Slægten Copie i Tyskland, Danmark og Norge

Herunder kan på oversigt 2 ses efterkommere og deres ægtefæller fra 1860-1920 til NN Copie (* omkring 1630), der boede omkring Hamborg i Tyskland og hvor nogle af efterkommerne flyttede til Danmark og Norge.

Ønsker man at købe E-bogen ”Slægten Copie i Tyskland, Danmark og Norge ” (9 generationer) - 1059 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Efterkommerne født fra 1630 – 1859 kan ses på Oversigt 1.

Oversigt 2 over efterkommere og ægtefæller fra 1860-1920

Niels Hansen Andersen

12 aug 1860

Brørup

Marie Bertelsen

1860

Lyne (Nørhede)

Johanne Christensen

OMK 1860

Varde

Kirsten Margrethe Christensen

02 jan 1860

Lunde

Mads Nielsen Christensen

09 okt 1860

Horne

Adamine Christiansen

06 apr 1860

Tistrup (Snorup)

Abeline Clausen

11 feb 1860

Hemmet (Toftum)

Maren Pedersen Dahl

OMK 1860

Malt

Julie Sophie Dam

1860

Varde

Edward Freddy Edwards

1860

 

Karen Margrethe Gravesen

19 jan 1860

Henne (Houstrup)

Erling Grønland

17 jul 1860

Norge (Enebakk)

Caroline Haagensen

10 apr 1860

København

Ebbe Hansen

1860

 

Hans Hansen

OMK 1860

Norge (Øksnes, Gisløy)

Hans Møller Hansen

01 jan 1860

Lydum (Tonsberg)

Ingeborg Marie Hansen

01 maj 1860

Lunde (Skodsbøl)

Johanne Marie Hansen

22 jan 1860

Ballerup

Maren Kirstine Hansen

12 jun 1860

Sønder Næraa

Anne Margrethe Bentsdatter Heiereiet

05 apr 1860

 

Jens Jørgen Jensen

OMK 1860

Faaborg

Mette Cathrine Jensen

26 mar 1860

Horne

Niels Jensen

17 jan 1860

Horne (Malle)

Johannes Jeppesen

16 jan 1860

Tyrstrup

Kristine Madsine Jeppesen

27 sep 1860

Ribe (Sankt Catharinæ sogn)

Inger Marie Jørgensen

25 feb 1860

Kvong

Casper Ancher Antoni Kofoed

29 aug 1860

Svaneke

Hans Conrad Johan Kofoed

31 aug 1860

Norge (Hordaland, Bergen)

Maren Kristensen

22 sep 1860

Bryndum (Astrup)

Carl Richard Maximilian Langhorn

31 aug 1860

Haderslev

Poul Gjern Licht

08 jan 1860

 

Sophie Henrikke Milo

01 jul 1860

København

Andreas Marius Møller

15 nov 1860

Varde

Maren Nielsen

07 jun 1860

Lydum

Martea Kristine Nilsen

21 aug 1860

Norge (Vestfold, Brunlanes, Dolven søndr

Clara Alexandra NN

02 feb 1860

 

Caroline Berentine Aasmund Olaisdatter

16 aug 1860

Norge (Hordaland, Bergen)

Adam Olesen

20 jul 1860

Hemmet (Houm)

Julia Matilda Olsen

07 sep 1860

Norge (Oslo)

Sophie Frederikke Paulsen

15 feb 1860

Løgumkloster (Ellum)

Ingeborg Cathrine Pedersen

1860

Holstebro

Søren Jens Henrik Pedersen

1860

Kvong

Frederikke Elise Sofie H. Printzlau

OMK 1860

Skovby (Harritslev)

Christen Raunkjær

29 mar 1860

Lyne (Østergaard, Raunkjær)

John Stephensen

OMK 1860

Norge (Oppland, Gran)

Gjertrud Christine Svenningsen

01 jun 1860

Bryndum

NN Sørensen

01 dec 1860

Horne

Petter Iversen Teige

13 jun 1860

 

Jørgen Vad Thjellesen

26 jun 1860

Dejbjerg

Christen Væver Thomsen

20 jul 1860

Lyne

Cathinka Margrethe Torbrøgger

OMK 1860

Lemvig

Anna Ulfsdatter

02 maj 1860

Norge

Ane Marie Møller Villumsen

05 aug 1860

Vorbasse

Katrine Kristine Vind

31 mar 1860

Gjedstrup

Christian Christensen

1861

Ansager

Kristen Hansen Christensen

20 sep 1861

Lyne

Maren Christensen

22 okt 1861

Horne

Ane Christine Christiansen

30 dec 1861

Vorbasse

Adamine Clausen

02 apr 1861

Hemmet (Toftum)

