Efterslægten til Hans Christensen fra Sønder Farup i Vester Vedsted sogn

Herunder kan ses fødesteder for efterkommere og deres ægtefæller fra 1610-1920 til Hans Christensen (1610-), der var fæstebonde i Sønder Farup i Vester Vedsted sogn.

Ønsker man at købe E-bogen ”Efterslægten til Hans Christensen fra Sønder Farup i Vester Vedsted sogn” (10 generationer)  - 456 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt over fødesteder

Siegfried Nicolai Sinnbeck

27 maj 1888

Abel

Peter Nielsen Rossen

14 dec 1832

Abild

Ane Helene Beyer

09 okt 1874

Abild

Jørgen Hansen Beyer

03 aug 1868

Abild (Sølsted)

Bothilde Marie Beyer

23 sep 1871

Abild (Sølsted)

Christen Gottfriedsen Appel

02 feb 1794

Agerskov

Martha NN

11 jun 1890

Aller

Marie Cecilie Staub Hansen

09-jul-14

Aller

Anne Ingeborg Frost

20-aug-05

Als

Thomas Jensen

11 okt 1868

Andst

Eva Ruth Jensen

28-aug-17

Andst

Karen Madsen

08 sep 1880

Andst (Damhus)

Johanne Marie Kirstine Madsen

09 mar 1882

Andst (Damhus)

Else Madsen

20 nov 1883

Andst (Damhus)

Mads Grue

12 apr 1887

Andst (Damhus)

Andreas Grue

23 sep 1888

Andst (Damhus)

Dagmar Madsen

03 okt 1890

Andst (Damhus)

Hans Christian Grue

05 okt 1892

Andst (Damhus)

Johannes Grue

30 mar 1894

Andst (Damhus)

Holger Grue

23 mar 1896

Andst (Damhus)

Ebbe Grue

17 feb 1898

Andst (Damhus)

Astrid Madsen

03 dec 1899

Andst (Lundgaard)

Kristian Grue

10-apr-01

Andst (Lundgaard)

Jens Christensen Trøllund

1762

Ansager (Kvie)

Lene Marie Beyer

16 aug 1840

Arrild

Lene Kirstine Jacobsen

11 okt 1841

Arrild

Anne Cathrine Jørgensen

30 aug 1899

Arrild

Inger Clausen

13-jun-12

Assens

Inger Marie Andersen

22-okt-18

Assing (Paarup, Villestofte)

Elise Cathrine Lund

08 jun 1865

Augustenborg

Cathrine Margrethe Lund

10 aug 1867

Augustenborg

Sophie Caroline Lund

16 jul 1870

Augustenborg

Anna Christine Lund

29 okt 1872

Augustenborg

Lauritz Lund

09 jun 1874

Augustenborg

Anna Christine Lund

08 nov 1876

Augustenborg

Henriette Dorothea Lund

10 mar 1879

Augustenborg

Marie Lund

21 feb 1883

Augustenborg

Christine Margrethe Lund

23 nov 1886

Augustenborg

Povl Christensen

21 okt 1893

Aulum

Lily Amelia Sorenson

01 maj 1881

Australien (Queensland, Bundaberg)

Edna Maria Poulsen

26 sep 1897

Australien (Queensland, Childers)

Henrietta Laura Poulsen

22 maj 1899

Australien (Queensland, Childers)

Andrew Frederiksen

13-jun-05

Australien (Queensland, Coolabunia)

Barbra Perlina Frederiksen

27 maj 1880

Australien (Queensland, Isis)

Harry Edgar Aldridge

17 maj 1893

Australien (Queensland, Maryborough)

Clara Theresa Wruck

07-apr-15

Australien (Queensland, Mundubbera)

Christian (Christy) Frederiksen

04-maj-07

Australien (Queensland, Wondai)

Roy Frederiksen

14-nov-08

Australien (Queensland, Wondai)

Lily Dorothy (Dolly) Frederiksen

10-dec-10

Australien (Queensland, Wondai)

Stanley Frederiksen

14-okt-12

Australien (Queensland, Wondai)

Cecil James Frederiksen

10-feb-17

Australien (Queensland, Wondai)

Ane Cathrine Clausen

OMK 1823

Ballum

Mathias Lorenzen Appel

28 aug 1848

Ballum

Ode Elise Bøtcher

18 okt 1856

Ballum (Bodsbøl)

Peter Thygesen Gram

13 aug 1876

Ballum (Bodsbøl)

Bertha Marie Gram

18 aug 1879

Ballum (Bodsbøl)

Mette Kirstine Gram

18 aug 1879

Ballum (Bodsbøl)

