Lauesen Gellert

24 feb 1864

Andst

Karen Marie Carstensen

31 maj 1864

Andst

Barbara Kirstine Hansen

13 maj 1865

Andst

Mads Hansen Madsen

30 maj 1865

Andst

Anders Peder Andreasen

15 apr 1867

Andst

Johannes Just Andreasen

15 apr 1867

Andst

Hans Carsten Hansen

4 jun 1867

Andst

Thomas Jensen

11 okt 1868

Andst

Ane Marie Dahl

6 jan 1869

Andst

Ane Sørine Carstensen

4 feb 1869

Andst

Else Kirstine Hansen

25 mar 1869

Andst

Jens Knudsen Hansen

28 jul 1869

Andst

Nielsine Margrethe Andreasen

18 sep 1870

Andst

Caroline Jensine Carstensen

21 jan 1871

Andst

Maria Kirstine Dahl

28 jan 1871

Andst

Knud Hansen

6 jan 1873

Andst

Mette Kirstine Carstensen

6 jun 1873

Andst

Hansine Dahl

12 nov 1873

Andst

Niels Hansen

9 apr 1875

Andst

Jetta Augusta Hansen

25 dec 1875

Andst

Mette Marie Kirstine Nicolaisen

28 dec 1875

Andst

Iver Hansen Dahl

21 jan 1876

Andst

Iver Iversen

21 dec 1877

Andst

Jørgen Hansen Dahl

7 mar 1878

Andst

Peter Sølling Thomsen

28 mar 1878

Andst

Hans Hansen Dahl

4 mar 1880

Andst

Knud Hansen

25 mar 1883

Andst

Anders Ebbesen

13 mar 1887

Andst

Signe Ebbesen

1 sep 1888

Andst

Marius Martinus Hansen

23 sep 1890

Andst

Ane Elisabeth Hansen

31 aug 1891

Andst

Mette Kirstine Andersen

6 mar 1892

Andst

Gerda Cecilie Ebbesen

13 sep 1892

Andst

Maren Marie Kirstine Hansen

6 maj 1893

Andst

Johanne Sørine Hansen

17 maj 1894

Andst

Anna Marentze Nørgaard

20 okt 1895

Andst

Metha Hejsel

4 jun 1896

Andst

Jeppe Grue Jepsen

18 jun 1896

Andst

Else Cecilie Ebbesen

14 dec 1896

Andst

Dagmar Meta Hansen

8 jul 1897

Andst

Peder Ebbesen Jepsen

29 dec 1897

Andst

Agnes Kathrine Andersen

18 feb 1898

Andst

Karen Lund Jepsen

28-feb-01

Andst

Johanne Ebbesen

10-apr-01

Andst

Aksel Lund Jepsen

06-jun-02

Andst

Kristian Frederik Lund Jepsen

18-sep-03

Andst

Maren Johanne Lund Jepsen

04-jan-06

Andst

Elna Margrethe Dahl

19-sep-07

Andst

Eskild Skov Dahl

23-okt-08

Andst

Svend Lund Jepsen

16-dec-08

Andst

Iver Peter Iversen

03-apr-13

Andst

Jørgen Julius Iversen

25-dec-14

Andst

Karen Madsen

8 sep 1880

Andst (Damhus)

Johanne Marie Kirstine Madsen

9 mar 1882

Andst (Damhus)

Else Madsen

20 nov 1883

Andst (Damhus)

Mads Grue

12 apr 1887

Andst (Damhus)

Andreas Grue

23 sep 1888

Andst (Damhus)

Dagmar Madsen

3 okt 1890

Andst (Damhus)

Hans Christian Grue

5 okt 1892

Andst (Damhus)

Johannes Grue

30 mar 1894

Andst (Damhus)

Holger Grue

23 mar 1896

Andst (Damhus)

Ebbe Grue

17 feb 1898

Andst (Damhus)

Peter Jensen

26 dec 1863

Andst (Gamst )

Christen Peter Rønne

21 aug 1875

Andst (Gamst Arbejdsgaard)

Johan Iversen Rønne

1 apr 1881

Andst (Gamst Arbejdsgaard)

Rasmine Dorthea Rønne

1 maj 1881

Andst (Gamst Arbejdsgaard)

Magdalene Møller

26 jan 1852

Andst (Gamst)

Mette Marie Madsen

9 sep 1859

Andst (Gamst)