Theodora Godtfredsen

29 jan 1861

Varde

Otter Haavelson

19 apr 1861

Norge (Oppland, Jevnaker, Lunner)

Kirstine Margrethe Hansen

24 okt 1861

Lyne (Nørhede)

Aletta Berhardine Helland

10 jun 1861

Norge (Øksnes, Bergsenga)

Cecilie Jacobine Jacobsen

12 okt 1861

Lyne (Glibstrup)

Anne Jørgine Jensen

15 jan 1861

 

Johanne Jensen

28 aug 1861

Grimstrup (Roust)

Pouline Kirstine Ane Johanne Jensen

02 maj 1861

Ringkøbing

Bodil Jessen

27 feb 1861

Thorstrup

Bodil Marie Jochumsen

28 jun 1861

Esbjerg (Jerne sogn, Novrup)

Pouline Christine Johansen

05 nov 1861

Grindsted (Eg)

John Akkim Johnsen

27 jul 1861

Norge (Nordland, Vesterålen, Hadsel, Ska

Birthe Marie Knudsen

1861

Strellev

Thjelle Knudsen

25 feb 1861

Strellev (Tarp, Østtarp)

Anton Johan Kofoed

07 dec 1861

Norge (Hordaland, Bergen)

Laurids Lauridsen

02 aug 1861

Thorstrup (Yderik)

Christine Madsen

23 jun 1861

Lyne (Sønder Diger)

Johan Siegfried Madsen

09 aug 1861

Grenaa

Emil Mentz

25 jun 1861

Gilleleje

Andreas Bonde Møller

1861

Varde

Louise Frederikke Nannestad

15 feb 1861

Sverige (Blekinge, Brakne-Hoby)

Nicolai Conrad Nannestad

25 nov 1861

Hirsholmene

Wilhelmine Regine Neumann

25 sep 1861

 

Mette Nielsen

OMK 1861

Lyne

Oskild Benediktsen Nielsen

30 jul 1861

Janderup (Transbøl)

Carl J. Nilsen

OMK 1861

Norge (Vestfold, Brunlanes, Tanum, Hvatu

Ovidia Bernhardine Olesdatter

1861

Norge (Hordaland, Bergen)

Kirstine Pedersen

18 jun 1861

Lyne (Nørhede)

Gunild Marie Petersen

26 maj 1861

København

Hans Nannestad Poulsen

13 jan 1861

Kirke Stillinge

Alexandra Viktoria Isidora Rasmussen

17 sep 1861

Roskilde (Domsognet)

Hans Gunnarsen Stensrud

08 jan 1861

Norge (Oppland, Gran)

Anne Stephensdatter

OMK 1861

Norge (Oppland, Gran)

Martin Niels Peter Søemod

22 aug 1861

 

Julius Andreassen Sørsjø

20 sep 1861

 

Camilla Benedicte Tetzlaff

1861

København

Marie Magdalene Thjellesen

15 jul 1861

Brørup

Sidsel Dorthea Thomsen

20 aug 1861

Lyne (Glibstrup)

Thomas Thomsen

10 aug 1861

Velling (Nørby)

Anders Thygesen

20 maj 1861

Middelfart

Lorentze Theodora Torbrøgger

OMK 1861

Lemvig

Annie Aaberg

10 aug 1862

Norge

Kirsten Margrethe Adamsen

26 dec 1862

Kvong (Starbæk Mølle)

Olaus A. Amundsen

28 dec 1862

Norge (Oppland, Gaustad)

Ane Christensen

OMK 1862

Varde

Christen Jessen Christensen

17 jun 1862

Thorstrup

Ellen Kristine Christensen

15 dec 1862

Ansager (Lilleholt Vestergaard)

Kirsten Marie Christensen

07 sep 1862

Thorstrup (Yderik)

Mads Christensen

14 feb 1862

Ansager

Mathias Christensen

30 aug 1862

Lunde

Christian Axel Dam

01 feb 1862

Varde

Laura Godtfredsen

19 sep 1862

Varde

Hans Hansen

03 jul 1862

Sønder Næraa

Ingeborg Line Hansen

10 jan 1862

Bramming

Ingvard Hansen

26 feb 1862

Horne

Jens Peter Hansen

31 mar 1862

Ballerup

Randine Jonsdatter Holmen

1862

Norge (Tretten, Holmen)

Christian Jensen

OMK 1862

 

Karen Horsbøl Jensen

19 feb 1862

Horne (Bovnum)

Karen Marie Jensen

05 feb 1862

Horne

Niels Christian Henning Jensen

13 feb 1862

Lydum

Marie Jepsen

1862

Tyskland (Flensborg)