Knud Nielsen Gram

26 maj 1885

Ballum (Bodsbøl)

Michel Andersen Nielsen

13 nov 1799

Ballum (Buntje)

Ane Helene Truelsen

13 feb 1833

Ballum (Buntje-Ballum)

Peter Boysen Nielsen

20 maj 1858

Ballum (Harknag)

Peter Andersen Nielsen

02 jul 1896

Ballum (Harknag)

Anker Nielsen

14 jul 1897

Ballum (Harknag)

Mette Kirstine Nielsen

14 aug 1898

Ballum (Harknag)

Peter Boysen Nielsen

28-okt-00

Ballum (Harknag)

Bodil Kirstine Nielsen

10-okt-03

Ballum (Harknag)

Andreas Nissen Lind

23 sep 1864

Ballum (Nørhus)

Maren Holm

29 sep 1845

Ballum (Vesterende-Ballum)

Maren Beyer Holm

29 sep 1845

Ballum (Vesterende-Ballum)

Lars Villadsen Holm

05 nov 1846

Ballum (Vesterende-Ballum)

Anders Jessen Holm

25 sep 1849

Ballum (Vesterende-Ballum)

Jeppe Poulsen Holm

11 sep 1851

Ballum (Vesterende-Ballum)

Marie Holm

08 sep 1852

Ballum (Vesterende-Ballum)

Jeppe Poulsen Holm

26 apr 1855

Ballum (Vesterende-Ballum)

Beyer Andersen Holm

04 jan 1857

Ballum (Vesterende-Ballum)

Hans Schack Holm

04 jan 1857

Ballum (Vesterende-Ballum)

Maren Beyer Holm

08 jan 1858

Ballum (Vesterende-Ballum)

Hans Skak Holm

14 mar 1859

Ballum (Vesterende-Ballum)

Petrea Holm

11 feb 1860

Ballum (Vesterende-Ballum)

Anke Marie Holm

14 mar 1861

Ballum (Vesterende-Ballum)

Peder Andersen Holm

25 apr 1862

Ballum (Vesterende-Ballum)

Jes Andersen Holm

08 jul 1863

Ballum (Vesterende-Ballum)

Mette Cathrine Holm

07 sep 1864

Ballum (Vesterende-Ballum)

Bothilde Holm

03 jan 1866

Ballum (Vesterende-Ballum)

Beyer Holm

05 mar 1867

Ballum (Vesterende-Ballum)

Theodor Holm

02 jul 1868

Ballum (Vesterende-Ballum)

Caroline Holm

09 mar 1870

Ballum (Vesterende-Ballum)

Bertha Holm

17 feb 1871

Ballum (Vesterende-Ballum)

Petrea Jensine Thomsen

12 feb 1872

Ballum (Vesterende-Ballum)

Mikkel Brodersen Holm

25 sep 1878

Ballum (Vesterende-Ballum)

Maren Beyer Brodersen

03 mar 1856

Ballum (Østerende)

Carl Thyssen Gram

29-jun-14

Bedsted (Maarbæk)

Andreas Gram

11-sep-16

Bedsted (Maarbæk)

Agnes Cecilie Weinreich

05 dec 1885

Bjergsted

Mathias Pedersen Frost

30 jan 1820

Blands (Blandsmark)

Anna Valborg Astrid Carstensen

05 maj 1886

Bloustrød

Mads Christian Jensen

02 jan 1871

Borbjerg (Kjeldsmark)

Ane Kirstine Knudsdatter

30 apr 1807

Borre

Marie Margrethe Helene Dreyer

10 feb 1888

Bov

Erhard Kristian Thomas Johansen

07-sep-07

Bramming

Tage Laurids Johansen

21-jan-10

Bramming

Hans Peder Eskesen

01 maj 1842

Bramming (Nøraa)

Helene Mikkelsen

19 okt 1852

Bramming (Nøraa)

Karoline Marie Madsen

28 nov 1875

Bramming (Nøraa)

Ane Brande Jakobine Pedersen

28 jul 1895

Brande

Jesper Nicolaisen Hansen

OMK 1797

Brede

Ane Cathrine Christiansen

04 jan 1851

Brede

Johannes Hansen

OMK 1750

Brede (Aaspe)

Sophie Lund

14 mar 1791

Brede (Aaspe)

NN Lund

05 maj 1792

Brede (Aaspe)

Margrethe Marie Hansen

03 dec 1840

Brede (Aaspe)

Hans Bennedsen Hansen

06 dec 1843

Brede (Aaspe)

Johann Andreas Hansen

11 dec 1847

Brede (Aaspe)

