Efterslægten til Berthel Sørensen i Tobøl i Føvling sogn
Herunder kan ses fødesteder for efterkommere og deres ægtefæller fra 1651-1920 til bonden Berthel Sørensen (1651-1733) fra Tobøl i Føvling sogn.

Ønsker man at købe E-bogen ”Efterslægten til Berthel Sørensen i Tobøl i Føvling sogn” (8 generationer) - 440 sider, kan den bestilles via Bestillingskemaet. De øvrige E-bøger fra forlaget genEbooks kan ses på forlagets hjemmeside.

Oversigt over fødesteder

Navn

Født

Fødested

Cathrine Marie Wollesen

17 okt 1811

Abild

Helene Marie Hansen

06 okt 1840

Abild

Christian Hansen

12 feb 1843

Abild

Hans Nielsen Hansen

11 jan 1846

Abild

Niels Hansen

10 okt 1847

Abild

Peder Christensen Hansen

28 aug 1851

Abild

Christian Hansen

22 nov 1853

Abild

Hans Hansen

22 nov 1853

Abild

Elias Truelsen

21 sep 1892

Abild (Nørre Abild)

Christen Poulsen Christensen

OMK 1856

Adsbøl

Johannes Hansen Lund

07 sep 1842

Agerskov

Jens Christian Lund

28 sep 1844

Agerskov

Ingvard Lund

13 jul 1848

Agerskov

Hans Sørensen Lund

17 jan 1852

Agerskov

Kresten Johansen Lund

26 jun 1869

Agerskov

Kresten Johansen Lund

09 jun 1874

Agerskov

Peter Petersen Lund

23 okt 1875

Agerskov

Christian Lund

21 dec 1877

Agerskov

Oda Marie Grønvold

25 feb 1879

Agerskov

Jensine Sørensen

27-aug-05

Agerskov

Holger Sørensen

22-nov-15

Agerskov

Hans Clausen Lund

03 jun 1873

Agerskov (Gelsted Mark)

Hans Clausen Lund

10 apr 1871

Agerskov (Gelstrup Mark)

Mette Marie Lund

23 aug 1867

Agerskov (Kjærsgaard)

Mariane Lund

26 okt 1878

Agerskov (Rangstrup Mark)