Ane Jørgensen

08 okt 1862

Strellev (Mosbøl)

Christian Jørgensen

31 aug 1862

Diernisse

Ellen Marie Jørgensen

21 okt 1862

Aadum (Tøstrup)

Mette Jørgensen

23 sep 1862

Hejnsvig (Hejnsvig Mark)

Johannes Frederik Holler Langhorn

28 apr 1862

 

Johanne Larsdatter

18 nov 1862

Norge (Oppland, Fåberg, Saksumsdalen, Or

Birgitte Margrethe Mentz

26 jun 1862

Gilleleje

Hans Jacob Milo

03 apr 1862

Frederiksberg

Anna Marie Nannestad

31 dec 1862

Aalum

Conrad Nannestad

09 jun 1862

 

Andreas Nielsen

20 sep 1862

Lydum

Ane Margrethe Nielsen

29 jul 1862

Henne (Klinting)

Christen Søndergaard Nielsen

11 okt 1862

Vester Nykirke (Omme)

Jes Hansen Nielsen

09 apr 1862

Lyne

Niels Sørensen Nielsen

09 nov 1862

Thorstrup

Frederikke Louise NN

17 maj 1862

København

Berthel Olesen

27 jul 1862

Grimstrup

Anne Tonette Olsen

1862

 

Hjalmar Ostenfeld

12 dec 1862

Frederiksberg

Niels Pallesen

01 feb 1862

Horne (Hornelund)

Barbara Marie Pedersen

19 feb 1862

Jerne (Boldesager)

Eske Pedersen

11 sep 1862

Horne

Jens Pedersen

01 jul 1862

Lyne (Nørhede)

NN Pedersen

30 aug 1862

Kvong (Aasted)

Peder Gyde Pedersen

19 feb 1862

Jerne (Boldesager)

Ernst Wilhelm Printzlau

25 jul 1862

Skovby (Harritslev)

Ane Simonsen

14 dec 1862

Lunde

Svenning Svenningsen

05 sep 1862

Bryndum

Inger Marie Sørensen

30 maj 1862

Horne

Agnes Kathinka Theodora Thaning

OMK 1862

Skærbæk

Margrethe Torbrøgger

OMK 1862

Lemvig

Andreas Andersen

16 jan 1863

Kvong (Husted)

Ingeborg Marie Andersen

11 okt 1863

Varde

Margrethe Vilhelmina Elisabeth Bang

11 jan 1863

Fredericia

Bertel Bertelsen

1863

Vester Starup

Johannes Adolf Christian Bjerg

OMK 1863

København

Bertine Syvertsdatter Brændjord

20 aug 1863

Norge (Lesja)

Ida Fridoline Carstens

11 jul 1863

Assens

Ane Kathrine Christensen

OMK 1863

Guldager

Else Marie Christensen

16 dec 1863

Esbjerg (Treenighed, Vognsbøl)

Johanne Christensen

20 dec 1863

Varde

Maren Clausen

08 maj 1863

Hemmet (Toftum)

Bodil Kirstine Dam

14 jun 1863

Skjern (Kirkebyen)

Kirstine Dam

1863

Varde

Johanne Eriksen

18 sep 1863

Herløv

Christian Graae

24 apr 1863

Tranekær (Præstegården)

Eske Hansen

06 aug 1863

Lydum (Tonsberg)

Hans Wolf Ølgaard Hansen

04 apr 1863

Guldager

Jørgen Hansen

05 apr 1863

Bryndum

Helmina Arnoldine Hermandsen Helland

16 sep 1863

Norge (Øksnes, Bergsenga, Nordjorda)

Elsebeth Friederiche Wilhelmine Hennecke

15 jun 1863

Tyskland (Goslar)

Gudbjørk Hansdatter Hvindeneiet

27 okt 1863

Norge (Oppland, Gran, Braaten)

Else Jensen

24 jul 1863

Horne (Malle)

Else Jensen

24 jun 1863

Horne (Malle)

Henriette Victoria Jeppesen

23 jun 1863

Ribe (Sankt Catharinæ sogn)

Ingolf Johansen

10 mar 1863

Haderslev

Ane Johanne Knudsen

13 aug 1863

Strellev (Tarp, Østtarp)

Inger Kristine Hansen Knudsen

1863

Holsted

Søren Lambertsen

20 feb 1863

Vejrup

Johan Larsen

1863

 

Niels Christian Jacobsen Møller

31 aug 1863

Nørre Nissum

Mathilde Beato Diderica Nannestad

21 jun 1863

Sverige (Stockholm)