Elise Laurine Jepsen

21 aug 1881

Andst (Gamst)

Karen Dorthea Rønne

8 feb 1884

Andst (Gamst)

Anders Christian Hansen

10 mar 1877

Andst (Geising)

Hans Carstensen

1760

Andst (Gejsing)

Johanne Iversdatter

1773

Andst (Gejsing)

Hans Madsen

1790

Andst (Gejsing)

Else Nielsdatter

7 aug 1799

Andst (Gejsing)

Karen Hansdatter

21 dec 1816

Andst (Gejsing)

Dorthe Hansdatter

26 apr 1819

Andst (Gejsing)

Elisabeth Hansdatter

1 jun 1821

Andst (Gejsing)

Iver Hansen

18 dec 1825

Andst (Gejsing)

Hans Knudsen

24 mar 1826

Andst (Gejsing)

Mette Marie Hansen

25 jun 1829

Andst (Gejsing)

Else Marie Hansdatter

4 feb 1831

Andst (Gejsing)

Christian Knudsen Hansen

29 mar 1835

Andst (Gejsing)

Hans Madsen

14 sep 1841

Andst (Gejsing)

Ane Marie Habekost

13 maj 1869

Andst (Gejsing)

Peter Ferdinand Nicolaisen

18 mar 1878

Andst (Gejsing)

Johannes Termansen

4 sep 1879

Andst (Gejsing)

Kirstine Nicolaisen

11 mar 1880

Andst (Gejsing)

Emma Nicolaisen

27 mar 1884

Andst (Gejsing)

Iver Hansen

8 jun 1885

Andst (Gejsing)

Kristian Nicolaisen

10 aug 1885

Andst (Gejsing)

Niels Madsen Hansen

20 jul 1887

Andst (Gejsing)

Niels Frederik Nicolaisen

6 nov 1888

Andst (Gejsing)

Hans Peter Lygùrre Hansen

5 jul 1889

Andst (Gejsing)

Kristinus Marinus Hansen

18 dec 1892

Andst (Gejsing)

Karen Marie Dorthe Hansen

17 jan 1895

Andst (Gejsing)

Magnus Hansen

8 mar 1897

Andst (Gejsing)

Maren Marie Hansen

23 mar 1898

Andst (Gejsing)

Else Marie Hansen

27-maj-01

Andst (Gejsing)

Aage Sofus Hansen

04-sep-04

Andst (Gejsing)

Mette Kirstine Jensdatter

1753

Andst (Glibstrup)

Kirsten Hansdatter

1798

Andst (Glibstrup)

Anna Cathrine Hansdatter

17 dec 1800

Andst (Glibstrup)

Knud Hansen

3 sep 1803

Andst (Glibstrup)

Anna Knudsen Hansen

16 feb 1828

Andst (Glibstrup)

Dorthe Hansdatter

1724

Andst (Lille Andst)

Maren Mathiasdatter

1763

Andst (Lille Andst)

Else Marie Iversen

10 aug 1835

Andst (Lille Andst)

Maren Iversen

10 aug 1835

Andst (Lille Andst)

Katrine Marie Iversen

18 feb 1837

Andst (Lille Andst)

Iver Pedersen Iversen

17 nov 1839

Andst (Lille Andst)

Mette Marie Iversen

19 sep 1841

Andst (Lille Andst)

Else Marie Iversen

15 feb 1844

Andst (Lille Andst)

Kristine Iversen

11 okt 1845

Andst (Lille Andst)

Ane Kristine Iversen

20 maj 1848

Andst (Lille Andst)

Astrid Madsen

3 dec 1899

Andst (Lundgaard)

Kristian Grue

10-apr-01

Andst (Lundgaard)

Anna Dorthea Ebbesen

25 aug 1890

Andst (Roved)

Karen Ebbesen

13-maj-05

Andst (Roved)

Kirsten Hansen

20 dec 1829

Andst (Store Andst Mark)

Niels Hansen

10 nov 1832

Andst (Store Andst Mark)

Paaske Andreasen

9 jul 1852

Andst (Store Andst Mark)

Karen Andreasen

1 apr 1854

Andst (Store Andst Mark)

Carsten Andreasen

13 dec 1856

Andst (Store Andst Mark)

Hans Christian Hermansen

30 jul 1865

Ansager (Ansager Kro)

Eli Jørgensen Jensen

11 jun 1851

Ballum

Maren Beyer Holm

8 jan 1858

Ballum (Vesterende)