Kjerstine Marie Bork

06-maj-01

Aller

Ane Karoline Marie Nyboe

26 dec 1893

Allerslev

Jens Fischer Nielsen

11 jul 1843

Almind

Christen Jørgensen Nielsen

OMK 1801

Als

Kristine NN

16 jan 1861

Als

Andreas Krogh

11 nov 1896

Als

Viggo Christian Petersen

16 apr 1897

Alsønderup

Astrid Thora Katrine Grue

03 mar 1896

Amager (Sundby sogn, Amagervej, Sofiehøj

Kirsten Marie Wilhelmsdatter

29 aug 1825

Andst

Søren Ottesen

09 aug 1826

Andst

Elisabeth Ottesdatter

12 jan 1828

Andst

Ane Marie Ankersen Jepsen

13 mar 1831

Andst

Hans Ottesen

25 jul 1831

Andst

Kirsten Pedersdatter Holst

20 mar 1835

Andst

Andreas Nielsen Madsen

02 okt 1845

Andst

Kirstine Andreasen Schmidt

25 feb 1850

Andst

Ane Andreasen Schmidt

01 jan 1852

Andst

Peter Andreasen Schmidt

17 aug 1853

Andst

Otto Sørensen Holm

13 mar 1854

Andst

Otto Andreasen Schmidt

14 jul 1855

Andst

Anna Sørensen Holm

01 aug 1856

Andst

Otto Andreasen Schmidt Pedersen

07 dec 1858

Andst

Wilhelm Sørensen Holm

05 feb 1860

Andst

Maren Sørensen

25 jul 1860

Andst

Else Marie Sørensen Holm

05 sep 1862

Andst

Nielssine Andrea Maria Sørensen

26 mar 1863

Andst

Karen Marie Carstensen

31 maj 1864

Andst

Maren Sørensen Holm

28 sep 1864

Andst

Hansine Christoffersen

08 aug 1865

Andst

Magnus Sørensen Holm

26 dec 1866

Andst

Thomas Jensen

11 okt 1868

Andst

Kirstine Marie Vilhelmine Holm

06 jan 1881

Andst

Ane Marie Nielsen

10 maj 1883

Andst

Martha NN

09 sep 1884

Andst

Niels Christian Eckardt Nielsen

14 jan 1885

Andst

Marius Martinus Hansen

23 sep 1890

Andst

Ane Elisabet Nielsen

OMK 1890

Andst

Christian Jacobsen Christensen

11 jul 1895

Andst

Anna Marentze Nørgaard

20 okt 1895

Andst

Jeppe Grue Jepsen

18 jun 1896

Andst

Peder Ebbesen Jepsen

29 dec 1897

Andst

Karen Lund Jepsen

28-feb-01

Andst

Aksel Lund Jepsen

06-jun-02

Andst

Kristian Frederik Lund Jepsen

18-sep-03

Andst

Maren Johanne Lund Jepsen

04-jan-06

Andst

Svend Lund Jepsen

16-dec-08

Andst

Karen Madsen

08 sep 1880

Andst (Damhus)

Johanne Marie Kirstine Madsen

09 mar 1882

Andst (Damhus)

Else Madsen

20 nov 1883

Andst (Damhus)

Mads Grue

12 apr 1887

Andst (Damhus)

Andreas Grue

23 sep 1888

Andst (Damhus)

Dagmar Madsen

03 okt 1890

Andst (Damhus)

Hans Christian Grue

05 okt 1892

Andst (Damhus)

Johannes Grue

30 mar 1894

Andst (Damhus)

Holger Grue

23 mar 1896

Andst (Damhus)

Ebbe Grue

17 feb 1898

Andst (Damhus)

Kirstine Marie Sørensen Holm

14 jul 1868

Andst (Gamst)

Martin Sørensen Holm

04 sep 1870

Andst (Gamst)

Marie Dorthea Sørensen Holm

09 dec 1876

Andst (Gamst)

Knud Jensen Petersen

24-nov-04

Andst (Gamst)

Astrid Madsen

03 dec 1899

Andst (Lundgaard)

Kristian Grue

10-apr-01

Andst (Lundgaard)

Niels Ottesen

21 jun 1821

Andst (Store Andst Mark)

Kirsten Pedersdatter Holst

26 nov 1840

Andst (Store Andst Mark)

Maren Ottosdatter

19 jul 1823

Andst (Store Andst)

Anders Jørgensen Sprirup

18 okt 1832

Andst (Store Andst)

Hans Sørensen

06 maj 1892

Andst (Store Andst)

Magdalene M. Hansen

30 aug 1894

Ansager

Jensine Nielsen

19 okt 1894

Ansager

Hansine Hansen

20 okt 1896

Ansager

Jens Iversen Nielsen

05 feb 1897

Ansager

Margit Hansen

27 dec 1898

Ansager

Ane Hansen

25 mar 1899

Ansager

Ellen Marie Pedersen

10-maj-12

Ansager

Peder Jensen

24-feb-07

Ansager (Kvie)

Marie Cathrine Hansdatter

OMK 1816

Arrild

Anne Dorthea Madsdatter

OMK 1830

Arrild

Kirsten Marie Nielsen

25 aug 1836

Arrild

Ane Helene Nielsen

22 sep 1839

Arrild

Otte Berthelsen Ottesen

05 mar 1846

Arrild

Niels Andersen Nielsen

14 sep 1864

Arrild

Nanne Andersen Nielsen

15 jun 1867

Arrild

Søren Andersen Nielsen

20 maj 1869

Arrild

Kristoffer Bjerring

29 jul 1876

Arrild

Ingeborg Cathrine Magdalene Bjerring

05 okt 1879

Arrild

Anders Berthelsen Nielsen

09 jul 1833

Arrild (Fiskholm)

Caroline Andersen

24 nov 1837

Arrild (Fiskholm)

Hans Poulsen Andersen

11 sep 1840

Arrild (Fiskholm)