Ane Cathrine Nielsen

21 aug 1863

Øse

Julius Nielsen

25 dec 1863

Horne

Karen Nielsen

18 okt 1863

Vester Nykirke (Endrupholm)

Niels Christian Nielsen

09 mar 1863

Mammen (Klosterskov)

Johan Nilsen

1863

Norge (Vestfold, Brunlanes, Dolven søndr

Johan Nilsen

04 nov 1863

Norge (Vestfold, Brunlanes)

Antonette Mathilde Aasmund Olaisdatter

17 apr 1863

Norge (Hordaland, Bergen)

Christen Hansen Olesen

13 feb 1863

Hemmet (Houm)

Anne Cathrine Pedersen

18 aug 1863

Kvong (Aasted)

Niels Halager Pedersen

05 dec 1863

Lunde (Husted)

Niels Peder Anton Marius Pedersen

11 dec 1863

Lunde

Ove Pedersen

15 jun 1863

Norge (Øksnes, Gisløy)

Peder Christian Pedersen

30 jun 1863

Ovtrup

Elisabeth Palamona Poulsen

08 maj 1863

Kirke Stillinge (Disagergård)

Julie Frederikke Christiane Printzlau

16 okt 1863

Svendborg

Marthe Gunnarsdatter Stensrud

25 jan 1863

Norge (Oppland, Gran, Johnsbraaten)

Hans Stephensen

OMK 1863

Norge (Oppland, Gran)

Anne Marie Nilsdatter Strandstuen

08 mar 1863

 

Anton Larsen Strangstad

09 sep 1863

 

Christen Sørensen

30 apr 1863

Lunde

Hans Mathias Thjellesen

17 feb 1863

Brørup (Eskelund)

Kirsten Margrethe Thomsen

15 maj 1863

Lyne (Glibstrup)

Maren Thomsen

OMK 1863

Vilslev

Andrea Møller Villumsen

19 jun 1863

Vorbasse

Mette Marie Adamsen

20 jun 1864

Kvong (Starbæk Mølle)

Gjertrud Marie Kirstine Andersen

16 sep 1864

Kvong (Husted)

Bodil Cathrine Bertelsen

18 dec 1864

Vester Starup

Ellen Nielsen Christensen

09 feb 1864

Horne

Jens Jørgen Christensen

1864

Ansager

Kirstine Christensen

17 apr 1864

Horne

Laura Sine Jørgine Christensen

22 nov 1864

Guldager

Nielsine Eskesen

14 jul 1864

Janderup

Elen Amundsdatter Hagen

08 sep 1864

Norge (Vålebru, Brekke)

Anders Hansen

07 apr 1864

Sønder Næraa

Emil N. Hansen

OMK 1864

Norge

Ingeborg Hansen

31 okt 1864

Horne

Kirsten Marie Hansen

25 nov 1864

Lyne (Nørhede)

Hans Christian Harboe

30 mar 1864

 

Cecilie Katrine Holm

1864

 

Anton Morten Jacobsen

30 jun 1864

Vedsted (Over Jerstal)

Kirsten Margrethe Jacobsen

18 nov 1864

Andst (Glibstrup)

Mette Jacobsen

05 apr 1864

Vester Starup (Sønder Starup)

Jens Jensen

06 apr 1864

Ansager (Lærkeholt)

Katrine Jensen

26 aug 1864

Grenaa

Thomine Bodil Marie Jensen

02 mar 1864

 

Ane Margrethe Jepsen

18 okt 1864

Ølgod (Bøllund)

Hans Jessen

15 nov 1864

Tistrup (Gødsvang)

Elise Eriksdatter Jevne

20 nov 1864

Norge (Øyer, Præstegaarden)

Georg Jochumsen

23 apr 1864

Esbjerg (Jerne sogn, Novrup)

Niels Jessen Johansen

07 apr 1864

Grindsted (Eg)

Johan Pauli Johnsen

26 mar 1864

Norge (Nordland, Vesterålen, Hadsel, Ska

Ane Kristine Karoline Jørgensen

23 mar 1864

 

Inger Marie Jørgensen

23 apr 1864

Kvong

Ole Knudsen

jan 1864

Norge

Ingebrigt Johan Kofoed

20 jun 1864

Norge (Hordaland, Bergen)

Peter Carl Frederik Langhorn

20 jul 1864

 

Maren Vad Larsen

12 feb 1864

Ølgod (Højlund)

Birthe Marie Lauridsen

26 nov 1864

Aadum

Kristiane Lund

1864

Ballum

Karen Maria Martinsdatter

05 okt 1864

Norge (Oppland, Gran, Brandbu)

Mathilde Mentz

04 apr 1864

Gilleleje

Grethe Møller

03 jan 1864

Varde

Hans Nicolai Nannestad

09 sep 1864

Sverige (Stockholm, Tyresø)