Christian Christensen

29-nov-08

Bredebro

Johannes Christian Sønksen

17 jul 1864

Bredsted

Anna Bjerritsgaard Thomsen

21 jul 1886

Bredsten (Søskov by)

Kirstine Fogtmann

22 maj 1841

Brendstrup

Gunnar Jensen

17 mar 1886

Brylle

Petrine Pedersen

19 okt 1886

Bryrup

Mette Hansdatter

1715

Brøns

Niels Hansen

1717

Brøns

Niels Hansen

1720

Brøns

Mette Jesdatter

1733

Brøns

Hans Jessen

1735

Brøns

Cathrine Nielsdatter Schack

1737

Brøns

Mette Jesdatter

1738

Brøns

Kirsten Jesdatter

1740

Brøns

Jess Mathiesen

16 aug 1744

Brøns

Boel Mathiesdatter

03 apr 1746

Brøns

Jens Mathiesen

1748

Brøns

Jess Mathiesen

1749

Brøns

Anders Mathiesen

1751

Brøns

Botille Schack

1752

Brøns

Anne Mathisdatter

02 mar 1755

Brøns

Mette Christine Hansdatter

26 jul 1760

Brøns

Maren Schack

20 okt 1766

Brøns

Karen Hansdatter Schack

07 apr 1768

Brøns

Lene Maria Schack

21 maj 1771

Brøns

Mathis Schack

24 dec 1772

Brøns

Mathias Jensen

1774

Brøns

Mette Marie Schack

31 dec 1774

Brøns

Niels Jensen Schack

1776

Brøns

Hans Feddersen Schack

28 aug 1777

Brøns

Mathias Jensen

09 sep 1780

Brøns

Mathis Schack

02 feb 1780

Brøns

Josias Schack Jensen

1782

Brøns

Anders Jensen

1785

Brøns

Maren Pedersdatter

1790

Brøns

Anne Jannicksdatter Brodersen

13 sep 1793

Brøns

Marie Kirstine Nissen

29 jul 1813

Brøns

Jens Mathiasen

31 jan 1816

Brøns

Anne Botilla Mathiasen

10 nov 1820

Brøns

Hans Lauridsen Beyer

30 aug 1835

Brøns

Peder Nielsen Terp

12 dec 1837

Brøns

Hanne Marie Beck

29 jan 1838

Brøns

Mathias Hansen Beier

23 maj 1838

Brøns

Ellen Marie Bendixen

01 dec 1842

Brøns

Lene Marie Beyer

22 jul 1842

Brøns

Niels Hansen Beyer

30 dec 1844

Brøns

Kirstine Margrethe Villadsen

06 jan 1847

Brøns

Niels Pedersen Schack

06 feb 1859

Brøns

Marie Schack

19 jul 1861

Brøns

Bine Kirstine Schack

03 sep 1866

Brøns

Andreas Carstensen Lund

19 jan 1868

Brøns

Peder Jensen Krog

28 apr 1871

Brøns

Johannes Beier Terp

15 maj 1871

Brøns

Carsten Christensen Lund

20 sep 1873

Brøns

Anna Ewald

05 jun 1879

Brøns

Gunder Kirstine Marie Terp

28 aug 1879

Brøns

Christian Jørgensen

22 jul 1880

Brøns

Thyra Marie Nielsen

19 dec 1880

Brøns

Peter Nielsen Lund

10 apr 1883

Brøns

Hans Jensen Schmidt

26-okt-00

Brøns

Helene Marie Terp

03-okt-00

Brøns

Poul Jensen Terp

12-apr-02

Brøns

Niels Lund

01-jan-03

Brøns

Peter Nielsen Terp

13-sep-03

Brøns

Kjestine Margrethe Lund

20-feb-05

Brøns

Peter Nielsen Terp

13-sep-06

Brøns

Julie Beier

15-feb-07

Brøns

Niels Ewald Lund

07-mar-07

Brøns

NN Krog

13-mar-08

Brøns

Mathias Beier

26-okt-10

Brøns

Signe Karoline Tranberg Beier

24-mar-10

Brøns

Gunder Dorthea Lund

28-maj-10

Brøns

Hans Jørgen Andersen Krog

26-jul-11

Brøns

Carla Beier

05-apr-13

Brøns

Hans Peter Lund

01-feb-14

Brøns

Irma Beier

29-maj-15

Brøns

Anders Jørgensen

1719

Brøns (Havervad)

Jørgen Andersen

06 dec 1756

Brøns (Havervad)

Jes Andersen

31 okt 1762

Brøns (Havervad)