Anders Berthel Andersen

30 jan 1843

Arrild (Fiskholm)

Otte Bertelsen Andersen

26 jan 1845

Arrild (Fiskholm)

Svend Melbye

22-jan-02

As

Bertel Pedersen

08 sep 1896

Asferg

Jørgen Frederik Marius Nielsen

06 okt 1885

Asperup

Frederik Karl Kristian Melbye

17 nov 1863

Asperup (Præstegaarden)

Henrik Kristian Sofus Nielsen

10 jan 1842

Assens

Wilhelm Emil Jensen

16 jul 1869

Ballerup

Merret Pedersen

29 jul 1849

Bevtoft

Marie NN

19 jun 1869

Bevtoft

Gudrun Hessellund

25-nov-20

Bjerager (Boulstrup)

Jensine Marie Jørgensen

05 okt 1880

Bjerager (Dyngby)

Nicoline NN

16-maj-04

Blære

Johanne Kirstine Madsen

22 maj 1863

Bogense

Kristian Peter Madsen

17 feb 1891

Bolderslev

Ingrid Petrea Jensen

07-jun-15

Borup (Stubberup)

Kirstine Marie Bæk

26 dec 1896

Bramming

Ebba Gregersen

21-maj-05

Bramming

Ane Marie Jensen

14 jan 1855

Bramming (Nøraa)

Anne Westergaard

08 mar 1828

Branderup

Grethe Larsen

1905

Branderup

Anne Marie Juhl

25 feb 1875

Branderup (Rurup)

Christian Christensen Rebsdorf

14 mar 1888

Branderup (Rurup, Rurup Mølle)

Peder Ferdinand Pedersen

OMK 1849

Bredsted

Jens Christian Jørgensen

16 dec 1894

Bredsten

Johanne Jensen

26 mar 1889

Bredstrup (Elagergaard)

Karen Kirstine Friis Christensen

17-jan-04

Bregnet (Rønde)

Pouline Hansine Hansen

15 jun 1866

Bryndum

Aage Nielsen

14-apr-00

Bryndum

Ingrid Nielsen

09-dec-01

Bryndum

Frode Nielsen

12-okt-03

Bryndum

Aksel Nielsen

30-apr-05

Bryndum

Rigmor Nielsen

22-maj-07

Bryndum

Marie Nielsen

14-aug-09

Bryndum

Thorvald Nielsen

14-sep-10

Bryndum

Astrid Nielsen

30-jun-12

Bryndum (Skolen)

Gerda Nielsen

23-apr-15

Bryndum (Skolen)

Mette M. Boysen

OMK 1828

Brøns

Laurids Boysen Ottesen

03 sep 1856

Brøns

Otto Pedersen Ottesen

01 maj 1866

Brøns

Johannes Beier Terp

15 maj 1871

Brøns

Helene Marie Terp

03-okt-00

Brøns

Poul Jensen Terp

12-apr-02

Brøns

Peter Nielsen Terp

13-sep-03

Brøns

Peter Nielsen Terp

13-sep-06

Brøns

Helene Marie Ottesen

15 jan 1859

Brøns (Havervad)