Anna Christensen

24 apr 1884

Balslev

Marie Petersen Ibsen

18 mar 1898

Balslev

Aage Magnus Aremark

30-maj-02

Balslev (Mosegaard)

Evald Johannes Thaulov Nielsen

24-dec-05

Bjergsted

Anna Dorothea Henriette Hostrup

28 sep 1887

Bjolderup (Gaaskær)

Stephan Andreas Ebbesen

14-jun-02

Blære

Cathrine Jepsen

 

Bodum

Per Thomsen Andersen

9 mar 1857

Bramdrup

Kresten Kristensen Buchwald

18 dec 1874

Bramdrup

Karen Marie Jensen

28-apr-06

Bramdrup

Mette Marie Andresen

26 aug 1896

Branderup

Gjertrud Elise Caroline Marie Nielsen

15 mar 1860

Brylle

Hans Jørgen Hansen

26 apr 1823

Brørup

Peder Nielsen

3 maj 1837

Brørup

Marie Magdalene Thjellesen

15 jul 1861

Brørup

Filippa Christiane Ebbesen

20 jul 1871

Brørup

Holger Nielsen

21 feb 1878

Brørup

Else Johanne Marie Nielsen

9 jun 1881

Brørup

Mads Peter Nielsen

14 sep 1885

Brørup

Anne Elisabeth Frydendahl Rasmussen

22-sep-07

Brørup

Mads Jepsen Grue

9 mar 1817

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Jeppe Madsen

24 jun 1844

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ingeborg Madsen

18 apr 1846

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Else Madsen

9 nov 1847

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ebbe Jensen Madsen

2 jun 1850

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Hans Peder Madsen

18 sep 1852

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ane Cathrine Madsen

23 mar 1856

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Anne Kirstine Nielsen

6 maj 1870

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Niels Willumsen Nielsen

29 aug 1871

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Karen Nielsen

24 okt 1872

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Mads Nielsen

4 maj 1875

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Åge Nielsen

21 feb 1878

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Gertrud Jepsdatter

10 sep 1817

Brørup (Gravengaard)

Peder Iversen Thuesbøl

1749

Brørup (Tuesbøl)

Lene Cathrine Johannesdatter

1818

Bække

Kristen Riis Iversen

1826

Bække

Jens Nielsen Damgaard

25 sep 1840

Bække

Johannes Nielsen Damgaard

20 feb 1843

Bække

Maren Nielsen Damgaard

12 jun 1845

Bække

Ane Marie Nielsen Damgaard

18 mar 1848

Bække

Stephen Nielsen Damgaard

7 maj 1850

Bække

Hans Nielsen Damgaard

7 apr 1852

Bække

Gregers Nielsen Damgaard

30 apr 1854

Bække

Mette Kirstine Nielsen Damgaard

14 maj 1856

Bække

Lauge Pedersen Nielsen Damgaard

17 nov 1858

Bække

Hanne Nielsen Jensen

22 okt 1859

Bække

Johanne Nielsen Damgaard

31 jul 1862

Bække

Karen Kjær

20 feb 1871

Bække

Jeppe Hansen

12 jun 1872

Bække

Niels Nielsen Damgaard

1874

Bække

Mette Kirstine Nielsen Damgaard

28 nov 1876

Bække

Ole Sørensen Damgård Nielsen

30 okt 1879

Bække

Helene Kathrine Carlson

7 jan 1884

Bække

Maren Kirstine Hansen

16 mar 1894

Bække

Maren Kirstine Nissen Poder

13 jun 1862

Bække (Hamborggaard)

Niels Jensen Damgaard

28 aug 1881

Bække (Kragelund)

Valdemar Marinus Nielsen

2 maj 1887

Bøvling

Frederik Hansen Dahl

6 maj 1820

Dalby

Mette Kirstine Petersen Schmidt

6 jan 1868

Dalby

Viderik Videriksen

18 sep 1888

Daugaard

Karl Severin Sørensen

16 maj 1879

Dover (Skanderborg Amt)

Gudrun Marie Sørensen

04-jul-01

Drigstrup

Hans Christian Sørensen

11-okt-00

Drigstrup (Over Kærby)

Nis Simon Frandsen

21 jun 1850

Egtved

Maren Andersen

11 jun 1865

Egtved

Else Marie Kruse

13 nov 1870

Egtved

Christen Jensen Pedersen

14 mar 1851

Egtved (Egtved Skov)