Anders Jessen Lindberg

26 okt 1793

Brøns (Havervad)

Anders Jørgensen Beyer

20 okt 1794

Brøns (Havervad)

Hans Feddersen Beyer

18 okt 1796

Brøns (Havervad)

Karen Jesdatter

05 feb 1796

Brøns (Havervad)

Mette Jørgensdatter Beyer

10 jan 1799

Brøns (Havervad)

Andreas Beyer

jan 1800

Brøns (Havervad)

Andreas Jørgensen Beyer

22 apr 1801

Brøns (Havervad)

Jens Jørgensen Beyer

14 apr 1803

Brøns (Havervad)

Jes Andersen Lindberg

07 dec 1803

Brøns (Havervad)

Jes Jørgensen Beyer

03 jan 1805

Brøns (Havervad)

Johannes Jørgensen Beyer

08 sep 1807

Brøns (Havervad)

Jørgen Jørgensen Beyer

05 aug 1808

Brøns (Havervad)

Anders Jørgensen Beyer

09 mar 1814

Brøns (Havervad)

Jes Andersen Lindberg

04 sep 1823

Brøns (Havervad)

Jeppe Andersen Lindberg

22 jan 1825

Brøns (Havervad)

Ancke Maria Lindberg

21 nov 1826

Brøns (Havervad)

Jørgen Andersen Beyer

22 jan 1834

Brøns (Havervad)

Ancke Marie Jessen

14 jul 1835

Brøns (Havervad)

Jep Jessen Lindberg

10 apr 1837

Brøns (Havervad)

Jes Jessen Lindberg

12 maj 1839

Brøns (Havervad)

Marie Kirstine Beyer

20 mar 1840

Brøns (Havervad)

Maren Jessen Lindberg

12 okt 1841

Brøns (Havervad)

Anton Carl Jessen Lindberg

18 okt 1843

Brøns (Havervad)

Bertin Jessen Lindberg

27 sep 1845

Brøns (Havervad)

Meta Marie Lindberg

18 okt 1847

Brøns (Havervad)

Adeline Lindberg

22 nov 1849

Brøns (Havervad)

Ochtea Cathrine Lindberg

1852

Brøns (Havervad)

Ock Carl Lindberg

02 jun 1853

Brøns (Havervad)

Ocktea Cathrine Lindberg

14 nov 1856

Brøns (Havervad)

Christiane Margrethe Holm

13 jan 1860

Brøns (Havervad)

Hans Johansen Toft

21 dec 1872

Brøns (Havervad)

Dorthea Beyer

04 feb 1873

Brøns (Havervad)

Ane Kirstine Beyer

01 jul 1874

Brøns (Havervad)

Martin Nielsen

26 maj 1874

Brøns (Havervad)

Frederikke Nielsamine Beyer

29 mar 1878

Brøns (Havervad)

Helene Marie Beyer

09 mar 1881

Brøns (Havervad)

Bodil Lindberg

06 nov 1883

Brøns (Havervad)

Cathrine Hansine Beyer

13 okt 1884

Brøns (Havervad)

Marie Kjerstine Beyer

13 mar 1887

Brøns (Havervad)

Hans Feddersen Beyer

28 mar 1890

Brøns (Havervad)

Hans Barton Lausen

24 maj 1890

Brøns (Havervad)

Karen Lindberg

30 jun 1890

Brøns (Havervad)

Kirsten Krog

07 okt 1898

Brøns (Havervad)

Ane Marie Krog

04-maj-01

Brøns (Havervad)

Jørgine Andrea Krog

14-mar-03

Brøns (Havervad)

Anna Toft

26-aug-03

Brøns (Havervad)

Jørgine Andrea Krog

28-apr-04

Brøns (Havervad)

Mathias Toft

16-maj-05

Brøns (Havervad)

Dorthea Karoline Krog

19-maj-17

Brøns (Havervad)

Anders Jessen Lindberg

02 feb 1798

Brøns (Havervad, E Bjerre)

Hans Feddersen Schack

1738

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Hans Feddersen Schack

22 aug 1810

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Hans Feddersen Schack

31 jul 1812

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Peder Hansen Schack

01 feb 1814

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Hans Feddersen Schack

21 okt 1817

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Anders Andersen Schack

29 mar 1819

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Bodil Marie Schack

24 nov 1822

Brøns (Havervad, Havervadgaard)

Peder Andersen Holm

19 apr 1815

Brøns (Holmgaard)

Lene Kristine Jesdatter

1731

Brøns (Kroen)

Johanne Mathisdatter

1753

Brøns (Kroen)

Peder Pedersen

30 jan 1769

Brøns (Normsted)