Hans Hansen

1730

Brørup

Hans Pedersen Smed

20 okt 1765

Brørup

Anne Pedersdatter

11 nov 1767

Brørup

Karen Pedersdatter

02 dec 1770

Brørup

Jens Sørensen

25 okt 1789

Brørup

Anna Cathrine Sørensdatter

31 mar 1791

Brørup

Malene Sørensdatter

1792

Brørup

Anne Kirstine Sørensdatter

03 feb 1794

Brørup

Kirsten Marie Sørensdatter

1795

Brørup

Peder Sørensen

02 jul 1797

Brørup

Lisbeth Sørensdatter

27 apr 1801

Brørup

Ingeborg Kirstine Sørensdatter

27 jun 1803

Brørup

Hans Sørensen

08 sep 1805

Brørup

Hans Olesen

1809

Brørup

Søren Sørensen

1813

Brørup

Ellen Kirstine Jensdatter

25 feb 1821

Brørup

Ane Marie Jensdatter

22 nov 1825

Brørup

Peder Carstensen

13 nov 1826

Brørup

Kirstine Marie Jensdatter

04 apr 1829

Brørup

Nis Jensen

OMK 1829

Brørup

Nis Jensen

19 sep 1831

Brørup

Mads Jensen

10 jun 1832

Brørup

Jens Peter Hansen

16 okt 1833

Brørup

Peder Nielsen

03 maj 1837

Brørup

Ole Hansen

07 nov 1838

Brørup

Jesper Pedersen Jørgensen

05 aug 1838

Brørup

Jens Jørgen Hansen

26 sep 1847

Brørup

Anders Jacobsen

23 maj 1850

Brørup

Andreas Jensen Bæk

03 okt 1851

Brørup

Hans Pedersen

09 nov 1851

Brørup

Mads Frederiksen Bæk

04 jul 1856

Brørup

Andreas Termansen

16 dec 1856

Brørup

Jeppe Sørensen

06 mar 1858

Brørup

Anne Magdalene Sørensen

29 maj 1860

Brørup

Jeppe Madsen Jepsen

07 apr 1861

Brørup

Marie Magdalene Thjellesen

15 jul 1861

Brørup

Andreas Peder Sørensen

01 jun 1862

Brørup

Anne Marie Jensen

19 jul 1863

Brørup

Thomas Hansen Jepsen

05 okt 1863

Brørup

Ingeborg Kirstine Sørensen

22 dec 1864

Brørup

Else Kirstine Jensen

1865

Brørup

Ane Katrine Kirstine Hansen

30 jan 1866

Brørup

Ane Marie Jensen

21 dec 1866

Brørup

Johan Frands Hansen Jepsen

05 jan 1866

Brørup

Anne Margrethe Sørensen

01 maj 1867

Brørup

Marcus Hansen

20 jun 1868

Brørup

Ane Cathrine Jepsen

06 maj 1868

Brørup

Ane Kirstine Nielsen

02 jan 1868

Brørup

Ellen Kirstine Bendine Marie Sørensen

12 jul 1869

Brørup

Hans Hansen Jepsen

29 aug 1871

Brørup

NN Nielsen

02 apr 1871

Brørup

Sørine Christine Sørensen

27 nov 1871

Brørup

Magdalene Sørensen

16 apr 1874

Brørup

Hans Hansen Holm

23 jan 1876

Brørup

Søren Christensen Sørensen

30 okt 1876

Brørup

Holger Nielsen

21 feb 1878

Brørup

Apolonia Rømer Sørensen

09 feb 1878

Brørup

Karen Sørensen

04 dec 1879

Brørup

Else Johanne Marie Nielsen

09 jun 1881

Brørup

Anna Johanne Kristine Sørensen

09 dec 1883

Brørup

Mads Peter Nielsen

14 sep 1885

Brørup

Maren Petrea Jepsen

15 jan 1889

Brørup

Valborg Margrethe Schmidt

01 aug 1889

Brørup

Jakob Nielsen Boulund

03 jan 1890

Brørup

Wilhelmine Bæk

17 okt 1890

Brørup

Kirsten Marie Jepsen

12 nov 1890

Brørup

Peder Christian Pedersen

09 apr 1890

Brørup

Andreas Pedersen

15 aug 1891

Brørup

Dagmar Bæk

11 aug 1892

Brørup

Andreas Jensen

08 apr 1892

Brørup

Hans Jepsen

23 feb 1893

Brørup

Karoline Dorthea Sørensen Nørgaard

07 jun 1893

Brørup

Agnes Bæk

14 nov 1894

Brørup

Martha Schmidt

25 aug 1894

Brørup

Peder Hansen Jepsen

21 sep 1895

Brørup

Marie Magdalene Lindemeyer

19 nov 1895

Brørup

Astrid Bang Lindemeyer

05 nov 1896

Brørup

Anne Marie Anne Andersen

15 sep 1899

Brørup

Astrid Sørine Nielsen

16 mar 1899

Brørup

Martin Sørensen Nørregaard

18 okt 1899

Brørup

Alfred Bæk

13-sep-00

Brørup

Anna Bæk

13-sep-00

Brørup

Thomas Thomsen

28-mar-00

Brørup

Harald Jessen Hansen

11-jul-01

Brørup

Einar Jepsen

05-feb-01

Brørup

Martha Jepsen

05-feb-01

Brørup

Jens Mortensen Laugesen Korsager

21-feb-01

Brørup

Thorvald Kristian Nielsen

30-jun-01

Brørup

Gudrun Jessen Hansen

20-nov-02

Brørup

Hans Wiliam Jørgensen

25-jun-02

Brørup

Terman Bang Termansen Lindemeyer

28-okt-02

Brørup