Anders Christensen

3 aug 1820

Egtved (Hjelmdrup)

Karen Andersen Ladegård

19 okt 1870

Egtved (Riis)

Hans Jepsen

27 mar 1848

Egtved (Thorsted)

Sidsel Kirstine Margrethe Christensen

30 mar 1845

Egtved (Taagelund)

Anna Katrine Ringgaard

26-jul-05

Ejsing (Vejbyhuse)

Jacob Madsen Sejding

11 sep 1862

Eltang

Marie Andersen

17 mar 1880

Eltang

Hans Jørgensen Bruun

26 feb 1892

Eltang

Frederikke Margrethe Sejding

21 jul 1898

Eltang

Ane Marie Jessen

28 jan 1871

Eltang (Lilballe)

Christian Knudsen Hansen

18 aug 1896

Eltang (Nørre Bjert)

Jens Rasmussen

OMK 1870

Erritsø

Carl William Nielsen

15 apr 1892

Esbjerg

Louis Emil Nielsen

23 jul 1894

Esbjerg

Alfred Emil Nielsen

1898

Esbjerg

Alfrida Marenta Nielsen

1899

Esbjerg

Margrethe Ebbesen

04-dec-04

Esbjerg

Agnete Elisabeth Dal

14-aug-06

Esbjerg

Ingrid Mariane Dal

27-dec-09

Esbjerg

Knud Dal

04-feb-15

Esbjerg

Leo Svend Arnold Seest Dal

13-mar-13

Esbjerg (Vor Frelser sogn)

Lars Christian Knudsen Maegaard

15 nov 1893

Espe

Marie Kirstine NN

30 okt 1892

Fjelstrup

Ane Catrine Larsen

19 nov 1869

Fodby (Stenbækholm)

Anne Sophie Jørgensen

6 okt 1827

Folding

Else Marie Petrea Lund

30 nov 1887

Folding

Jens Ebbesen

8 aug 1891

Folding

Niels Peter Nielsen

8 sep 1894

Folding

Valdemar Ebbesen

5 jun 1898

Folding

Karen Margrethe Ebbesen

 

Folding

Gudrun Ebbesen

 

Folding

Hans Martin Kjær

20 aug 1841

Folding (Sønderskov mark)

Søren Larsen Kjær

8 nov 1843

Folding (Sønderskov mark)

Maren Jørgensen

28 feb 1843

Folding (Sønderskov Mølle)

Frederik Ebbesen

13 feb 1893

Folding (Sønderskov Mølle)

Christian Ebbesen

4 aug 1894

Folding (Sønderskov Mølle)

Johannes Ebbesen

17 okt 1895

Folding (Sønderskov Mølle)

Ingrid Ebbesen

22 maj 1897

Folding (Sønderskov Mølle)

Maren Sophie Karoline Momsen

4 apr 1865

Folding (Sønderskov)

Kirstine Jacobsen

21 mar 1883

Framlev ( Hørslevgårde)

Hans Valdemar Lomholdt

8 aug 1895

Fredericia

Helene Sofie Dahl

20-jan-04

Fredericia

Ellen Zoëga Boesen

20 dec 1885

Frederiksberg

Ellen Charlotte Rebekka Thorsøe-Jacobsen

29 okt 1893

Frederikshavn

Elisabeth Holck Thorsen

17 jul 1882

Frederiksværk

Navn

Født

Fødested

Hans Jørgen Sørensen

1 sep 1854

Føvling

Marie Kathrine Kjær

2 jun 1866

Føvling (Agersbøl)

Agnes Cecilie Hermansen

23-mar-11

Føvling (Nielsby)

Jesper Ejner Andersen Kjestrup

17-jan-12

Føvling (Tobøl)

Ellen Kjerstine Madsen

28 maj 1846

Føvling (Aatte)

Maren Madsen Kjær

29 aug 1866

Føvling (Aatte)

Ane Kathrine Nielsen

20 sep 1897

Faaborg (Rodebæk)

Karen Dorthea Jørgensen

21 okt 1883

Gadbjerg

Johan Lauritzen Gellert

15 apr 1892

Gammel Haderslev (Erlev)

Semine Marie Nielsen

26 dec 1874

Gelsted

Asger Marius Jensen

12 mar 1890

Gelsted (Kindstrup)

Harriet Else Ebbesen

06-jan-16

Gelsted (Taarup Overgaard)