Kirsten Thygesen Pedersen

28 aug 1796

Brøns (Normsted)

Peder Hansen Jessen Pedersen

27 feb 1798

Brøns (Normsted)

Jes Jessen Pedersen

22 jul 1800

Brøns (Normsted)

Maren Beyer

14 mar 1802

Brøns (Normsted)

Johanne Jessen Pedersdatter

05 jan 1804

Brøns (Normsted)

Maren Obeling Knudsen

16 jan 1807

Brøns (Normsted)

Bodil Beyer

22 jan 1816

Brøns (Normsted)

Karen Nielsdatter

1679

Brøns (Søndernæs)

Maren Hansdatter

1713

Brøns (Søndernæs)

Thyge Nielsen Gram

1756

Brøns (Søndernæs)

Laust Thygesen Gram

29 mar 1797

Brøns (Søndernæs)

Peder Thygesen Gram

10 feb 1799

Brøns (Søndernæs)

Karen Thygesdatter Gram

01 maj 1801

Brøns (Søndernæs)

Hans Thygesen Gram

24 jul 1804

Brøns (Søndernæs)

Maren Christensdatter Skade

04 maj 1804

Brøns (Søndernæs)

Lene Kirstine Thygesdatter Gram

18 jul 1807

Brøns (Søndernæs)

Hans Hansen Schack

16 maj 1857

Brøns (Søndernæs)

Dorthea Schack

13 maj 1891

Brøns (Søndernæs)

Christian Schack

29 mar 1899

Brøns (Søndernæs)

Truels Andersen Obeling

19 mar 1801

Brøns (Vester Aabølling)

Dorthea Hansdatter

06 sep 1803

Brøns (Vester Aabølling)

Hans Feddersen Obeling

07 nov 1805

Brøns (Vester Aabølling)

Mathias Thomsen

14 jun 1812

Brøns (Vester Aabølling)

Niels Nielsen

17 okt 1843

Brøns (Vester Aabølling)

Kirsten Nielsen

03 dec 1848

Brøns (Vester Aabølling)

Dorthea Beyer

01 apr 1869

Brøns (Vester Aabølling)

Nicolai Lauridsen Beyer

25 aug 1870

Brøns (Vester Aabølling)

Maren Beyer

15 jul 1872

Brøns (Vester Aabølling)

Ane Cathrine Nielsen

17 sep 1872

Brøns (Vester Aabølling)

Hans Feddersen Beier

02 dec 1873

Brøns (Vester Aabølling)

Dorthea Kirstine Nielsen

30 nov 1874

Brøns (Vester Aabølling)

Bothilde Beier

29 sep 1875

Brøns (Vester Aabølling)

Theodore Beyer

09 jun 1879

Brøns (Vester Aabølling)

Carl Beier

17 apr 1883

Brøns (Vester Aabølling)

Anke Marie Beyer

11 sep 1885

Brøns (Vester Aabølling)

Maren Beier

19-okt-05

Brøns (Vester Aabølling)

Maren Toft

01-maj-07

Brøns (Vester Aabølling)

Cathrine Toft

26-apr-09

Brøns (Vester Aabølling)

Niels Thyssen Beier

02-okt-12

Brøns (Vester Aabølling)

Jes Beier

16-jul-20

Brøns (Vester Aabølling)

Harald Beier

05-nov-21

Brøns (Vester Aabølling)

Ancke Marie Truelsdatter

29 aug 1773

Brøns (Aabølling)

Thomas Truelsen

27 apr 1773

Brøns (Aabølling)

Hans Feddersen Obeling

05 apr 1802

Brøns (Aabølling)

Karen Thomasdatter

13 jun 1803

Brøns (Aabølling)

Bodild Thomasdatter

16 sep 1804

Brøns (Aabølling)

Karen Thomasdatter

24 jul 1807

Brøns (Aabølling)

Anders Thomsen

08 sep 1808

Brøns (Aabølling)

Karen Thomasdatter

05 apr 1810

Brøns (Aabølling)

Mathias Thomsen

01 apr 1811

Brøns (Aabølling)

Kirsten Thomasdatter Obeling

20 jan 1814

Brøns (Aabølling)

Hans Feddersen Beyer

06 nov 1875

Brøns (Aabølling)

Jørgen Nielsen Beyer

23 feb 1877

Brøns (Aabølling)

Anne Lauridsen Beyer

08 nov 1878

Brøns (Aabølling)

Theodor Lauridsen Beyer

08 jun 1881

Brøns (Aabølling)