Holger Nielsen

16-aug-02

Brørup

Helga Astrid Sørine Nielsen

24-okt-03

Brørup

Olga Sernie Nielsen

06-jan-05

Brørup

Ejnar Frederik Nielsen

03-jun-06

Brørup

Anne Elisabeth Frydendahl Rasmussen

22-sep-07

Brørup

Niels Peter Nielsen

12-okt-08

Brørup

Helga Pors Eriksen

16-maj-12

Brørup

Maren Nisdatter

1791

Brørup (Eskelund)

Laurids Pedersen

05 feb 1794

Brørup (Eskelund)

Maren Sørensdatter

19 jun 1799

Brørup (Eskelund)

Mette Marie Jensdatter

21 apr 1815

Brørup (Eskelund)

Søren Jensen

09 mar 1817

Brørup (Eskelund)

Ane Jensdatter

24 apr 1819

Brørup (Eskelund)

Magdalene Jensdatter

29 mar 1823

Brørup (Eskelund)

Kirsten Gram Jensdatter

16 mar 1830

Brørup (Eskelund)

Magdalene Jensdatter

19 jan 1834

Brørup (Eskelund)

Maren Jensdatter

19 jan 1834

Brørup (Eskelund)

Søren Hansen

09 jul 1835

Brørup (Eskelund)

Ane Hansdatter

28 jan 1837

Brørup (Eskelund)

Hans Peder Jensen

06 jan 1852

Brørup (Eskelund)

Carl Jensen

03 feb 1868

Brørup (Eskelund)

Anne Caroline Jensen

02 apr 1877

Brørup (Eskelund)

Jens Nikolaj Laurids Jensen

15 maj 1879

Brørup (Eskelund)

Wilhelm Karl August Schmidt

18 jan 1887

Brørup (Eskelund)

Peder Hansen

1788

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ane Cathrine Hansdatter

1790

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Anne Maria Jeppesdatter

23 jun 1815

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Mads Jepsen Grue

09 mar 1817

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Hans Jepsen

21 aug 1819

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Nis Jepsen

13 feb 1822

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Jeppe Jepsen

18 dec 1824

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Peter Jepsen

06 jul 1827

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Niels Jepsen

11 feb 1830

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Else Elisabeth Jeppesdatter

23 feb 1833

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Jeppe Madsen

24 jun 1844

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ingeborg Madsen

18 apr 1846

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Else Madsen

09 nov 1847

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ebbe Jensen Madsen

02 jun 1850

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Hans Peder Madsen

18 sep 1852

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Ane Cathrine Madsen

23 mar 1856

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Thøger Jensen Madsen

1863

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Carl Ebbesen Madsen

1864

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Anton Madsen

1867

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Else Katrine Madsen

1869

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Anne Kirstine Nielsen

06 maj 1870

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Niels Willumsen Nielsen

29 aug 1871

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Karen Nielsen

24 okt 1872

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Mads Nielsen

04 maj 1875

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Åge Nielsen

21 feb 1878

Brørup (Eskelund, Grønninglund)

Laurids Jensen

23 okt 1898

Brørup (Firing)

Johannes Julius Jensen

30 apr 1872

Brørup (Gjerndrup)

Ernst Kristian Julius Jensen

14 jan 1898

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Doris Marie Jensen

22 apr 1899

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Andreas Jensen

01-sep-02

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Kirstine Jensen

22-jul-03

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Gustav Jensen

15-apr-05

Brørup (Gjerndrup, Dortheasminde)

Caroline Kirstine Holm

29 okt 1840

Brørup (Hulkjær Mølle)