Laurits Fasting Nannestad

25 jul 1864

 

Theodor Peter Neumann

09 mar 1864

 

Ellen Nielsen

05 sep 1864

Lyne

Johanne Kirstine Nielsen

06 jul 1864

Svanninge

Søren Christian Nielsen

28 jun 1864

Nørre Nebel

Axel Thorvald Ostenfeld

1864

Frederiksberg

Hanne Pedersen

25 feb 1864

Lyne (Nørhede)

Louise Pedersen

11 okt 1864

 

Caroline Emilie Printzlau

10 maj 1864

Skovby

Thora Jacobus Rittmer

1864

Ballerup

Hans Johan Marinus Rune

07 apr 1864

Lydum (Rærup)

Mathilde Frederikke Rützou

22 maj 1864

København (Helligaands Sogn)

Christen Svenningsen

19 sep 1864

Bryndum

Louise Marie Søemod

03 dec 1864

København (Sankt Pouls sogn)

Ane Kirstine Thomsen

30 mar 1864

Øse (Karlsgaarde)

Jørgen Vad Thomsen

24 dec 1864

Velling (Nørby)

Marie Theodora Bang

08 sep 1865

 

Wilhelmine Sophie Elisabeth Borchers

25 nov 1865

Tyskland (Goslar)

Søren Christensen Brink

1865

 

Carl Didrik Syvertsen Brændjord

24 mar 1865

Norge (Trondhjem)

Birte Christensen

24 feb 1865

Ansager

Christen Peder Christensen

11 nov 1865

Næsbjerg (Biltoft)

Hansine Christiansen

28 maj 1865

Tistrup (Snorup)

Jensine Clausen

26 jul 1865

Hemmet (Bandsbøl)

Ferdinandine Børgine Dam

1865

Varde

Axel Godtfredsen

14 jan 1865

Varde

Johannes Hansen

10 sep 1865

Lyne (Uldbæk, Anebjerg)

Niels Søren Hansen

04 maj 1865

Guldager

Søren Olesen Hansen

09 sep 1865

Lunde (Dybvadsgaarde)

Halfdan Birkedal Simonsson Hartmann

28 dec 1865

Norge (Buskerud, Lier)

Olufine Kristine Helland

15 jun 1865

Norge (Øksnes, Bergsenga, Nordjorda)

Charlotte Wilhelmine Anna Hennecke

29 jan 1865

Tyskland (Goslar)

Tov Jonsen Holmen

1865

Norge (Tretten, Holmen)

Ane Jensen

27 dec 1865

Skarrild

Eske Jensen

24 mar 1865

Strellev (Topgaard)

Jephine Thomasine Jeppesen

24 dec 1865

Ribe (Domsognet)

Anna Eleonore Jungersen

05 sep 1865

Nyborg

Andreas Jørgensen

21 mar 1865

Strellev (Mosbøl)

NN Jørgensen

05 feb 1865

Ølgod

Anna Jensine Kaspersen

09 jan 1865

Norge (Nordland, Hadsel, Gjertvold)

Knudmine Marie Knudsen

12 apr 1865

Strellev (Tarp, Østtarp)

Truels Andersen Lindberg

26 dec 1865

Vester Vedsted (Sønder Farup)

Peter Andreas Mentz

30 sep 1865

Gilleleje

Carl Frederik Milo

26 aug 1865

 

Ane Marie Nielsen

23 jun 1865

Øse

Hans Laurids Nielsen

11 apr 1865

Lydum

Jeppe Nielsen

27 jun 1865

Ansager (Stenderup)

Kirsten Marie Nielsen

13 jan 1865

Hodde (Hulvig)

Mette Mosegaard Nielsen

21 jul 1865

Horne (Bovnum)

Niels Nielsen

13 nov 1865

Vester Nykirke (Omme)

Elsie NN

31 jan 1865

Norge

Randulf Bernhard Osmund Olaisen

17 sep 1865

Norge (Hordaland, Bergen)

Constance Caroline Olesdatter

04 aug 1865

Norge (Hordaland, Ulvik)

Karl Theodor Ostenfeld

04 sep 1865

Frederiksberg

Marie Pedersen

14 okt 1865

Alslev

Nielsine Pedersen

01 feb 1865

Lyne (Nørhede)

Carl Christian Joachim Printzlau

25 sep 1865

Skovby (Harritslev)

Søren Olesen Simonsen

08 nov 1865

Lunde

Cathrine Marie Sørensen

19 apr 1865

Lunde

Niels Sørensen

13 mar 1865

Horne (Stundsig)