Ludvig Gottlieb Nielsen

16 dec 1839

Brørup

Mariane Nielsen

19 okt 1853

Brørup

Marie Magdalene Thjellesen

15 jul 1861

Brørup

Karl Christian August Madsen

13 maj 1887

Brørup

Karl Vilhelm Alfred Madsen

02 jun 1890

Brørup

Agnus Johannes Vilhelm Madsen

08 mar 1892

Brørup

Hans Peder Madsen

01 feb 1894

Brørup

Henning Vilhelm Madsen

15 dec 1896

Brørup

Julie Petronille Albrechtsen

22 dec 1899

Brørup

Paula Kathrine Albrechtsen

06-feb-02

Brørup

Marinus Godske Knudsen

09-apr-05

Brørup

Hans Mathias Thjellesen

17 feb 1863

Brørup (Eskelund)

Wilhelm Johannes Thjellesen

05 mar 1865

Brørup (Eskelund)

Folke Thjellesen

25 okt 1867

Brørup (Eskelund)

Frederik Karl Kristian Thjellesen

09 aug 1869

Brørup (Eskelund)

Ane Kirstine Thjellesen

22 mar 1871

Brørup (Eskelund)

Nikolaj Frederik Severin Thjellesen

07 jun 1873

Brørup (Eskelund)

Thorvald Thjellesen

02 nov 1874

Brørup (Eskelund)

Hans Adolf Thjellesen

21 jul 1877

Brørup (Eskelund)

Johannes Thjellesen

24 sep 1879

Brørup (Eskelund)

Hans Peder Madsen

18 sep 1852

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Iver Sørensen Koed

01 mar 1865

Brørup (Gjerndrup)

Else Kathrine Brøns

07-aug-00

Brørup (Surhave Skole)

Karen Kirstine Rasmussen

13 dec 1878

Brørup (Tirslund)

Johann Christian Thodsen

28 jun 1838

Burkal

Mette Kathrine Nielsdatter

09 okt 1825

Bække

Hans Nielsen Damgaard

07 apr 1852

Bække

Christine Bothilde Christensen

17 jan 1854

Bække

Jens Christian Clausen Christensen

09 feb 1856

Bække

Ane Marie Christensen

05 jan 1874

Bække

Laurids P. Christensen

08 feb 1877

Bække

Kristine Christensen

12 sep 1880

Bække

Jens Christian Christensen

17 feb 1885

Bække

Christiane Christensen

02 mar 1888

Bække

Niels Jensen Damgaard

28 aug 1881

Bække (Kragelund)

Morten Sørensen

23 aug 1864

Bølling (Lisenborg)

Ila Fay Law

17-mar-21

Canada (Alberta, Glenwood, Glenwoodville

Edward Albert Albertsen

16-jan-06

Canada (Alberta, Vermillion)

Helen Miller Holton

07 aug 1898

Canada (Ontario, Hamilton Municipality)

Cathrine Maria Schmidt

05 feb 1866

Dalby

Benta Sofie Hendriksen

05 jun 1893

Dalby

Gottfried Claudius Appel

01 sep 1826

Daler

Cecilie Margrethe Andersen

06 jan 1829

Daler

Jens Christian Carl Appel

02 feb 1829

Daler

Caroline Hansine Andersen

31 okt 1830

Daler

Laura Marianne Appel

13 jan 1832

Daler

Thora Antonette Appel

19 maj 1833

Daler

Casper Hansen Andersen

12 apr 1833

Daler (Østerby)

Cecilie Margrethe Andersen

03 sep 1835

Daler (Østerby)

Marie Lausten

23 jul 1890

Daler (Østerby)

Hans Iversen Hansen

26 sep 1897

Daler (Østerby)