Niels Kristian Sørensen

14-maj-14

Brørup (Hulkjær)

Hans Christian Salomonsen Nielsen

05 apr 1835

Brørup (Hulvad)

Søren Christensen

01 maj 1800

Brørup (Klegvanggaard)

Margrethe Jensen

15-feb-03

Brørup (Thuesbøl Mark)

Adolf Jensen

28-aug-09

Brørup (Thuesbøl Mark)

Hans Jensen

14-maj-07

Brørup (Thuesbøl)

Ane Kirstine Sørensdatter

1808

Brørup (Tirslund)

Maren Sørensdatter

11 aug 1816

Brørup (Tirslund)

Hans Nielsen Staal

26 maj 1874

Brørup (Tuesbøl)

Ane Kirstine Vedstesen

01 okt 1864

Brørup (Tveraad)

Andreas Peter Nissen Jensen

29 mar 1893

Burkal (Bov)

Anna Kathrine Kirstine Jensen

19 aug 1895

Burkal (Bov)

Nis Jensen

17 jul 1897

Burkal (Bov)

Anne Hansdatter

17 mar 1818

Bække

Laurids Rasmussen

1824

Bække

Ane Marie Nissen

04 feb 1829

Bække

Ane Dorthea Poder Hansen

02 mar 1840

Bække

Peder Jørgensen

10 feb 1856

Bække

Magdalene Mikkelsen

02 jul 1860

Bække

Ane Kirstine Pedersen

21 jun 1861

Bække

Maren Jørgensen Hellesø

01 jan 1862

Bække

Karen Maria Sørensen

10 jul 1862

Bække

Nielsine Kirstine Mikkelsen

07 jan 1863

Bække

Jens Nielsen Sørensen

11 apr 1864

Bække

Magdalene Sørensen

19 aug 1866

Bække

Mette Tonnesen

17 sep 1867

Bække

Ane Sørensen

11 sep 1868

Bække

Karen Kjær

20 feb 1871

Bække

Niels Jakob Mortensen

03 nov 1879

Bække

Jørgen Kristian Jørgensen

19 okt 1881

Bække

Johanne Jørgine Hellesø Jørgensen

16 nov 1884

Bække

Karen Marie Steffensen

18 mar 1885

Bække

Søren Nielsen Schmidt

03 sep 1887

Bække

Sørine Marie Steffensen

25 sep 1887

Bække

Ane Dorthea Hellesø Jørgensen

14 okt 1889

Bække

Frederikke Elisabeth Schmidt

25 mar 1890

Bække

Steffen Peder Steffensen

06 jun 1890

Bække

Maren Kirstine Hansen

16 mar 1894

Bække

Ingeborg Steffensen

10 jul 1894

Bække

Anna Jørgine Steffensen

11 aug 1896

Bække

Signe Marie Schmidt

12-mar-00

Bække

Simon Henrik Smidt

26 dec 1859

Bække (Kragelund)

Kirstine Sørensen

22 mar 1890

Bække (Kragelund)

Emil Peter Hansen

03-okt-15

Bække (Kragelund)

Dagny Elise Hansen

24-aug-19

Bække (Kragelund)

Anna Marie Hansen

20-sep-14

Bække (Kragelund, Benjaminslyst)

Kirstine Mortine Bendtsen

05 jul 1898

Bølling

Annie Catherine Lakin

20 dec 1875

Canada (British Columbia)

Hans Peder Jepson

24 dec 1891

Canada (British Columbia, Victoria)

Merentha Eugenie Jepson

19 mar 1895

Canada (British Columbia, Victoria)

Vera Alberta Bishop

15 mar 1899

Canada (Ontario, Leeds, Elizabeth Townsh

Hans Jørgen Kiil Jensen

18-dec-15

Dalby

Anna Marie Jensen

04 okt 1815

Daler (Østerby)

Frederik Lendorf Clausen

11 sep 1894

Daugaard

Jens Einer Clausen

28 apr 1896

Daugaard

Niels Andreas Marius Clausen

17 aug 1897

Daugaard

Anna C. C. Holm

OMK 1882

Denmark

Hans Christian Sørensen

11-okt-00

Drigstrup (Over Kærby)