Wilhelm Johannes Thjellesen

05 mar 1865

Brørup (Eskelund)

Elisabeth Gunilde Tolstrup

12 maj 1865

Nyborg

Karl Møller Villumsen

05 nov 1865

Lydum (Rærup)

Adam Henrik Adamsen

27 jun 1866

Lyne

Søren Andersen

25 nov 1866

Kvong (Husted)

Bodil Marie Appel

06 jan 1866

Agerskov

Anne Marie Berg

05 okt 1866

Fjelstrup

Karen Othilie Borup

08 dec 1866

Skive

Else Marie Christensen

24 feb 1866

Esbjerg (Treenighed, Vognsbøl)

Kristine Jørgine Christensen

28 mar 1866

Horne (Hornelund)

Niels Plauborg Christensen

18 aug 1866

Tistrup

Laurense Margrethe Clausen

06 aug 1866

Hemmet (Bandsbøl)

Anne Luise Degnebolig

21 sep 1866

Magstrup

Nikolai Nilsen Dolven

24 maj 1866

Norge (Vestfold, Brunlanes, Dolven Sondr

Anna Marie Hansen

11 jun 1866

Bramming

Karen Sophie Hansen

01 maj 1866

Sønder Næraa

Mads Hansen

13 jul 1866

Ølgod

Niels Madsen Hansen

21 aug 1866

Lyne (Uldbæk, Anebjerg)

Mette Johanne Mettilde Iversen

29 aug 1866

Henne (Henneberg)

Karen Jensen

05 feb 1866

Ansager

Mette Cathrine Jensen

25 apr 1866

Thyregod (Sejrup)

Kima Amalia Johnsen

07 apr 1866

Norge (Nordland, Vesterålen, Hadsel, Ska

Christen Mathiasen Jørgensen

10 sep 1866

Kvong

Jørgen Peder Jørgensen

08 jul 1866

Ølgod

Karoline Torgersdatter Kammerud

08 maj 1866

Norge (Oppland, Gran)

Karen Knudsen

18 maj 1866

Strellev (Tarp, Østtarp)

Knud Dankert Martin Kofoed

21 maj 1866

Norge (Hordaland, Bergen)

Kresten Nielsen Kristensen

08 maj 1866

Horne

Einar Langhorn

26 apr 1866

Svendborg (Christiansminde)

Caspara Mariane Lemberg

16 nov 1866

Frederikshavn

Hanne Elisabeth Jensine Madsen

27 dec 1866

Randers (Sankt Morten Sogn)

Ida Cathrine Neumann

20 mar 1866

 

Jørgen Nielsen

04 jul 1866

Thorstrup

Sofie Nielsen

10 apr 1866

Ansager (Stenderup)

Karen Marie Nilsen

01 okt 1866

Norge (Vestfold, Brunlanes, Tanum, Hvatu

Adam Henrik Pedersen

19 jan 1866

Lunde

Ane Pedersen

04 feb 1866

Ansager (Kvie)

Peder Pedersen

19 jan 1866

Lunde

Axel Magnus Petersen

1866

København

Cecilie Marie Petersen

28 jul 1866

Thorup

Edvard Marius August Printzlau

05 maj 1866

Svendborg

Niels Thjelle Raunkiær

28 jan 1866

Lyne (Østergaard, Raunkjær)

Poul Rützou

10 jan 1866

 

Margrethe Christina Schierner

08 dec 1866

Grindsted

Kari Gunnarsdatter Stensrud

05 okt 1866

Norge (Oppland, Gran, Vindorumseiet)

Anne Margrete Hansdatter Stensrudeiet

28 maj 1866

Norge (Oppland, Gran, Stensrudeiet)

Oline Hansdatter Stor-Lunde

15 apr 1866

Norge (Oppland, Nord-Fron)

Else Svenningsen

01 nov 1866

Bryndum

Anne Maria Sørensen

31 dec 1866

Horne

Sørine Jensine Sørensen

20 nov 1866

Thorstrup

Johanne Auguste Andersen

16 sep 1867

Andst (Store Andst)

Christian Anderson

1867

Norge

Bertel Bertelsen

13 okt 1867

Vester Starup

Iver Syvertsen Brændjord

29 maj 1867

Norge (Hammerfest)

Søren Christensen Bundtmager

04 maj 1867

Jerne

Christen Christensen

OMK 1867

Varde

Christen Christensen

04 apr 1867

Ansager

Johanne Kirstine Christensen

25 jul 1867

Ansager

Maren Christensen

18 jun 1867

Horne (Bounum)

Thomas Christian Christensen

21 dec 1867

Lyne

Caroline Frederikke Christophersdatter

16 maj 1867

Norge (Vestfold, Brunlanes, Øster Hvatum

Carl Johan Colombo

20 okt 1867

Norge (Hordaland, Bergen)