Aksel Appel

02 mar 1889

Dalum

Kirstine Appel

14 feb 1892

Dalum

Anna Appel

29 aug 1895

Dalum

Kirsten Marie Jensen

06 sep 1862

Damsholte

Jens Korsgaard Madsen

21 jun 1898

Darum

Niels Petersen

01-dec-20

Darum

Jørgen Vad Thjellesen

26 jun 1860

Dejbjerg

Kristian Andersen

21 apr 1863

Dejbjerg

Martin L. Ankerson

31 mar 1840

Denmark

Thomas Hansen

03 okt 1840

Denmark

Maria Dorthea Thomsen

03 maj 1841

Denmark

Hans Albertsen

19 okt 1864

Denmark

(Caro)Lena Bengaard

OMK 1864

Denmark

Johanna M. NN

maj 1865

Denmark

Christian Paulsen

28 apr 1866

Denmark

Mary D. Thompson

OMK 1866

Denmark

Elizabeth NN

dec 1873

Denmark

Christian Kromann

08 okt 1891

Denmark

Olga M. Thomsen

05 aug 1899

Denmark

Ane Kirstine Jacobsen

26 jan 1863

Drengsted

Mathies Jensen

1700

Døstrup

Mette Kirstine Jensdatter

02 dec 1802

Døstrup

Maren Christiansdatter

23 okt 1812

Døstrup

Ane Dorthea Jensen

OMK 1837

Døstrup

Kirsten Marie Jensen

08 nov 1839

Døstrup

Hans Jessen Jensen

26 okt 1842

Døstrup

Bolette Marie Petersen

13 mar 1842

Døstrup

Ane Dusine Sølbeck

05 jun 1866

Døstrup

Lauritz Hansen Sølbeck

24 mar 1868

Døstrup

Marius Sølbeck

30 dec 1869

Døstrup

Bendix Hansen

26 jun 1889

Døstrup

Mathias Hansen

16 jul 1890

Døstrup

Mathilde Andersen Møller

27 jul 1892

Døstrup

Regine Hansen

25 feb 1893

Døstrup

Johannes Hansen

07 jan 1896

Døstrup

Hans Jessen Hansen

11 maj 1898

Døstrup

Peter Christian Jensen

11-maj-06

Døstrup

Ane Marie Hansen

08-jul-09

Døstrup

Anders Bennedsen Hansen

20 jan 1796

Døstrup (Drengsted)

Hans Feddersen Hansen

09 maj 1798

Døstrup (Drengsted)

Anne Marie Hansdatter

03 nov 1801

Døstrup (Drengsted)

Anders Andersen Hansen

19 dec 1806

Døstrup (Drengsted)

Hans Peter Jacobsen

15 apr 1865

Døstrup (Drengsted)

Peder Hansen Jensen Mahler

01 dec 1817

Døstrup (Lovrup)

Mathias Thomsen

22 sep 1825

Døstrup (Lovrup)

Anne Kjestine Lorentzen

19 jan 1829

Døstrup (Lovrup)

Anna Dorothea Lorentzen

26 mar 1831

Døstrup (Lovrup)

Anna Dorthea Lorentzen

23 nov 1832

Døstrup (Lovrup)

Kirsten Marie Lorentzen

09 aug 1835

Døstrup (Lovrup)

Christen Hansen Lorentzen

13 jul 1838

Døstrup (Lovrup)

NN Lorentzen

24 feb 1840

Døstrup (Lovrup)

Micha Anne Dorthea Hansen

20 sep 1860

Døstrup (Lovrup)

Anne Cathrine Hansen

01 jun 1862

Døstrup (Lovrup)

Hanne Kirstine Thomsen

04 dec 1862

Døstrup (Lovrup)

Johanne Thomsen

27 nov 1863

Døstrup (Lovrup)

Hans Jessen Hansen

15 aug 1864

Døstrup (Lovrup)

Christian Jensen Thomsen

22 dec 1865

Døstrup (Lovrup)

Anne Kjerstine Thomsen

28 sep 1867

Døstrup (Lovrup)

Jes Andreasen Thomsen

14 feb 1870

Døstrup (Lovrup)

Anne Dorethea Thomsen

10 apr 1872

Døstrup (Lovrup)

Lauritz Lorentzen Thomsen

16 jun 1876

Døstrup (Lovrup)

Peter Jørgen Thomsen

29 jul 1879

Døstrup (Lovrup)

Mathias Thomsen

01-aug-07

Døstrup (Lovrup)

Ellen Christine Thomsen

28-mar-09

Døstrup (Lovrup)

Kjerstine Marie Thomsen

30-jun-12

Døstrup (Lovrup)

Anna Marie Christine Frisk

30-jan-13

Døstrup (Lovrup)

Christine Marie Thomsen

26-jan-15

Døstrup (Lovrup)

Jens Hansen

23 mar 1805

Døstrup (Tevring)

Jes Hansen

21 maj 1806

Døstrup (Tevring)

Anna Hansdatter

01 aug 1808

Døstrup (Tevring)

Johanne Hansdatter

02 apr 1811

Døstrup (Tevring)

Karen Marie Hansdatter

31 okt 1814

Døstrup (Tevring)

Nis Hansen

15 aug 1820

Døstrup (Tevring)

Andreas Detlef Hansen

04 jun 1823

Døstrup (Tevring)

Elisabeth Agnethe Hansen

06 mar 1828

Døstrup (Tevring)

Anna Dorothea Hansdatter

12 jul 1829

Døstrup (Tevring)