Evald Tage Ebbesen

11-dec-17

Gelsted (Taarup Overgaard)

Christen Pedersen Rønne

1797

Gesten

Mads Hansen

1813

Gesten

Kirsten Maria Vestergaard

12 aug 1838

Gesten

Karen Steffensen Ravn

11 mar 1840

Gesten

Else Jensen Houborg

6 maj 1842

Gesten

Ane Kirstine Okslund

27 nov 1848

Gesten

Else Cathrine Christensen Rønne

21 mar 1849

Gesten

Mariane Kjær

4 sep 1850

Gesten

Mette Marie Christensen Rønne

24 jun 1851

Gesten

Maren Christensen Rønne

17 dec 1853

Gesten

Else Marie Hansen

26 aug 1854

Gesten

Søren Hansen

26 jul 1855

Gesten

Karen Christensen Rønne

8 nov 1855

Gesten

Maren Christensen Rønne

16 apr 1858

Gesten

Hans Madsen Hansen

1859

Gesten

Peder Christensen Rønne

4 jan 1861

Gesten

Maren Marie Hansen

27 sep 1863

Gesten

Laurids Christian Nielsen

28 aug 1870

Gesten

Jens Thomsen Nielsen Damgaard

5 dec 1872

Gesten

Kirstine Marie Nielsen Damgaard

24 jan 1875

Gesten

Niels Jensen Damgaard

30 jan 1877

Gesten

Else Laurine Petersen

23 okt 1878

Gesten

Jens Christian Damgaard

22 okt 1879

Gesten

Niels Nielsen

3 apr 1881

Gesten

Steffen Damgaard

30 aug 1882

Gesten

Lene Kathrine Damgaard

2 jun 1885

Gesten

Mettedine Damgaard

3 jun 1888

Gesten

Maren Kathrine Madsen

11 jun 1891

Gesten

Margrethe Andersen

nov 1898

Gesten

Erne Linnet Andersen

11-jul-00

Gesten

Anne Sofie Feldskov

17-jan-06

Gesten

Robert Andersen

21-maj-08

Gesten

Kirstine Knudsdatter

1769

Gesten (Revsing)

Mette Johanne Madsen Baun

6 jan 1887

Gesten (Staushede)

Jeppe Thygesen Kjær

17 jan 1852

Gesten (Vester Gesten Mark)

Mads Nielsen Kjær

17 jan 1852

Gesten (Vester Gesten Mark)

Magdalene Margrethe Madsen Baun

1 apr 1873

Gesten (Vester Gesten)

Christen Pedersen Rønne

29 jan 1890

Gesten (Vester Gesten)

Kristine Katrine Rønne

25 apr 1892

Gesten (Vester Gesten)

Jensine Johanne Nielsen Damgaard

25 nov 1870

Gesten (Øster Gesten)

Marie Elisabeth Jepsen

29 aug 1841

Grarup

Jørgen Hansen Høyer

16 jan 1897

Grarup

Betty Kirkebye

10-sep-19

Greve

Aage Kirkebye

 

Greve

Johanne Kirstine Hermansen

3 okt 1842

Grimstrup

Elfrida Marie Rask Nielsen

26-maj-16

Grimstrup (Roust)

Ebbe Jensen Morsbøl

29 jun 1783

Grindsted (Morsbøl)

Viggo Eriksen

8 feb 1887

Græshave

Niels Peder Thomsen Jagd

28 okt 1856

Gaarslev

Jens Petersen Stuck

OMK 1820

Haderslev

Jens Petersen Stuck

1852

Haderslev

Marie Kirstine Stuck

6 sep 1854

Haderslev

Jens Petersen Stuck

1857

Haderslev

Emma Johanne Charlotte Stuck

24 dec 1858

Haderslev

Friedrich Wilhelm Schoop

15-apr-00

Haderslev

Ernst Albrecht Jørn

24-apr-03

Haderslev

Mariane Nielsen

21 feb 1882

Hanning

Peder Nielsen

20 sep 1828

Hanning (Lerkenborg)

Hans Møller Nielsen

3 maj 1878

Hanning (Lerkenborg)

Niels Nielsen

3 maj 1878

Hanning (Lerkenborg)

Carl Marinus Nielsen

20 feb 1880

Hanning (Lerkenborg)