Hans Frederik Dam

02 maj 1867

Seest

Hans Jørgen Hansen Greve

18 jun 1867

Jernved

Adamine Hansen

14 dec 1867

Lyne (Nørhede)

Andreas Hansen

05 jan 1867

Bryndum (Forum)

Eline Dorthea Maria Hansen

21 sep 1867

Nørre Bork

Erikka Christiane Hansen

15 maj 1867

Lunde

Ingeborg Hansen

1867

Guldager

Niels Peder Hansen

05 jan 1867

Horne (Bjerremose)

Poul Christian Hansen

07 mar 1867

Lydum (Tonsberg)

Fredrik Immanuel Helland

25 jun 1867

Norge (Øksnes, Bergsenga, Nordjorda)

Anton Jonsen Holmen

18 dec 1867

Norge (Tretten, Holmen)

Agnes Elisabeth Horneman

26 mar 1867

København

Anna Marie Wilhelmine Jensen

16 jun 1867

Frederiksberg

Bertram Jensen

07 maj 1867

Horne (Hornelund)

Anne Kirstine Johansen

25 mar 1867

Hjerndrup

Karen Marie Johansen

20 aug 1867

Grindsted (Eg)

Anna Mathilde Hermandine Kofoed

05 jun 1867

København

Else Marie Lambertsen

23 apr 1867

Vejrup

Inge Langhorn

19 sep 1867

Svendborg (Christiansminde)

Christian Michael Larsen

20 sep 1867

Aastrup

Lars Andersen Larsen

06 mar 1867

Vejrup

Victor Emanuel Larsen

21 dec 1867

 

Inger Dorthea Leuenhagen

26 okt 1867

Lindknud

August Mentz

05 dec 1867

Gilleleje

Grethe Møller

21 mar 1867

Varde

Hans Jørgen Nielsen

21 maj 1867

Øse (Oved)

Niels Peder Nielsen

19 feb 1867

Henne (Klinting)

NN Nielsen

03 aug 1867

Vester Nykirke (Omme)

Nielsine NN

06 dec 1867

Janderup

Margrethe Karoline Olsen

09 apr 1867

Ribe (Øster Vedsted)

Petronelle Abigail Ostenfeld

20 jul 1867

Frederiksberg

Jørgen Pedersen

02 jan 1867

Horne

NN Pedersen

07 apr 1867

Lunde

Alfred Georg Julius Printzlau

22 nov 1867

Svendborg

Elisabeth Frederikke Rützou

17 maj 1867

København

Ole Olsen Skute

27 jan 1867

 

Martin Amundsen Sønstehage

01 dec 1867

Norge (Oppland, Vestre Gausdal, Nordlien

Folke Thjellesen

25 okt 1867

Brørup (Eskelund)

Jens Stadil Thomsen

11 jun 1867

Ringkøbing

Frederikke Louise Georgia Tolstrup

13 feb 1867

Roskilde (Domkirken)

Adamine Henriette Adamsen

02 jul 1868

Kvong (Starbæk Mølle)

Jens Peter Adamsen

01 jun 1868

Oksby

Mathea Olsdatter Alm

1868

 

Jensine Marie Andersen

18 sep 1868

Als (Lykkegaarden, Aalborg Amt)

Conrad Nannestad Bang

19 jul 1868

København

Hans Andreas Nikolaj Christensen

12 apr 1868

Malt (Askov)

Peder Christiansen

24 jun 1868

Tistrup (Snorup)

Harald Leonard Ellingsen

1868

Norge (Nordland, Øksnes, Oppmyre)

Augusta Pedersdatter Engeland

17 nov 1868

Norge (Oppland, Østre Gausdal)

Harald Ludvig Hansson Graffer

mar 1868

 

Johanne Margrete Hansen

12 maj 1868

Sønder Næraa

Ingeborg Elisabeth Sofie Hassing

03 dec 1868

Fredericia

Mette Katrine Jensen Holt

OMK 1868

Skarrild

Laurids Jacobsen

24 jan 1868

 

Peter Jacobsen

OMK 1868

Varde

Bolette Margrethe Jensen

26 maj 1868

Varde

Jens Eriksen Jensen

28 jul 1868

Vandsted

Thomas Jensen

11 okt 1868

Andst

Hansine Cathrine Jeppesen

11 nov 1868

Ribe (Sankt Catharinæ sogn)

Hans Jessen

10 mar 1868

Ansager

Helene Hansine Johnsen

18 sep 1868

Norge (Nordland, Vesterålen, Hadsel, Ska

Anna Cathrine Jungersen

14 jun 1868

Nyborg

Niels Peder Jørgensen

16 jun 1868

Strellev (Mosbøl)