Hans Jessen Hansen

27 nov 1849

Døstrup (Tevring)

Anne Dorthe Hansen

18 mar 1851

Døstrup (Tevring)

Anne Hansen

04 aug 1852

Døstrup (Tevring)

Hans Hansen

06 jul 1854

Døstrup (Tevring)

Andreas Mathias Lorentsen Hansen

12 aug 1856

Døstrup (Tevring)

Andreas Jonathan Hansen

21 jul 1858

Døstrup (Tevring)

Nis Emil Christian Hansen

24 mar 1861

Døstrup (Tevring)

Christine Marie Hansen

07 jun 1863

Døstrup (Tevring)

Anton Theodor Hansen

13 mar 1866

Døstrup (Tevring)

Anne Dorthea Hansen

30 jul 1868

Døstrup (Tevring)

Jensine Andrea Hansen

14 jun 1870

Døstrup (Tevring)

Andrew Block

16 jun 1844

Døstrup (Vinum)

Marie Kjestine Beyer

20 nov 1858

Døstrup (Vinum)

Peder Brodersen Hansen

03 maj 1860

Døstrup (Vinum)

Anders Jørgensen Beyer

09 feb 1862

Døstrup (Vinum)

Anne Kirstine Beyer

07 feb 1864

Døstrup (Vinum)

Martin Andresen Beyer

21 mar 1866

Døstrup (Vinum)

Anna Dorthea Frederiksen

08 okt 1840

Egernsund

Kristine Lauritsdatter Levesen

02 nov 1842

Egtved

Johanne Jacobsen

16 sep 1852

Egtved

Kirstine Jacobsen

12 mar 1856

Egtved

Maren Therkelsen

24 nov 1863

Egtved

Marie Jensen Therkelsen

26 feb 1864

Egtved

Hans Jørgen Therkildsen

15 sep 1866

Egtved

Jenny Ottesen

10 feb 1881

Egtved

Jensine Karoline Therkelsen

18 dec 1887

Egtved

Jens Laurids Bundgaard Nielsen

02-aug-09

Egvad (Tarm)

Kirsten Nielsdatter

30 jun 1780

Elmelunde

Bodil Kirstine Knudsdatter

11 nov 1810

Elmelunde

Jens Knudsen

11 sep 1818

Elmelunde

Anders Larsen

26 jan 1818

Elmelunde

Rasmus Jensen

02 jan 1834

Elmelunde

Kristina Andersdatter

25 mar 1837

Elmelunde

Anne Marie Andersdatter

31 okt 1839

Elmelunde

Lars Peter Larsen Nordfelt

16 jan 1852

Elmelunde

Jens Peder Jensen

30 jul 1860

Elmelunde

Anna Margrethe Kristine Jensen

20 okt 1893

Elmelunde

Maren Kirstine Andersdatter

02 jul 1843

Elmelunde (Oure)

Jens Peder Christensen

07 sep 1846

Eltang

Claus Christensen

21 dec 1847

Eltang

Andreas Christensen

01 mar 1850

Eltang

Maren Jensine Kristine Christensen

28 nov 1851

Eltang

Christen Jensen (Nedenskov)

1811

Eltang (Lilleballe)

Mads Andreassen Albrechtsen

05 jan 1823

Emmerlev

Ane Marie Elise Nielsen

03 apr 1859

Emmerlev

Bodil Marie Carstensen

27 nov 1865

Emmerlev

Jørgen Terkel Carstensen

14 sep 1867

Emmerlev

Jørgen Terkel Carstensen

26 feb 1869

Emmerlev

Hans Peter Carstensen

12 jan 1871

Emmerlev

Ane Marie Eriksen

01 apr 1888

Emmerlev (Nørre Sejerslev)

Peter Andersen Eriksen

21 maj 1890

Emmerlev (Nørre Sejerslev)

Anne Kjerstine Andersen

31-maj-03

Emmerlev (Nørre Sejerslev)

Ingvardt Hansen Eriksen

25 sep 1849

Emmerlev (Sønder Sejerslev)

Eric Lindberg

1912

England (Liverpool)

George Lindberg

1914

England (Liverpool)

Ellen Anna Caroline Beyer

01 jul 1871

England (Newcastle-on-the-Tyne)

Charles Robey Coles

25 mar 1867

England (Somersetshire, Super Mare, West

Karen Kirstine Magdalene Therkelsen

24 maj 1879

Esbjerg

Hans Peder Therkildsen

12 jan 1881

Esbjerg

Rosamine Therkelsen

15 maj 1884

Esbjerg

Magdalene Petrea Therkelsen

17 okt 1890

Esbjerg