Jens Peder Jensen Bruun

18 okt 1886

Harboøre

Gertrud Hansdatter Buhl

6 dec 1837

Harte

Anne Pedersen

18 jun 1843

Harte

Frederik Ferdinand Schuhmacher

28 maj 1852

Harte

Jens Andersen

3 okt 1852

Harte

Cecilie Marie Ebbesen

8 jun 1866

Harte

Jens Buhl

22 feb 1886

Harte

Marius Ebbesen

21-aug-01

Harte

Karoline Christine Jensen

7 apr 1855

Harte (Brogaard)

Else Sørine Hansen

1 dec 1870

Harte (Ejstrup)

Andreas Østergård

2 aug 1886

Harte (Ejstrup)

Søren Kristian Hansen

8 mar 1852

Harte (Nebelsminde)

Anders Ebbesen Jensen

10 jun 1888

Harte (Sandbjerg skole)

Kristian Hansen Jensen

11 aug 1891

Harte (Sandbjerg skole)

Bothilde Helene Jensen

27 jun 1886

Harte (Sandbjerg)

Hans Peter Hansen

4 nov 1864

Harte (Stubdrup mark)

Mads Hansen

16 dec 1867

Harte (Stubdrup mark)

Else Marie Ebbesen

29 jan 1855

Harte (Sødalgaard)

Ebbe Jensen Ebbesen

20 jul 1857

Harte (Sødalgaard)

Karl Ebbesen

11 jul 1860

Harte (Sødalgaard)

Marius Ebbesen

18 jun 1862

Harte (Sødalgaard)

Hans Hansen Ebbesen

24 jun 1871

Harte (Sødalgaard)

Anders Ebbesen

27 maj 1893

Harte (Sødalgaard)

Dorthea Ebbesen

2 maj 1895

Harte (Sødalgaard)

Hans Ebbesen

22 feb 1897

Harte (Sødalgaard)

Cecilie Ebbesen

19 sep 1898

Harte (Sødalgaard)

Ebbe Ebbesen

29-apr-00

Harte (Sødalgaard)

Niels Ebbesen

21-jun-03

Harte (Sødalgaard)

Erna Marie Ebbesen

20-feb-07

Harte (Sødalgaard)

Sylvia Hansa Ebbesen

31-dec-08

Harte (Sødalgaard)

Edith Katrine Ebbesen

12-sep-10

Harte (Sødalgaard)

Lydia Semine Ebbesen

29-jan-12

Harte (Sødalgaard)

Rudolf Hansen Kofod

14-nov-06

Hasle (Bornholms Amt)

Karl Johannes Kristian Riis

15-dec-00

Hasle (Nygaard)

Agnes Jacobine Holm

8 mar 1897

Hatting (Hatting Præstegaard)

Mathias Søndergaard Pedersen

26 aug 1884

Hee

Kai Alfred Rasmussen

05-jul-06

Helnæs

Ellen Mariane Pedersen

11-apr-18

Herrested (Kragelund)

Niels Andersen

15 aug 1858

Herslev (Vejle Amt)

Kirsten Marie Nielsen Beierholm

24 jun 1858

Hjarup

Niels Svendsen Gellert

23 aug 1883

Hjarup

Cathrine Høier

25 jul 1830

Hjerndrup

Frederik Hansen Frederiksen

29 mar 1869

Hjerndrup

Else Marie Jensen

11 feb 1870

Hjerndrup

Hans Frederik Dahl Frederiksen

16-apr-01

Hjerndrup

Emma Mette Marie Frederiksen

13-aug-02

Hjerndrup

Viggo Johannes Frederiksen

07-feb-04

Hjerndrup

Asta Frieda Signe Frederiksen

16-dec-05

Hjerndrup

Helga Agatha Frederiksen

21-aug-11

Hjerndrup

Thorvald Dahl Frederiksen

21-aug-11

Hjerndrup

Niels Andreas Halvor Mikkelsen Kelstrup

5 mar 1883

Hornstrup

Johan Laursen Sartow Hansen

9 feb 1878

Hundslund (Sondrup)

Ane Johanne Kristensen

10 aug 1872

Husby (Baunbækhus)

Ingeborg Mogensen

15 maj 1898

Hylke (Baastrup)

Jeppe Andersen Schmidt

14 jun 1874

Højrup (Arnum)

Antoni Schmidt

29 feb 1896

Højrup (Arnum)

Kristiane Johansen

03-apr-03

Højrup (Arnum)