Anton Marius Nielsen

09 nov 1890

Dronninglund

Karen Madsen Søndermark

07 nov 1898

Dybe

Laurids Thuesen Nielsen

28 maj 1846

Egtved

Jensine Marie Lindorph

22 jan 1865

Egtved

Maren Andersen Lund

10 maj 1871

Egtved

Søren Marius Sørensen

12 nov 1873

Egtved

Ane Marie Sørensen

15 sep 1880

Egtved

Søren Marius Sørensen

24 okt 1882

Egtved

Ingvard Sørensen

21 jul 1891

Egtved

Helene Marie Ingeborg Sørensen

18 maj 1893

Egtved

Laura Petrea Sørensen

12 apr 1877

Egtved (Bølling)

Anders Rasmussen Sørensen

05 jul 1872

Egtved (Egtved mark)

Kristian Møller Lindorph Sørensen

12 mar 1895

Egtved (Fuglsang)

Jens Ove Ravnholt

11 apr 1888

Egtved (Hjelmdrup)

Louis Hasselriis

1880

Egtved (Refsgaard)

Andrea Sørensen

30 mar 1885

Egtved (Venborg)

Hans Jørgen Ratzer

30 sep 1822

Egvad

Thomas Kristian Jepsen

19 nov 1892

Egvad (Tarm)

Ebba Therese Nicolaisen

26 jan 1885

Ejby

Herman Iversen

28 apr 1887

Elling

Anne Iversen

01-okt-15

Elling

Karen Iversen

12-jul-17

Elling

Thomas Hansen

24 maj 1820

Eltang

Arthur Grue

18 aug 1894

Emdrup

Frida Augusta Rasmussen

10-aug-08

Endelave

Mette Cathrine Rosenmaj

08 jun 1864

Endrupskov

Jens Jensen Østergaard

13 jun 1877

Erritsø

Anna Regina Marie NN

12-dec-03

Esbjerg

Hans Gregersen

10-feb-04

Esbjerg

NN Nielsen

08-jul-11

Esbjerg (Sankt Josef Hospital)

Holger Jepsen

04-nov-04

Esbjerg (Skolegade 26)

Preben Kristensen Lind

25-dec-00

Estruplund (Sjørup)

Rigmor Lind

12-okt-02

Estruplund (Sjørup)

Christian Sørensen Lund

1794

Fabjerg

Anders Andersen

1812

Farup

Marie Kirstine Andersen

07 nov 1850

Farup

Anders Madsen Andersen

09 nov 1853

Farup

Birthe Marie Andersen

21 jul 1857

Farup

Abeline Kirstine Sørensen

07 jul 1871

Farup

Sørine Knudine Sørensen

18 nov 1873

Farup

Magnus Sylverius Sørensen

10 sep 1875

Farup

NN Sørensen

15 feb 1877

Farup

Agnes Sylvie Sørensen

05 feb 1879

Farup

Karen Dorthea Marie NN

22-apr-06

Farup (Hillerup)

Anders Andersen

24 apr 1848

Farup (Kærbøl)

Anders Andersen

02 jun 1849

Farup (Kærbøl)

Ane Kirstine Andersen

01 dec 1859

Farup (Kærbølling)

Niels Andersen

28 apr 1862

Farup (Kærbølling)

Rose Aurora Raiskaio

06 jul 1887

Finland ( Ikalisten Piaja)

Mads Christian Madsen

25-nov-02

Fjelstrup

Maximilian Pedersen

25 mar 1880

Flade

Marie Frederikke Augusta Pedersen

01 feb 1882

Flade

Ane Magdalene Pedersen

23 dec 1883

Flade

Nikoline Marie Iversen

23-jan-07

Flade

Ella Iversen

10-feb-12

Flade

Hans Martinus Dylmer

05 jul 1886

Flemløse

Jens Jensen

31 jul 1885

Flemløse (Voldtofte)