Ane Kirstine Lambertsen

02 maj 1868

Vejrup

Ane Margrethe Møller

06 aug 1868

Varde

Ane Marie Nielsen

18 jul 1868

Vester Nykirke (Omme)

Cilius Theodor Nielsen

23 feb 1868

Rønninge

Hanne Kirstine Severine B. Nielsen

03 apr 1868

Lunde (Nørlund)

Hansine Nielsen

16 apr 1868

Lunde

Jens Christian Nielsen

25 jul 1868

Thorstrup

Jensine Andrea Nielsen

09 dec 1868

Lydum

John Christian Nielsen

19 mar 1868

Nørre Nebel

Søren Nielsen

25 mar 1868

 

Niels Christian Nissen

05 maj 1868

Sønder Vium

Caroline Josephine Aasmund Olaisdatter

1868

Norge (Hordaland, Bergen)

Niels Karl Abel Olesen

28 maj 1868

Henne (Klinting)

Else Maria Pedersen

13 jun 1868

Lyne (Nørhede)

Jes Nissen Pedersen

12 okt 1868

Ovtrup (Rottarp)

Peder Pedersen

15 apr 1868

Viborg

Peder Pedersen

04 jun 1868

Lunde

Ellen Marie Poulsen

22 sep 1868

Erritsø

Erick Anderson Rekstad

17 jan 1868

Norge (Hadeland)

Eleonora Emilie Rung

27 dec 1868

København

Viggo Rützou

26 nov 1868

 

Simon Christian Simonsen

11 sep 1868

Lunde

Peder Johansen Skytt

15 jun 1868

Hjerndrup

Randine Jonsdatter Stalsberg

04 okt 1868

 

Agnethe Marie Sørensen

30 jan 1868

Øse

Jens Peter Sørensen

27 jan 1868

Rørby (Kærby)

Johannes Knudsen Toft

29 apr 1868

Strellev (Tarp)

Amalia Cathrine Ottilia Tolstrup

18 dec 1868

Roskilde

Andreas Møller Villumsen

30 mar 1868

Lydum (Rærup)

Christian Henriksen Berg

06 jan 1869

Fjelstrup

Jacob Brændjord

1869

Norge (Tromsø)

Kristine Jensen Busse

23 apr 1869

 

Christen Martin Christensen

13 sep 1869

Aarre (Gunderup)

Christine Christensen

04 jun 1869

Varde

Jensine Jørgine Christensen

30 mar 1869

Ansager

Martin Peder Christensen

07 nov 1869

Skive

Simon Christan Stochholm Christensen

24 maj 1869

Lyne (Glibstrup)

Adam Clausen

09 apr 1869

Hemmet (Bandsbøl)

Daniel Hansen Danielsen

26 jul 1869

Sønder Bork (Obling)

Anna Margrethe Hansen

04 jun 1869

Stenløse

Eline Marie Hansen

16 maj 1869

Bryndum (Forum)

Else Hansen

26 dec 1869

Faaborg (Fuglsig)

Laurids Christensen Hansen

10 aug 1869

Guldager

Mette Hansen

05 jun 1869

Lunde

Søren Henriksen

29 maj 1869

Erritsø

Kirstine Jacobsen

30 jan 1869

Vester Starup

Karen Marie Jensen

20 feb 1869

Horne (Hornelund)

Marie Jensen

24 jul 1869

Feldingbjerg

Jens Jepsen

09 maj 1869

Ølgod (Bøllund)

Jens Peter Johansen

05 sep 1869

Hjerndrup

Mary Grace Johnson

OMK 1869

Tyskland

Johan Ludvig Koch

03 maj 1869

Gørding

Kristine Else Kristensen

30 apr 1869

Esbjerg (Treenighed, Vognsbøl)

Laust Kristensen

11 aug 1869

Esbjerg (Jerne sogn, Thourup)

Sigurd Langhorn

10 feb 1869

Svendborg (Christiansminde)

Ane Marie Nielsen Larsen

26 jan 1869

Sønder Gørding

Nielsine Eline Anne Lassen

25 feb 1869

Ribe (Domsognet)

Ellen Kristine Lauridsen

11 nov 1869

Kvong

Caroline Madsen

31 okt 1869

Randers (Sankt Morten Sogn)

Jørgen Saaby Madsen

30 apr 1869

Lyne (Nørhede)

Mette Marie Mathiesen

04 dec 1869

Ovtrup (Vittarp)

Nielsine Andrea Nielsen

21 sep 1869

Øse

Hans Christian Nilsen

26 jun 1869<