Sidse Marie NN

25 apr 1876

Haarlev (Taarnby)

Maria (Maja) Salómonsdóttir

23 sep 1888

Island (Reykjavik)

Niels Agerskov Balleby

5 dec 1880

Jebjerg

Ida Christiane Sørensen

OMK 1835

Jelling

Anne Kristine Hansen Skovrider

18 feb 1856

Jels

Nicolai Nicolaisen

7 jun 1856

Jels

Magdalene Hansen Skovrider

5 okt 1858

Jels

Erik Jessen List

5 feb 1882

Jels

Hansine Marie Nicolaisen

21 maj 1895

Jels

Hans Christian Nicolaisen

3 feb 1898

Jels

Anne Berthe Kjestine Nicolaisen

12 apr 1899

Jels

Hansine Kjestine Iversen

08-apr-06

Jels

Iver Hansen Iversen

31-jan-08

Jels

Gertrud Aaskov

4 jan 1875

Jels (Grønnebæk)

Anne Kjestine Sørensen

14 sep 1882

Jels (Grønnebæk)

Hans Peter Sørensen

15 sep 1883

Jels (Grønnebæk)

Anne Kirstine Sørensen

18 maj 1885

Jels (Grønnebæk)

Søren Peter Sørensen

11 nov 1886

Jels (Grønnebæk)

Ingeborg Sørine Sørensen

20 maj 1888

Jels (Grønnebæk)

Marie NN

12 jun 1890

Jels (Grønnebæk)

Søren Peter Sørensen

30 apr 1891

Jels (Grønnebæk)

Ingeborg Sørine Sørensen

2 dec 1893

Jels (Grønnebæk)

Johannes Sørensen Jegsen

8 aug 1863

Jels (Overjels)

Cecilie Hansen Buhl

6 dec 1882

Jels (Troldkær)

Anna Hansen Buhl

23 maj 1897

Jels (Troldkær)

Ida Marie Kjestine Nicolaisen

01-sep-02

Jels (Troldkær)

Marius Nicolaisen

24-sep-03

Jels (Troldkær)

Bertha Cathrine Nicolaisen

10-jun-05

Jels (Troldkær)

Hans Lauridsen Schmidt

3 okt 1860

Jernved

Anna Katrine Nielsen

30 jul 1898

Jernved

Anders Marinus Christensen

17 dec 1897

Jernved (Jernvedlund)

Martin Hansen

4 jan 1895

Jordrup

Hans Jensen

28 jun 1863

Karise

Henrik Nicolaj Holberg Ebbesen

27 feb 1896

Klemensker

Signe Holberg Ebbesen

1 jun 1897

Klemensker

Ebba Wilhelmine Holberg Ebbesen

31-mar-00

Klemensker

Karna Holberg Ebbesen

22-nov-10

Klemensker

Christine Holm

28 okt 1883

Kokjær

Anders Christian Andersen

OMK 1863

Kolding

Jens Christian Jensen

10 apr 1870

Kolding

Dorthea Amalie Kirstine Rønne

1878

Kolding

Anna Helene Pouline Nielsen Buch

26 nov 1882

Kolding

Eigil Damousky Reumert

28 maj 1884

Kolding

Karen Laursen Lorentsen

21 aug 1887

Kolding

Axel Lauridsen Lorentsen

24 nov 1890

Kolding

Hartvig Nielsen

28 jul 1893

Kolding

Karen Helga Metha Jagd

26 jan 1894

Kolding

Astrid Sophie Nielsen

21 maj 1895

Kolding

Helga Jagd

14 jun 1895

Kolding

Marie Jensen Due

7 maj 1897

Kolding

Svend Niels Jensen

19 dec 1897

Kolding

Alfred August Rosendahl

22-sep-01

Kolding

Else Helene Hansen

23-feb-04

Kolding

Christian Peter Jensen

07-jun-04

Kolding

Kristian Kruse Hansen

01-jul-05

Kolding

Ingeborg Hansen

02-mar-07

Kolding

Elna Johanne Hansen

22-jun-07

Kolding

Else Elvira Hansen

04-maj-15

Kolding

Christian Laursen Lorentsen

8 feb 1892

Kolding (Nørremarken)

Hansine Cecilie Holt

8 feb 1868

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Niels Hansen Holt

27 jun 1871

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Mads Madsen Kjær

2 jan 1883

Kolding (Sankt Nicolai sogn)

Johannes Kristian Holdt