Søren Nielsen

OMK 1789

Folding

Jens Christian Andersen

1790

Folding

Maren Andersdatter

1792

Folding

Anne Marie Andersdatter

1799

Folding

Niels Andersen

1799

Folding

Niels Thomsen

1799

Folding

Birthe Cathrine Sørensdatter

1805

Folding

Mette Nielsdatter

08 aug 1822

Folding

Ellen Sørensen

22 nov 1824

Folding

Anders Nielsen

28 jan 1825

Folding

Hans Andersen Kjær

02 mar 1828

Folding

Thomas Nielsen

11 feb 1828

Folding

Christen Sørensen

14 jul 1829

Folding

Malene Katrine Nielsen

17 okt 1830

Folding

Peder Momsen Mathiasen

04 sep 1832

Folding

Terman Sørensen

28 dec 1832

Folding

Jens Nielsen

16 maj 1833

Folding

NN Nielsen

14 mar 1834

Folding

Inger Marie Andersen

12 nov 1836

Folding

NN Nielsen

05 maj 1836

Folding

Andreas Sørensen

12 aug 1836

Folding

Andreas Jensen

06 maj 1838

Folding

Jens Nielsen

22 sep 1838

Folding

Niels Poder Sørensen

17 feb 1839

Folding

Hans Sørensen

14 nov 1840

Folding

Hans Frandsen Sørensen

12 mar 1843

Folding

Hans Christian Bjerring

OMK 1844

Folding

Kjerstine Marie Louise Kjær

16 nov 1845

Folding

Anne Sørensen

23 jul 1846

Folding

Peter Sørensen

15 apr 1852

Folding

Niels Thomsen

28 aug 1853

Folding

Jeppe Jensen Thomsen

01 sep 1855

Folding

Anders Thomsen

22 aug 1857

Folding

Ane Margrethe Thygesen

05 sep 1858

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

26 jun 1859

Folding

Carl Thomsen

16 nov 1859

Folding

Hans Peder Sørensen Bro

08 okt 1860

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

01 sep 1860

Folding

Søren Christensen Sørensen Bro

04 sep 1862

Folding

Søren Sørensen

01 feb 1862

Folding

Marie Cathrine Thomsen

02 feb 1862

Folding

Anne Marie Nielsen

15 jan 1864

Folding

Jeppe Nielsen

13 aug 1864

Folding

Jørgen Sørensen

06 okt 1864

Folding

Hans Henrik Sørensen Bro

20 jul 1866

Folding

Johanne Mathiasen

08 nov 1866

Folding

Ellen Kirstine Nielsen

01 maj 1866

Folding

Jens Nielsen Hansen

06 dec 1867

Folding

Ingeborg Kirstine Sørensen

16 feb 1867

Folding

Jørgen August Sørensen

17 maj 1867

Folding

Niels Peder Mathiasen

15 jan 1869

Folding

Søren Jeppe Nielsen

19 jun 1869

Folding

Karen Augusta Sørensen

21 dec 1869

Folding

Søren Peder Rømer Sørensen

30 aug 1872

Folding

Karoline Mathiasen

29 aug 1873

Folding

Ingeborg Kirstine Eline Sørensen

02 aug 1873

Folding

Thomas Jørgen Thomsen

24 jan 1885

Folding

Søren Peder Burkal Sørensen

02 maj 1886

Folding

Else Marie Petrea Lund

30 nov 1887

Folding

Jeppe Nielsen Schmidt

22 aug 1887

Folding

Lorens Peter Burkal Sørensen

11 sep 1888

Folding

Karl Thomsen

15 jun 1889

Folding

Andreas Skjold Burkal Sørensen

20 feb 1891

Folding

Jørgen Peter Thomsen

06 mar 1891

Folding

Thomas Nielsen Thomsen

03 mar 1891

Folding

Hans Jakob Nielsen

11 jan 1892

Folding

Ane Marie Thomsen

28 dec 1892

Folding

Gustav Burkal Sørensen

06 feb 1893

Folding

Jenny Marie Thomsen

14 jul 1893

Folding

Niels Kristian Thomsen

29 maj 1893

Folding

Niels Peter Nielsen

08 sep 1894

Folding

Peter Nielsen

29 sep 1894

Folding